Konkursy czytelnicze

IMG 20171117 105702

Z okazji Międzynarodowego Miesiąca Bibliotek Szkolnych biblioteka SP 7 ogłosiła konkursy dla uczniów. Zadaniem klas II i III było wykonanie zakładki do książki w dowolnym formacie i dowolną techniką. W klasach IV – VII uczniowie mieli wykonać plakat z hasłem promujący bibliotekę szkolną.

Czytaj więcej...

 

 

Finały wojewódzkie rozgrywek MOJE BOISKO ORLIK

zaw 7 mini

 

 

 

 

 

Po wielu tygodniach zmagań zakończyła się sportowa rywalizacja dziewcząt rocznik 2005 i młodsze w turnieju Moje Boisko Orlik. Nasze dziewczęta uplasowały się na miejscach:

Czytaj więcej...

Świetlica szkolna : uczy, bawi i wychowuje "...Jak w domu"

20170921 100208 

W świecie pełnym pośpiechu, szukamy takich rozwiązań, które uczą nasze dzieci wyciszenia się. Kładziemy  duży nacisk na rozwijanie umiejętności nawiązywania relacji  koleżeńskich i towarzyskich.

Czytaj więcej...  

Siódemka Patriotycznie

OBCHOD1

„Drugie miejsce po Bogu zajmują Rodzice i Ojczyzna, gdyż z nich się rodzimy, w niej wychowujemy” pod takim hasłem,  17  listopada w naszej szkole odbył się Przegląd Piosenki Patriotycznej. Uczestniczyło w nim 24 uczniów  klas IV – VII i 9 oddziałów klas I – III, przygotowanych przez panie wychowawczynie i rodziców. 

Czytaj więcej...

Startuje Ptasia ekstra-klasa 2017/2018

IMG 20171018 160248

Kontynuując już kilkuletnią tradycję w październiku rozpoczęto kolejną edycję konkursu ornitologicznego dla klas II i III. Pierwszy etap  zgromadził uczniów uzdolnionych plastycznie, których zadaniem było wykonanie pracy plastycznej pod nazwą „Ptaki Mazur”.

Czytaj więcej...

Apel z okazji Święta Odzyskania Niepodległości

independent2014

10 listopada 2017 roku klasa IVb zorganizowała montaż słowno-muzyczny upamiętniający 99 ROCZNICĘ ODZYSKANIA PRZEZ POLSKĘ NIEPODLEGŁOŚCI. 

Czytaj więcej...

8. listopada to Europejski Dzień Zdrowego Jedzenia i Gotowania

sniadanie-daje-moc

W Polsce powstały kampanie dotyczące dobrych nawyków żywieniowych. Jedną z nich jest kampania “Śniadanie Daje Moc”. Rozpoczynanie dnia bez posiłku, bądź niejedzenie między lekcjami, źle wpływa na samopoczucie i koncentrację uczniów. Dlatego  też  SP 7 (nasza szkoła)  kolejny raz wzięła udział w tej akcji. Zaangażowani w nią  nauczyciele  klas I-III i zerówki,  zorganizowali wspólne spożywanie śniadania. Przygotowali  kanapki i sałatki w ramach zajęć lekcyjnych.

Czytaj więcej...

Pasowanie uczniów klas pierwszych na czytelnika biblioteki szkolnej

IMG 20171031 093338

W ostatnim tygodniu października uczniowie klas pierwszych po uroczystym pasowaniu stali się czytelnikami naszej biblioteki. Poszczególne klasy wraz ze swoimi wychowawcami odwiedzały czytelnię. 

Czytaj więcej...

Jesienne obserwacje młodych ornitologów na składowisku odpadów

IMG 20170927 164758

Młodzi miłośnicy ornitologii zabrali się do sumiennej pracy. Założona przez Zakład Unieszkodliwiania Odpadów Komunalnych w Spytkowie Młodzieżowa Grupa Badawcza Ptaków Wysypisk „Kania” odbywała we wrześniu i październiku dwie kolejne wizyty terenowe.

Czytaj więcej...

 

Kolejny sukces naszych sportowców

20171024 123129 HDR

24 października 2017 r. nasi uczniowie po raz kolejny mieli okazję reprezentować naszą szkołę na Mistrzostwach Województwa Warmińsko-Mazurskiego Szkolnego Związku Sportowego w sztafetowych biegach przełajowych dziewcząt i chłopców w Nowym Mieście Lubawskim.

Czytaj więcej...

Wojewódzka Inauguracja Sportowego Roku Szkolnego

20170922 123852

22 września 2017 r. w Zespole Szkół Zawodowych w Kurzętniku, odbyła się Uroczystość Otwarcia Szkolnego Roku Sportowego Województwa Warmińsko- Mazurskiego przez Warmińsko- Mazurski Szkolny Związek Sportowy, w której uczestniczyli również uczniowie naszej szkoły. Po części artystycznej odbyły się zawody, w których wzięło udział blisko 600 uczestników.

Czytaj więcej...

Kolejny sportowy sukces "siódemki"

a

 

 

 

 

 

 

Ponowny sukces naszych zawodniczek. 8.11.2017r. w Olecku szczypiornistki z naszej szkoły zajęły II miejsce w Mistrzostwach Rejonu VI, zapewniając sobie tym samym awans do dalszych rozgrywek.

Czytaj więcej...

Biegi przełajowe

2

 

 

 

 

 

 

6.11.2017r. na Miejskim Stadionie w Giżycku odbyły się indywidualne biegi przełajowe dziewcząt  i chłopców na szczeblu powitowym. W zawodach wzięli udział uczniowie ze szkół giżyckich: SP1, SP3, SP4, SP7, Wilkas i Rynu.

Czytaj więcej...

Europejski Tydzień Kodowania

IMG 4207

 

 

 

 

 

 

 23 października 2017r. uczniowie naszej szkoły uczestniczyli w obchodach Europejskiego Tygodnia Kodowania - Code Week. Jego celem jest popularyzacja i promocja nauki programowania wśród dzieci, młodzieży i dorosłych. Do akcji włączyli się nauczyciele naszej szkoły.

Czytaj więcej...

Giżycka „Siódemka” znowu podbija Europę!

erasmuslogo2

 

 

Nasi uczniowie ponownie wyruszyli w podróż po Europie! To kolejny projekt unijny, w którym uczestniczy nasza szkoła. Tym razem dzieci odwiedziły sąsiadującą Litwę. Te wyprawy są możliwe dzięki pozyskanym przez szkołę w roku szkolnym 2016/2017 unijnym środkom finansowym z programu Erasmus+.

Czytaj więcej...

goście

Odwiedza nas 21 gości oraz 0 użytkowników.

Zegar

Warszawa