Jesienne obserwacje młodych ornitologów na składowisku odpadów

IMG 20170927 164758

Młodzi miłośnicy ornitologii zabrali się do sumiennej pracy. Założona przez Zakład Unieszkodliwiania Odpadów Komunalnych w Spytkowie Młodzieżowa Grupa Badawcza Ptaków Wysypisk „Kania” odbywała we wrześniu i październiku dwie kolejne wizyty terenowe.

Czytaj więcej...

 

Kolejny sukces naszych sportowców

20171024 123129 HDR

24 października 2017 r. nasi uczniowie po raz kolejny mieli okazję reprezentować naszą szkołę na Mistrzostwach Województwa Warmińsko-Mazurskiego Szkolnego Związku Sportowego w sztafetowych biegach przełajowych dziewcząt i chłopców w Nowym Mieście Lubawskim.

Czytaj więcej...

Wojewódzka Inauguracja Sportowego Roku Szkolnego

20170922 123852

22 września 2017 r. w Zespole Szkół Zawodowych w Kurzętniku, odbyła się Uroczystość Otwarcia Szkolnego Roku Sportowego Województwa Warmińsko- Mazurskiego przez Warmińsko- Mazurski Szkolny Związek Sportowy, w której uczestniczyli również uczniowie naszej szkoły. Po części artystycznej odbyły się zawody, w których wzięło udział blisko 600 uczestników.

Czytaj więcej...

Kolejny sportowy sukces "siódemki"

a

 

 

 

 

 

 

Ponowny sukces naszych zawodniczek. 8.11.2017r. w Olecku szczypiornistki z naszej szkoły zajęły II miejsce w Mistrzostwach Rejonu VI, zapewniając sobie tym samym awans do dalszych rozgrywek.

Czytaj więcej...

Biegi przełajowe

2

 

 

 

 

 

 

6.11.2017r. na Miejskim Stadionie w Giżycku odbyły się indywidualne biegi przełajowe dziewcząt  i chłopców na szczeblu powitowym. W zawodach wzięli udział uczniowie ze szkół giżyckich: SP1, SP3, SP4, SP7, Wilkas i Rynu.

Czytaj więcej...

Europejski Tydzień Kodowania

IMG 4207

 

 

 

 

 

 

 23 października 2017r. uczniowie naszej szkoły uczestniczyli w obchodach Europejskiego Tygodnia Kodowania - Code Week. Jego celem jest popularyzacja i promocja nauki programowania wśród dzieci, młodzieży i dorosłych. Do akcji włączyli się nauczyciele naszej szkoły.

Czytaj więcej...

Giżycka „Siódemka” znowu podbija Europę!

erasmuslogo2

 

 

Nasi uczniowie ponownie wyruszyli w podróż po Europie! To kolejny projekt unijny, w którym uczestniczy nasza szkoła. Tym razem dzieci odwiedziły sąsiadującą Litwę. Te wyprawy są możliwe dzięki pozyskanym przez szkołę w roku szkolnym 2016/2017 unijnym środkom finansowym z programu Erasmus+.

Czytaj więcej...

IV edycja konkursu Maks Matematyczny

IMG 20171019 082208

 

 

 

19.10.2017r odbyła się IV edycja Internetowego i Interaktywnego Konkursu Matematycznego MAKS MATEMATYCZNY. Udział wzięło 13 uczniów z klas V i VI. Zadaniem konkursowym uczestnika konkursu było samodzielne rozwiązywanie dwóch zadań optymalizacyjnych w formie internetowych gier matematycznych. Uczniowie rozwiązywali zadania konkursowe w szkole, pod nadzorem Szkolnego Koordynatora Konkursu.

Czytaj więcej...

Międzynarodowy Konkurs Informatyczny "BÓBR"

Artboard-1-copy-5bobr

Szanowni Administratorzy i Nauczyciele,

W imieniu organizatorów zapraszamy uczniów wszystkich typów szkół do udziału w bezpłatnym konkursie informatycznym „Bóbr”. 

Czytaj więcej...

Dzień Edukacji

IMG 8376Dzień Edukacji to wyjątkowe święto w każdej szkole. Tego dnia wszyscy są mili, uśmiechają się do siebie, nikt nie sprawdza pracy domowej i nikt nie łobuzuje. Sprzyja temu odświętne ubranie uczniów, którzy w taki sposób akcentują wagę i wyjątkowość tego dnia.

Czytaj więcej...

WYCIECZKA DO WARSZAWY

DSCN9705

W dniach 20-21.10.2017r. klasy IVA, IVF oraz Va spędzały wspólnie czas na wycieczce w Warszawie. Przejazd autokarem sprzyjał integracji, więc podróż minęła bardzo szybko przy rozmowach, śmiechu, wspólnych posiłkach i podczas przerw.

Czytaj więcej...

Kolejny rok działalności Klubu "Dudek" zakończony

IMG 6344

W minionym roku szkolnym uczniowie z klubu „Dudek” brali udział w wielu ciekawych przedsięwzięciach, o których można przeczytać w tej zakładce (między innymi Europejskie Dni Ptaków, monitoring kolonii lęgowej gawrona, różnego rodzaju konkursy czy ogólnopolska akcja Spring Alive). Jednak pod koniec roku przyszedł czas na podsumowanie i sprawdzenie zdobytej wiedzy oraz sumienności dudkowiczów.

Czytaj więcej...

Podsumowanie pracy biblioteki szkolnej

IMG 8103

Rok szkolny 2016/2017 w bibliotece obfitował w wiele wydarzeń.  Pasowanie uczniów klas pierwszych na czytelników, obchody Międzynarodowego Miesiąca Bibliotek Szkolnych, wycieczki klas II do biblioteki miejskiej, liczne wystawki biblioteczne i gazetki oraz skontrum, czyli inwentaryzacja księgozbioru, a także zmiana na stanowisku nauczyciela bibliotekarza.

Czytaj więcej...

ŚWIATOWY DZIEŃ TABLICZKI MNOŻENIA W SP7

urzad1

 

 

 

 

W piątek 29.09.2017r. w naszej szkole odbył się VII Światowy Dzień Tabliczki Mnożenia. Koordynatorkami akcji były: pani Joanna Danielczyk i pani Janina Morska. Do tej akcji cała szkoła przygotowywała się kilka tygodni wcześniej powtarzając tabliczkę mnożenia, dekorując pracownie i korytarze szkolne planszami, plakatami i łamigłówkami przygotowanymi przez uczniów.

Czytaj więcej...

Programowanie w siódemce

IMG 20170928 142206

 

 

 

 

 

Po raz kolejny Ozobot zagościł w giżyckiej siódemce. Tym razem dzieci z Vc pracowały z robotem na lekcji matematyki u pani Joanny Danielczyk. Tajniki pracy dzieci zgłębiały pod kierunkiem konsultanta pana Mateusza Koman z firmy EduSense. Uczniowie pracowali w grupach dwuosobowych. Rysowały trasy zgodnie z kodem, tak kierując robotem, by dotarł do celu.

Czytaj więcej...

2011 Szkoła Podstawowa nr 7 w Giżycku. Copyright Szkoła Podstawowa Nr 7 w Giżycku, webmaster Joanna Danielczyk
Powered by Joomla 1.7 Templates