NIEZWYKŁE LEKCJE W 15 GIŻYCKIEJ BRYGADZIE ZMECHANIZOWANEJ IM. ZAWISZY CZARNEGO

DSC 1098

19. 03. 2018 r. uczniowie z kl.V naszej szkoły mieli możliwość poszerzenia swojej wiedzy na temat udzielenia pierwszej pomocy przedmedycznej. Żołnierze z 15 Giżyckiej Brygady Zmechanizowanej przybliżyli podstawowe zasady postępowania w sytuacjach zagrożenia życia lub zdrowia.

Następnie zademonstrowali na fantomie prawidłowe przeprowadzenie resuscytacji krążeniowo – oddechowej. Uczniowie dowiedzieli się też, na co należy zwrócić uwagę składając meldunek telefoniczny w razie wypadku. Chętne dzieci wzięły udział w części praktycznej, aby czynnie utrwalić zasady udzielania pierwszej pomocy. Uczniowie z dużym zainteresowaniem i zaangażowaniem wzięli udział w tej niezwykłej lekcji ratowania życia.

Podczas tej szczególnej wizyty uczniowie odwiedzili także Salę Tradycji 15 Giżyckiej Brygady Zmechanizowanej. Dzieci zapoznano z tradycjami dziedziczonymi przez jednostkę wojskową oraz przybliżono im postać Zawiszy Czarnego – patrona 15 GBZ. Spotkanie było okazją do wspólnej dyskusji na temat znaczenia dziedzictwa narodowego i patriotycznego. Wielkim zainteresowaniem cieszyły się repliki średniowiecznej broni i zbroi rycerskiej. Ponadto uczniowie odwiedzili Salę Historii Najnowszej poświęconą pamięci ofiar Zbrodni Katyńskiej, Sybirakom i Żołnierzom Armii Krajowej. Uczestnicy wysłuchali wykładu dotyczącego losu Polski i Polaków - od momentu wybuchu II wojny światowej poprzez golgotę wywózek na Sybir i zbrodnię katyńską. Ta ciekawa lekcja historii na trwale zapisze się w pamięci uczniów.

goście

Odwiedza nas 16 gości oraz 0 użytkowników.

Zegar

Warszawa