Bon Voyage Erasmus +!

erasmus

Każda przygoda kiedyś się kończy. Przez ostatnie dwa lata mieliśmy okazję poznać pracę szkół z różnych zakątków Europy, ale przede wszystkim poznaliśmy przewspaniałych nauczycieli oraz uczniów z Holandii, Litwy, Słowacji oraz Portugali, z którymi do tej pory utrzymujemy kontakt. Za każdym razem było się coraz ciężej rozstać ze znanymi nam już osobami. Ciężko było również opuszczać miejsca, które mogliśmy odwiedzić dzięki projektowi Erasmus+ „School Can Be Fan”. Szkolnymi koordynatorami projektu były p. Grażyna Katarzyńska i p. Beata Harasim.

Portugalia była naszym Bon Voyage, którym zakończyliśmy cały projekt. W dniach od 17-24 marca troje uczniów naszej szkoły wraz z Panią Dyrektor Katarzyną Banach, Panią Wicedyrektor Ewą Kamińską, Paniami Mariolą Szerenos, Joanną Danielczyk oraz Katarzyną Molesta uczestniczyło w ostatniej wymianie w przepięknym miasteczku Freixo de Espada a Cinta na wschodzie Portugalii. Przez siedem dni nie tylko poznawaliśmy szkołę, jej zwyczaje oraz samych uczniów, ale przede wszystkim kulturę tego pięknego regionu. Szczególnie w naszej pamięci utkwiło przedstawienie zorganizowane chyba przez całe miasteczko pt. „Historie miłosne”, podczas którego w jednej z tych historii przedstawiono naszą noblistkę Marię Skłodowską-Curie. Dzięki licznym lekcjom, takim jak lekcja historii, wizyta w muzeum jedwabiu, czy też lekcjom pokazowym w szkole, wróciliśmy z jeszcze bogatszym bagażem wiedzy oraz wspomnień.

Uwierzcie! ”Szkoła może być zabawna” a nasze doświadczenia przywiezione z poszczególnych krajów, z poszczególnych szkół, zostaną w naszej pamięci na bardzo długo.

goście

Odwiedza nas 35 gości oraz 0 użytkowników.

Zegar

Warszawa