halasMiędzynarodowy Dzień Świadomości Zagrożenia Hałasem – święto ustanowione przez Ligę Niedosłyszących w celu zwrócenia uwagi na powszechne występowanie hałasu w życiu ludzi, jego wpływu na zdrowie, i zwiększanie świadomości występowania tego szkodliwego zjawiska.
Po raz pierwszy było obchodzone w roku 1995 przez Ligę Niedosłyszących. Obchody tego dnia w Polsce zapoczątkowało Towarzystwo Higieny Akustycznej w roku 2000. Święto jest obchodzone co roku na świecie i przypada w kwietniu. Początkowo jego data była ruchoma i przypadało ono zazwyczaj w ostatnią środę kwietnia aż do roku 2006, kiedy to ustalono ją na 25 kwietnia (nadal funkcjonują obie daty).
W naszej szkole obchodzimy ten dzień 22 kwietnia (ze względu na niedzielę 25 kwietnia).
Zachęcam w tym dniu do zapoznania się z materiałami umieszczonymi na stronie internetowej szkoły, zarówno indywidualnie jak i na godzinach wychowawczych, czy lekcjach biologii/przyrody.
Przygotowałam również quiz jako formę sprawdzenia się w dziedzinie świadomości zagrożenia hałasem. Link umieszczam niżej.
Życzę dużo zdrowia i relaksu w ciszy nie tylko w tym dniu.