II etap „Ptasiej ekstra-klasy”

IMG 20171115 162731

W szare, zimne, listopadowe popołudnie czytelnię biblioteki szkolnej opanowały barwne ptaki: sójka, zięba, wróbel, bocian, sowa, czapla, wrona, mysikrólik itp. ”Przyfrunęły” aby stanąć w szranki z innymi ptakami. Tym razem odbył się pojedynek na słowa i to nie byle jakie, ale stworzone przez znanych poetów takich jak J. Tuwim, J. Brzechwa, H. Bechlerowa, M. Konopnicka.

czytaj więcej...

Dni Korczakowskie

j k

W dniach 27 XI-01 XII  obchodziliśmy  Święto Patrona naszej szkoły. W tym roku uroczystość przebiegała w sposób wyjątkowy, ponieważ zostały wdrożone do realizacji szczegółowe zadania i działania realizowanepodczas tygodnia poprzedzającego uroczysty apel związany z obchodami Dni Korczakowskich.

Czytaj więcej...

Hour Of Code

mini

 

 

Mottem na stronie https://code.org. jest: Każdy uczeń w każdej szkole powinien mieć możliwość nauki informatyki (computer science)
Hadi Portavi, inicjator Godziny Kodowania.

 

Godzina Kodowania (The Hour of Code), organizowana w ramach Tygodnia Edukacji Informatycznej (Computer Science Education Week, USA), jest największą inicjatywę edukacyjną w historii, adresowaną do uczniów, nauczycieli i innych osób z całego świata. Cieszy się również dużą popularnością w Polsce.
W pierwszym tygodniu grudnia 04.12-08.12.2017r. uczniowie giżyckiej siódemki wzięli udział w Godzinie Kodowania.

Czytaj więcej...

Podziękowanie

podziekowaniexero

Zabawa nie zna granic

DSCN0862

Dnia 07.12.2017r. w hali MOSiR przy SP 4 odbyły się międzyszkolne zawody sportowe „Zabawa nie zna granic”. Organizatorem był Miejski Ośrodek Sportu i Rekreacji w Giżycku. W zawodach brali udział przedstawiciele klas I (5 dziewcząt i 5 chłopców) z SP 1, SP 2, SP 3 ,SP 4,SP 7.

Czytaj więcej...

Szlachetna paczka

szlachetna paczka logo1

 

W obecnym roku szkolnym nasza szkoła przystąpiła do akcji Ogólnopolskiej "Szlachetna Paczka". Zachęcamy do wspierania tej inicjatywy.

Czytaj więcej...

Ślubowanie klas I

DSCF5092

24 listopada 2017 roku w Szkole Podstawowej Nr 7 o godz. 9.00 rozpoczęła się uroczystość Ślubowania klas I. W tym roku szkolnym przysięgę składali uczniowie z pięciu oddziałów klasowych. Uroczystość przygotowały i prowadziły nauczycielki: Pani Marzena Pstrak oraz Pani Krystyna Rakowska.

Czytaj więcej...

Konkursy czytelnicze

IMG 20171117 105702

Z okazji Międzynarodowego Miesiąca Bibliotek Szkolnych biblioteka SP 7 ogłosiła konkursy dla uczniów. Zadaniem klas II i III było wykonanie zakładki do książki w dowolnym formacie i dowolną techniką. W klasach IV – VII uczniowie mieli wykonać plakat z hasłem promujący bibliotekę szkolną.

Czytaj więcej...

 

 

Finały wojewódzkie rozgrywek MOJE BOISKO ORLIK

zaw 7 mini

 

 

 

 

 

Po wielu tygodniach zmagań zakończyła się sportowa rywalizacja dziewcząt rocznik 2005 i młodsze w turnieju Moje Boisko Orlik. Nasze dziewczęta uplasowały się na miejscach:

Czytaj więcej...

Świetlica szkolna : uczy, bawi i wychowuje "...Jak w domu"

20170921 100208 

W świecie pełnym pośpiechu, szukamy takich rozwiązań, które uczą nasze dzieci wyciszenia się. Kładziemy  duży nacisk na rozwijanie umiejętności nawiązywania relacji  koleżeńskich i towarzyskich.

Czytaj więcej...  

Siódemka Patriotycznie

OBCHOD1

„Drugie miejsce po Bogu zajmują Rodzice i Ojczyzna, gdyż z nich się rodzimy, w niej wychowujemy” pod takim hasłem,  17  listopada w naszej szkole odbył się Przegląd Piosenki Patriotycznej. Uczestniczyło w nim 24 uczniów  klas IV – VII i 9 oddziałów klas I – III, przygotowanych przez panie wychowawczynie i rodziców. 

Czytaj więcej...

Startuje Ptasia ekstra-klasa 2017/2018

IMG 20171018 160248

Kontynuując już kilkuletnią tradycję w październiku rozpoczęto kolejną edycję konkursu ornitologicznego dla klas II i III. Pierwszy etap  zgromadził uczniów uzdolnionych plastycznie, których zadaniem było wykonanie pracy plastycznej pod nazwą „Ptaki Mazur”.

Czytaj więcej...

Apel z okazji Święta Odzyskania Niepodległości

independent2014

10 listopada 2017 roku klasa IVb zorganizowała montaż słowno-muzyczny upamiętniający 99 ROCZNICĘ ODZYSKANIA PRZEZ POLSKĘ NIEPODLEGŁOŚCI. 

Czytaj więcej...

8. listopada to Europejski Dzień Zdrowego Jedzenia i Gotowania

sniadanie-daje-moc

W Polsce powstały kampanie dotyczące dobrych nawyków żywieniowych. Jedną z nich jest kampania “Śniadanie Daje Moc”. Rozpoczynanie dnia bez posiłku, bądź niejedzenie między lekcjami, źle wpływa na samopoczucie i koncentrację uczniów. Dlatego  też  SP 7 (nasza szkoła)  kolejny raz wzięła udział w tej akcji. Zaangażowani w nią  nauczyciele  klas I-III i zerówki,  zorganizowali wspólne spożywanie śniadania. Przygotowali  kanapki i sałatki w ramach zajęć lekcyjnych.

Czytaj więcej...

Pasowanie uczniów klas pierwszych na czytelnika biblioteki szkolnej

IMG 20171031 093338

W ostatnim tygodniu października uczniowie klas pierwszych po uroczystym pasowaniu stali się czytelnikami naszej biblioteki. Poszczególne klasy wraz ze swoimi wychowawcami odwiedzały czytelnię. 

Czytaj więcej...

2011 Szkoła Podstawowa nr 7 w Giżycku. Copyright Szkoła Podstawowa Nr 7 w Giżycku, webmaster Joanna Danielczyk
Powered by Joomla 1.7 Templates