Rekrutacja na rok szkolny 2017/2018

rekrutacyjnie

Drodzy Państwo zapraszamy do zapoznania się z terminami rekrutacji do klas 1 oraz oddziałów przedszkolnych w naszej szkole. Wszelkie informacje dostępne są w zakładce REKRUTACJA - prosimy również o dokładne przeanalizowanie wniosków rekrutacyjnych i dostarczenie kompletnych dokumentów wraz ze wszystkimi niezbędnymi oświadczeniami.

 

RODZICU!!!

Informujemy również, że w roku szkolnym 2017/2018 ustawa Prawo oświatowe zapewnia dzieciom nie należącym do obwodu szkoły, ale uczęszczającym już do oddziału przedszkolnego danej szkoły możliwość kontynuowania nauki w tej szkole w klasie 1 jedynie na wniosek rodziców bez udziału w postępowaniu rekrutacyjnym.

KONKURS NA PALMĘ WIELKANOCNĄ

litery konkurs

Serdecznie zapraszamy wszystkich uczniów do udziału w konkursie na najpiękniejszą palmę wielkanocną.

Technika wykonania i wielkość palmy dowolna. Prace proszę dostarczać do 3 kwietnia do sali C1,C2 lub do wychowawców.

Ocenie będą podlegać:pomysłowość, staranność i trwałość wykonania oraz dobór materiałów.

Wszystkie palmy będą sprzedawane podczas kiermaszu wielkanocnego 4 kwietnia.

Zespół Do Spraw Promocji Szkoły

Konkurs biblioteczny

czytelnik

Uwaga!!!

Biblioteka szkolna ogłasza konkurs na imię/nazwę maskotki czytelnika.

Propozycje należy zapisać na kartce oraz dodać swoje imię, nazwisko i klasę, po czym wrzucić do pojemnika znajdującego się w bibliotece.

Najciekawszy pomysł zostanie nagrodzony.

Konkurs jest przeznaczony dla wszystkich uczniów naszej szkoły i będzie trwał do 12 kwietnia 2017 roku.

Z A P R A S Z A M Y !

Elżbieta WItek-Pawlukojć

Dzień Kobiet

PICT0025

Święto wszystkich kobiet w naszej szkole obchodziliśmy bardzo uroczyście. Każda z pań otrzymała w tym dniu piękne, kolorowe kwiaty i wspaniałe życzenia przygotowane przez Samorząd Uczniowski oraz męskie grono pracowników szkoły. Opiekun oraz przewodniczący samorządu osobiście odwiedzili każdą kobietę w naszej szkole.

Czytaj więcej...

Wizyta w Koszycach

20170214 131726

Wymiana Erasmus odbyła się w dniach 12-18 lutego 2017 roku. Tym razem uczniowie wraz z nauczycielami pojechali do Koszyc na Słowacji. W projekcie brali udział uczniowie klas 5: Nikodem Rafał 5e, Wiktoria Wykusz 5d, Wiktoria Zduńczyk 5d. Nauczycielki, które pojechały w ramach projektu to Mariola Chełkowska, Małgorzata Gawrycka oraz Katarzyna Molesta. W czasie tygodniowego pobytu uczniowie wraz z nauczycielami brali udział w różnego rodzaju lekcjach pokazowych, zajęciach z przełamywania lodu oraz wycieczkach poza szkołę.

Czytaj więcej...

Maks Matematyczny III

mini

 

 

 

9 marca odbył się w naszej szkole po raz pierwszy ogólnopolski interaktywny konkurs matematyczny Maks Matematyczny III. Wzięło w nim udział 10 uczniów naszej szkoły. Maks Matematyczny jest oryginalną koncepcją konkursu matematycznego, która wykorzystuje technologie informatyczne.

Czytaj więcej...

Góra grosza - zakończenie akcji

17349432 740286682814865 1423005428 o

Zakończono liczenie monet zbieranych podczas akcji Góra Grosza. Uzbierano około 80 kg monet tj. 1189,27 zł. Pieniądze zostały przekazane poprzez Pocztę Polską do Towarzystwa Nasz Dom. Serdecznie dziękujemy wszystkim zaangażowanym w akcję osobom.

Zespół Do Spraw Promocji Szkoły

Czytaj więcej...

OPIEKUN KMO „DUDEK” NA XXV ZJEŹDZIE ORNITOLOGÓW WARMII I MAZUR

IMG 20170225 151747 BURST001 COVER

W tym roku zjazd ornitologów z Warmii i Mazur zmienił swą formę z jednodniowej na trzydniową. Spotkanie odbyło się w podolsztyńskich Tumianach. Pierwszego dnia po rejestracji i odbiorze upominków, mieliśmy możliwość obejrzenia prezentacji oraz bardzo ciekawych filmów, które zdobywały nagrody w konkursach.

Czytaj więcej...

Zapraszamy do Biblioteki Szkolnej!

PICT0008  

„Książki to są twoi najlepsi przyjaciele,

nie wyśmieją, nie zdradzą, a nauczą wiele.”

                                               Jan Rak

Czytaj więcej...

Erasmus + na Litwie

logoerasmus

Nauczycielka z naszej szkoły Pani Wanda Doliasz bierze udział w projekcie „Strategiczne partnerstwo edukacyjne Powiat Giżycki - Miasto Alytus” realizowanym przez Powiatowy Zespół Obsługi Szkół i Placówek Oświatowych w Giżycku współfinansowanym w ramach programu Unii Europejskiej Erasmus+”.

Czytaj więcej...

Nowy plan lekcji

plan-lekcji

Od 8 marca zmianie ulega plan lekcji. Prosimy o zapoznanie się ze zmianami.

Uroczyste wręczenie nagród zdobytych w VIII edycji szkolnego konkursu „Ptasia ekstra-klasa”

P1010006

15 lutego 2017 r. w SP 7 podczas apelu podsumowującego osiągnięcia uczniów klas I-III  w I semestrze bieżącego roku szkolnego, wręczono nagrody zwycięzcom konkursów organizowanych w ramach „Ptasiej ekstra-klasy”. Konkurs trwał od października do grudnia. Do każdego z trzech etapów zaproszono po 3 dzieci z poszczególnych klas II i III. Uczniowie biorąc udział w każdym z konkursów byli oceniani przez komisję indywidualnie oraz grupowo, zbierając jednocześnie dla swoich klas punkty.

Czytaj więcej...

Tłusty czwartek

PACZKI

W kalendarzu chrześcijańskim ostatni czwartek przed wielkim postem,  nazywany  jest tłustym czwartkiem lub zapustami.  Tego dnia  rozpoczyna się ostatni tydzień karnawału. Dozwolone jest objadanie się pączkami i faworkami.

Czytaj więcej...

Najlepsi w klasach O-III

APEL

15 lutego odbył się apel podsumowujący I semestr roku szkolnego 2016/2017. Pani dyrektor Katarzyna Banach  rozpoczęła apel i serdecznie powitała wszystkich obecnych uczniów, rodziców, dziadków….

 

         Na apelu wyróżniano i obdarowywano dyplomami i nagrodami uczniów klas O-III za ich szczególne osiągnięcia.

Czytaj więcej...

Zetknięcie ze światem teatru

bestia

16 lutego 2017r. gościł w Giżycku  Narodowy Teatr Edukacji im. Adama Mickiewicza z Wrocławia.  Uczniowie naszej szkoły skorzystali z zaproszenia i udali się na zaproponowane przedstawienia:

- klasy  I-III „Piękna i Bestia”

- klasy IV-VI „Nasz Mikołajek, czyli rzecz o dobrym wychowaniu”

Czytaj więcej...

goście

Odwiedza nas 16 gości oraz 0 użytkowników.

Zegar

Warszawa