Dzień Ziemi

wiosna1Dnia 14.04.2014 r. w ramach obchodów DNIA ZIEMI odbyły się w naszej szkole konkursy o tematyce ekologicznej, w których wzięli udział uczniowie klas I-III.

Czytaj więcej...

Apel z okazji rocznicy uchwalenia Konstytucji 3 Maja

PICT0007

 

 

30 kwietnia na sali gimnastycznej w naszej szkole odbył się uroczysty apel z okazji 223 rocznicy uchwalenia Konstytucji 3-go Maja. Wciągnięto na maszt flagę państwową i odśpiewano hymn Polski. Każdy uczestnik apelu otrzymał naklejkę z biało-czerwonymi barwami, którą przyozdobił swój odświętny, galowy strój. Uczniowie z klasy V d pod opieką p. Grażyny Kalińskiej przedstawili wszystkim zebranym wydarzenia historyczne,dzięki którym doszło do uchwalenia pierwszej w Europie konstytucji.

Czytaj więcej...

Uczniowie z KMO "Dudek" liczyli gniazda gawronów

PICT0080

 

16 kwietnia uczniowie z Klubu Małego Ornitologa „Dudek” wybrali się do parku miejskiego w celu inwentaryzacji gniazd kolonii lęgowej gawrona. Realizacja tego zadania wynika z programu Ogólnopolskiego Towarzystwa Ochrony Ptaków „Przyroda wokół nas – ptaki”. Obserwacje ptaków rozpoczęły się zaraz po wyjściu ze szkoły. Na trawnikach żerowały kawki, gołębie, gawrony oraz szpaki. Po drodze do parku „Dudkowicze” rozpoznali kolejne stada szpaków i wróbli. Kiedy dotarli na miejsce, w trakcie liczenia gniazd gawronów, pojawiły się kolorowe zięby, kos oraz kwiczoł.

Czytaj więcej...

Misterium Męki Pańskiej

PICT0014

 

 

 

16 kwietnia, w Wielką Środę, uczniowie naszej szkoły uczestniczyli w przygotowanym przez katechetkę p. Mariolę Chełkowską Misterium Męki Pańskiej. Dzieci w wielkim skupieniu obejrzały historię ukrzyżowania i zmartwychwstania Jezusa Chrystusa.Aktorzy przedstawili Ostatnią Wieczerzę Chrystusa z Apostołami, czuwanie w ogrodzie oliwnym, pojmanie Jezusa, skazanie go na śmierć przez Poncjusza Piłata, skonanie na krzyżu i zmartwychwstanie. Każda z tych scen została zilustrowana pieśnią w wykonaniu chóru szkolnego.

Czytaj więcej...

"Siódemka" znowu podbija Europę

logo1mini IMG 0673

Uczniowie naszej szkoły ponownie wyruszyli w podróż po Europie!
To już czwarty projekt, w którym uczestniczy giżycka szkoła. Dzieci kolejny raz odwiedziły przepiękne Włochy. Te dalekie wyprawy są możliwe dzięki pozyskanym przez szkołę
w r. szkol. 2013/2014 unijnym środkom finansowym z programu Comenius (20 000 euro).

Czytaj więcej...

Koralikowy Dzień Ziemi

W dniu 24 kwietnia 2014 r. z okazji Światowego Dnia Ziemi ośmioosobowa drużyna dzieci pięcio i sześcioletnich ze Szkoły Podstawowej nr 7 w Giżycku wzięła udział w turnieju ekologiczno-sprawnościowym „Koralikowy Dzień Ziemi” pod hasłem: „Każdy przedszkolak dużo wie o znaczeniu ruchu i zdrowym żywieniu, wszystko w ekologicznym znaczeniu” zorganizowanym przez Niepubliczne Przedszkole Koralik w hali sportowej przy Szkole Podstawowej nr 4 w Giżycku.

Czytaj więcej...

Szkolny Festiwal Talentów

14 kwietnia 2014 r. odbył się w naszej szkole „Festiwal Talentów” w ramach Powiatowego Dnia Talentu organizowanego przez Poradnię Pedagogiczno-Psychologiczną w Giżycku. Nasi uczniowie popisali się różnorodnymi umiejętnościami: śpiewem, grą na instrumentach, tańcem, talentami aktorskimi, plastycznymi i sportowymi. Wszyscy uczestnicy zaprezentowali bardzo wysoki poziom, dlatego wyłonienie zwycięzców nie było prostą sprawą.

Czytaj więcej...

Informacja do rodziców o klasie sportowej

DRODZY RODZICE

W Szkole Podstawowej nr 7 czwarty rok z rzędu tworzona będzie klasa sportowa o profilu łyżwiarskim.

Obowiązkowy tygodniowy wymiar godzin wynosi 10

Czytaj więcej...

Szkolny konkurs Języka Angielskiego

Dnia 10 kwietnia 2014 r. odbył się III Szkolny Konkurs Języka Angielskiego "English Project"
dla klas V - VI. Tematyką prezentacji multimedialnej było "A typical teenager's day in an English speaking country" (Typowy dzień nastolatka w kraju anglojęzycznym).

Czytaj więcej...

Konkurs plastyczny

Dnia 31 marca 2014 roku odbył się konkurs plastyczny na temat „Wielkanocna kartka świąteczna”.
Wzięło w nim udział 29 uczniów klas I-III. Prace zostały wykonane techniką dowolną.

Czytaj więcej...

Zaproszenie do szkolnej biblioteki

„Magiczne drzewo. Tajemnica mostu”, „Magiczne drzewo. Czerwone krzesło”, „Magiczne drzewo. Olbrzym”, „Magiczne drzewo. Pojedynek”, „Magiczne drzewo. Gra”, „Najnowsze przygody Mikołajka”, „Nowe przygody Bolka i Lolka” „Koszmarny Karolek. Koszmarny komplecik”, „Koszmarny Karolek. Zabójczy zbiorek”, „Jaśki”, „MOMO”, „Pompon w rodzinie Fisiów”, „Pompon na wakacjach” - to tylko niektóre ze stu tytułów książek pozyskanych

Czytaj więcej...

Rekrutacja - test sprawnościowy do klasy tanecznej

taniec

 

 

 

TEST SPRAWNOŚCIOWY dla dzieci ubiegających się o przyjęcie do klasy pierwszej usportowionej ukierunkowanej na taniec towarzyski odbędzie się 9 kwietnia 2014 roku (środa) o godzinie 17.00 w sali gimnastycznej.

Czytaj więcej...

Zapisz Swoje dziecko do "Siódemki" - trwa rekrutacja

wf 

 Czas na dobry start dla Twojego dziecka!

Trwają zapisy dzieci z rocznika 2007 oraz I półrocza 2008 r. do klas pierwszych
na rok szkolny 2014/2015.

„Siódemka” serdecznie zaprasza.

Czytaj więcej...

Szkolny konkurs recytatorski dla klas I-III

DSC 0286

 

 

 

W dniu 24 marca 2014 roku w naszej szkole odbył się konkurs recytatorski. Jego uczestnikami byli uczniowie klas I-III. Każdą klasę reprezentowali uczniowie wybrani w eliminacjach klasowych. Poziom wystąpień 23 uczestników był niezwykle wysoki i wyrównany. Każda prezentacja utworu była oceniana według następujących kryteriów: dobór tekstu, poprawne i płynne deklamowanie, interpretacja tekstu, kultura słowa, ogólne wrażenie artystyczne.

Czytaj więcej...

Szkolny konkurs czytelniczy I-III

W dniach 10.03–28.03.2014 r. odbył się konkurs czytelniczy „W zaczarowanym świecie baśni” organizowany przez bibliotekę szkolną. Konkurs adresowany był do uczniów klas I-III. Wzięło w nim udział 28 uczniów. Musieli się oni wykazać wiedzą na temat autorów baśni
i znajomością treści książek.

Czytaj więcej...

2011 Szkoła Podstawowa nr 7 w Giżycku. Copyright Szkoła Podstawowa Nr 7 w Giżycku, webmaster Joanna Danielczyk
Powered by Joomla 1.7 Templates