Klub Dudek

Rok szkolny 2014/2015

Za nami już VI edycja szkolnego konkursu ornitologicznego dla klas II i III pt. „Ptasia ekstra-klasa”.    27 lutego – na apelu podsumowującym osiągnięcia uczniów klas 0-III za I semestr bieżącego roku szkolnego – zostały wręczone nagrody zwycięzcom konkursu.

Zmagania trwały przez trzy miesiące. W październiku dzieci wzięły udział w konkursie plastycznym pt. „Ptaki Mazur”. Wykonały piękne prace, wykorzystując różne techniki plastyczne oraz swoją wiedzę dotyczącą wyglądu i środowiska życia poszczególnych gatunków ptaków. Wyniki konkursu przedstawiają się następująco:

I miejsce: Agata Orczyc-Musiałek IIIe

II miejsce: Natalia Duda IIb oraz Patrycja Predko IIe

III miejsce: Hanna Iwaszkiewicz IIa oraz Aleksandra Bednarek IIc

Wyróżnienie: Kasia Turcza IIIa

Galerię najciekawszych prac będzie można oglądać tutaj

II etap odbył się w listopadzie. Był to konkurs recytatorski z ptasim przebraniem. Dzieci w kolorowych przebraniach ptaków recytowały wiersz…….oczywiście o ptakach. Wśród wybranych utworów znalazły się króciutkie rymowane wierszyki, jak i dłuższe oraz mniej znane. Niektóre w sposób poważny i malowniczy opowiadały o pięknie przyrody i ważnych sprawach ptasiego bytu, inne były żartobliwe, z przymrużeniem oka. Publiczność dopisała. Występy swoich pociech oglądali rodzice, dziadkowie oraz nauczyciele i koledzy z klasy. Komisja postanowiła przyznać cztery miejsca:

I miejsce: Julia Bogucka IIc

II miejsce: Julia Koc IIIe

III miejsce: Tomasz Radman IIc

IV miejsce: Aleksandra Kulesza IIb

Ciężko było powstrzymać się od zachwytu nad wszystkimi strojami, w związku z tym komisja postanowiła nagrodzić każdego uczestnika. Dzieci otrzymały broszurki o cietrzewiu, zakładki do książek, pocztówki, naklejki itp. Sponsorem nagród było Polskie Towarzystwo Ochrony Ptaków.

Ostatnim i być może najtrudniejszym etapem był konkurs wiedzy ornitologicznej. W tym roku poziom wiedzy uczestników był bardzo wysoki i wyrównany. Uczniowie znali odpowiedź na takie pytania jak: Czym odżywiają się sowy? Gdzie żyją kuropatwy? Ile gatunków bocianów występuje w Polsce? Czym żywią się jaskółki? Itd.

Zwycięzców było troje:

I miejsce: Katarzyna Styrańczak – III e

II miejsce: Aleksandra Kulesza – II b

III miejsce: Dominika Chełkowska – III e

W trakcie wszystkich tych konkursów, klasom biorącym w nich udział przyznawano punkty za aktywność, uczestnictwo trójki dzieci z klasy w każdym z konkursów oraz wyniki, jakie osiągnęli poszczególni uczniowie. Po podliczeniu wszystkich punktów okazało się, że najwięcej zdobyła klasa  III e (wych. p. Małgorzata Szabłowska), drugie miejsce otrzymała klasa II c (wych. p. Bożena Gago), zaś trzecie klasa II b (wych. p. Irena Patra).

Wszystkie dzieci z w/w klas otrzymały książki, które sfinansowała Fundacja Ochrony Wielkich Jezior Mazurskich w Giżycku oraz Polskie Towarzystwo Ochrony Ptaków.

Konkurs „Ptasia ekstra-klasa” w bieżącym roku szkolnym został już zakończony. Wspominamy go bardzo miło i już myślimy o przyszłorocznym. Mamy nadzieję, że za rok odbędzie się jego VII edycja, że dzieci znów będą się świetnie bawiły i znów nauczą się wiele o otaczającej nas przyrodzie.

goście

Odwiedza nas 16 gości oraz 0 użytkowników.

Zegar

Warszawa