Świąteczne śpiewanie w szkole Korczaka

Koleda-72828

W ostatnim tygodniu przed 24 grudnia w Szkole Korczaka czuć świąteczną atmosferę. Drzwi klasopracowni przystrojone: choinkami, prezentami i zimowymi ozdobami. Kiermasz pięknych, świątecznych ozdób wykonanych przez uczniów, a na holu głównym rozbrzmiewają: świąteczne piosenki, pastorałki  i kolędy.

Czytaj więcej...

Życzenia Świąteczne

bn

Przedświąteczny podarunek

34ru3d5

Przed świętami Bożego Narodzenia pani Anna Haszczyn, właścicielka Ośrodka Wypoczynkowego „Gwarek” na Pięknej Górze oraz rodzic uczennicy klasy III b naszej szkoły złożyła na ręce Pani Dyrektor Katarzyny Banach paczkę pełną prezentów, w której znajdowały się nowe książki.

Czytaj więcej...

Kiermasz

christmas-tree-clipart-corner-15

Zespół do Spraw Promocji Szkoły serdecznie zaprasza na "KIERMASZ ŚWIĄTECZNY", który odbędzie się w środę 20.12.2017 , od godz. 8.00 - 15.30 na holu głównym naszej szkoły.

Serdecznie Zapraszamy.

Szlachetna paczka

14 dyplom dla spoecznoci szkolnej

„Wybaczcie tę poufałość, ale… JESTEŚCIE NIESAMOWICI! Dokładnie WSZYSTKIE rodziny włączone w tym roku do SZLACHETNEJ PACZKI przez wolontariuszy znalazły swoich darczyńców. A to znaczy, że każda z ponad 20 tysięcy paczkowych rodzin otrzyma mądrą pomoc. To nie byłoby możliwe, gdyby nie Wasze zaangażowanie.

Czytaj więcej...

Świąteczna Gala Taneczna

DSCF5251

W piątek 8 grudnia 2017 roku o godzinie 17.00 w naszej szkole odbyła się kolejna Gala Taneczna, w której udział wzięli uczniowie klas tanecznych: 3 b, 4 b, 5 b,  dzieci z przedszkoli oraz tancerze należący do klubu tanecznego „Czar Par”. Frekwencja dopisała. Oto fotorelacja z przebiegu uroczystej gali.

Czytaj więcej...

"Siódemka" najlepsza w województwie

GALA SPORTU 2016 2017 52

     14 grudnia 2017 r. w Urzędzie Wojewódzkim w Olsztynie odbyła się Gala Sportu Dzieci i Młodzieży Szkolnej. Jej organizatorem był Warmińsko-Mazurski Szkolny Związek Sportowy, a  uczestnikami dyrektorzy szkół, trenerzy i nauczyciele wychowania fizycznego oraz przedstawiciele jednostek samorządu terytorialnego.

Czytaj więcej...

Zabawa nie zna granic

DSC05942

Dnia 7 grudnia 2017 roku w hali MOSiR przy Szkole Podstawowej nr 4 odbyły się coroczne międzyszkolne zawody sportowe „Zabawa nie zna granic”. Organizatorem był Miejski Ośrodek Sportu i Rekreacji w Giżycku.

Czytaj więcej...

II etap „Ptasiej ekstra-klasy”

IMG 20171115 162731

W szare, zimne, listopadowe popołudnie czytelnię biblioteki szkolnej opanowały barwne ptaki: sójka, zięba, wróbel, bocian, sowa, czapla, wrona, mysikrólik itp. ”Przyfrunęły” aby stanąć w szranki z innymi ptakami. Tym razem odbył się pojedynek na słowa i to nie byle jakie, ale stworzone przez znanych poetów takich jak J. Tuwim, J. Brzechwa, H. Bechlerowa, M. Konopnicka.

czytaj więcej...

Dni Korczakowskie

j k

W dniach 27 XI-01 XII  obchodziliśmy  Święto Patrona naszej szkoły. W tym roku uroczystość przebiegała w sposób wyjątkowy, ponieważ zostały wdrożone do realizacji szczegółowe zadania i działania realizowanepodczas tygodnia poprzedzającego uroczysty apel związany z obchodami Dni Korczakowskich.

Czytaj więcej...

Hour Of Code

mini

 

 

Mottem na stronie https://code.org. jest: Każdy uczeń w każdej szkole powinien mieć możliwość nauki informatyki (computer science)
Hadi Portavi, inicjator Godziny Kodowania.

 

Godzina Kodowania (The Hour of Code), organizowana w ramach Tygodnia Edukacji Informatycznej (Computer Science Education Week, USA), jest największą inicjatywę edukacyjną w historii, adresowaną do uczniów, nauczycieli i innych osób z całego świata. Cieszy się również dużą popularnością w Polsce.
W pierwszym tygodniu grudnia 04.12-08.12.2017r. uczniowie giżyckiej siódemki wzięli udział w Godzinie Kodowania.

Czytaj więcej...

Podziękowanie

podziekowaniexero

Zabawa nie zna granic

DSCN0862

Dnia 07.12.2017r. w hali MOSiR przy SP 4 odbyły się międzyszkolne zawody sportowe „Zabawa nie zna granic”. Organizatorem był Miejski Ośrodek Sportu i Rekreacji w Giżycku. W zawodach brali udział przedstawiciele klas I (5 dziewcząt i 5 chłopców) z SP 1, SP 2, SP 3 ,SP 4,SP 7.

Czytaj więcej...

Szlachetna paczka

szlachetna paczka logo1

 

W obecnym roku szkolnym nasza szkoła przystąpiła do akcji Ogólnopolskiej "Szlachetna Paczka". Zachęcamy do wspierania tej inicjatywy.

Czytaj więcej...

Ślubowanie klas I

DSCF5092

24 listopada 2017 roku w Szkole Podstawowej Nr 7 o godz. 9.00 rozpoczęła się uroczystość Ślubowania klas I. W tym roku szkolnym przysięgę składali uczniowie z pięciu oddziałów klasowych. Uroczystość przygotowały i prowadziły nauczycielki: Pani Marzena Pstrak oraz Pani Krystyna Rakowska.

Czytaj więcej...

goście

Odwiedza nas 24 gości oraz 0 użytkowników.

Zegar

Warszawa