Jasełka

WP 20161222 034

Uczniowie kl. II e z niewielką pomocą uczniów kl.Vd Szkoły Podstawowej nr 7 w Giżycku  jak co roku dopilnowali, aby tradycji stała się zadość i dnia 22.12.2016r. przedstawili Jasełka – Bożonarodzeniowe. Przedstawienie opowiadające  historię  o narodzinach Jezusa, przeplataną kolędami i pastorałkami , co  wprawiło widzów w świąteczny nastrój.

Czytaj więcej...

WYNIKI KONKURSU NA WYSTRÓJ ŚWIĄTECZNY DRZWI KLASOPRACOWNI

20161219 092437

19 grudnia 2016 r. w naszej szkole został rozstrzygnięty konkurs na świąteczną dekorację drzwi klasopracowni, który był zorganizowany przez  Zespół ds. Promocji Szkoły. Dzięki tym pięknym dekoracjom mogliśmy jeszcze bardziej poczuć atmosferę i klimat zbliżających się świąt Bożego Narodzenia . Komisja brała pod uwagę wkład i  zaangażowanie  wszystkich uczniów, wrażenia estetyczne jak też pomysłowość oraz oryginalność.

Czytaj więcej...

Świąteczne stroiki i kolędowanie w świetlicy

20161222 121832

Jak co roku  z utęsknieniem czekamy na magiczne Święta Bożego Narodzenia. Aby stworzyć  ten niepowtarzalny, świąteczny nastrój trzeba otoczyć się także stosownymi dekoracjami i nietuzinkowymi kompozycjami. Najlepiej kiedy zrobimy je własnoręcznie. W tym roku dzieci mogły się tego nauczyć w świetlicy, która w ostatnim tygodniu przed świętami zamieniła się w pracownię florystyczną. Boże Narodzenie to również kolęda. Pamiętamy doskonale te radosne chwile z domu rodzinnego...Odwołując się do staropolskiej tradycji kolędowania 22 grudnia w świetlicy szkolnej został przeprowadzony  konkurs "Śpiewamy kolędy". 

Czytaj więcej...

Z wizytą u florysty

eco-friendly-christmas-tree4

20.12.2016r. klasa III g wzięła udział w świątecznych warsztatach florystycznych prowadzonych przez właścicielkę pracowni Panią Monikę Symonowicz. Uczniowie mieli okazję samodzielnie wykonać choinkę z materiałów przyrodniczych i ozdób świątecznych.

Czytaj więcej...

Życzenia z okazji Świąt Bożego Narodzenia

zyczenia BN

Erasmius+

logoerasmus

 

 

 

Giżycka „Siódemka” znalazła się w gronie 11 szkół województwa warmińsko-mazurskiego, które w tym roku szkolnym rozpoczynają realizację projektu programu Erasmus +.

czytaj więcej....

Świąteczna Gala Taneczna

Beztytuu

Dnia 16 grudnia 2016 roku w naszej szkole odbyła się po raz klejny Świąteczna Gala Taneczna. Zapraszamy do obejrzenia fotorelacji.

Czytaj więcej...

Różne formy pracy w Świetlicy

Reading-Circle

Zapraszamy do zapoznania się z działaniami prowadzonymi przez świetlicę szkolną.

Czytaj więcej...

Koniec akcji "Góra grosza"

grosz

 

 

 

 

 

 

Szanowni Rodzice, drodzy uczniowie bardzo dziękujemy za każdy grosz dorzucony do naszej „Góry Grosza”. Wspólnie uzbieraliśmy dwa duże worki monet. Wszystkie zostaną przeliczone przez komisję i przesłane za pośrednictwem Poczty Polskiej do Towarzystwa Nasz Dom. O sumie uzbieranych pieniędzy poinformujemy niebawem.

Zespół Do Spraw Promocji Szkoły

linia

Mistrz animacji

mininarkoty

 

 

 

 

 

 

Od 8 listopada 2016r. we wtorki odbywały się prowadzone przez panią Joannę Danielczyk zajęcia pozalekcyjne „Mistrz animacji” dla uczniów z kl.V – VI w zakresie profilaktyki uzależnień od środków psychoaktywnych. Uczniowie wykonywali animacje do przedstawianych zagadnień z tej tematyki, które posłużyły do zilustrowania problemu, jakim jest narkomania. Powstał bardzo ciekawy projekt, który można obejrzeć w tym artykule.

liniaD

Czytaj więcej...

Kiermasz ozdób choinkowych

kiermasz

 

 

 

Serdecznie zapraszamy na kiermasz ozdób choinkowych, który odbędzie się 15.12.2016r., w trakcie zebrań z rodzicami.

Pieniądze zebrane podczas kiermaszu będą przeznaczone na potrzeby uczniów.

Zespół Do Spraw Promocji Szkoły

"Bombka na choinkę"

Large Transparent Three Christmas Ball Ornaments Clipart Large Transparent Three Christmas Ball Ornaments Clipart Large Transparent Three Christmas Ball Ornaments Clipart

Dnia 8 grudnia 2016r  odbyło się rozstrzygnięcie konkursu plastyczno – technicznego „Bombka na choinkę”. Uczniowie wykonywali pracę dowolną techniką. Dzieci mogły wykorzystać różnorodne materiały oraz techniki do stworzenia swojej bombki. Na wykonanie pracy mieli ponad 3 tygodnie. Pracę uczniowie wykonywali w domu przy udziale rodziców. Organizatorem konkursu była: Wioleta Rawłuszko,  Sylwia Melnik, Mariola Szerenos, Katarzyna Molesta, Marzena Pstrak .

Czytaj więcej...

Konkurs plastyczny na Kartkę Bożonarodzeniową

20161121 164343

Dnia 21 listopada 2016r  odbył się konkurs plastyczny  „Kartka Świąteczna kl. II i III". Po wyjaśnieniu, omówieniu i pokazaniu zasad wykonania kartki, uczniowie przystąpili do wykonywania prac. Mogli oni wykorzystać różnorodne materiały oraz techniki do stworzenia swojej kartki świątecznej. Komisja oceniała prace pod względem estetycznym oraz różnorodności wykorzystanych materiałów, a także trudności wykonania. W konkursie wzięło udział 40 dzieci. Klasy 0- I wykonywały swoje prace w domach przy pomocy rodziców, w tym etapie wzięło udział 20 uczniów. Organizatorzy prace dzieci przekazali do wysłania z życzeniami do innych placówek oświatowo- społecznych.

Czytaj więcej...

II etap Ptasiej ekstra-klasy za nami

b

W listopadzie odbył się II etap PEK – konkurs recytatorski z ptasim przebraniem. Wychowawcy klas II i III wyznaczyli i przygotowali na ten występ po trzech uczniów. Dzieci oraz ich rodzice stawili się w listopadowe popołudnie do specjalnie przygotowanej i udekorowanej świetlicy. Zebrani zaśpiewali wspólnie piosenkę „Kochajmy ptaki” oraz wysłuchali odczytanego przez organizatorkę wiersza pt. „Odlatują ptaki”.

Czytaj więcej...

Stop Internetowym Hejterom

stop hejterom

Drodzy rodzice, nauczyciele, uczniowie w związku z prowadzonymi działaniami na rzecz walki z Cyberprzemocą prosimy o zapoznanie się z poniżej zamieszczonym materiałem.

Film – II miejsce w konkursie “Nie Cyberprzestępczości”

źródło: Ministerstwo Spraw Wewnętrznych i Administracji

2011 Szkoła Podstawowa nr 7 w Giżycku. Copyright Szkoła Podstawowa Nr 7 w Giżycku, webmaster Joanna Danielczyk
Powered by Joomla 1.7 Templates