Wieczór poświęcony pamięci ofiar

W czwartek 26 listopada w Szkole Podstawowej nr 7 odbył się „Wieczór pamięci poświęcony ofiarom Wielkiego Głodu na Ukrainie 1932-1933”. Wg oficjalnych danych na terytorium Ukrainy zginęło w tym czasie wskutek  „sztucznego głodu” wywołanego polityką totalitarnego reżimu Józefa Stalina ok. 10 mln osób, przede wszystkim mieszkańców wsi. 

Czytaj więcej...

Spotkanie wigilijne

W niedzielę 11 stycznia 2015 r. odbyło się spotkanie wigilijne w przy cerkiewnej sali parafialnej w Giżycku. Ks. proboszcz Bazyli Kepeszczuk rozpoczął spotkanie wspólną modlitwą, złożył serdeczne życzenia i podzielił się ze wszystkimi chlebem zwanym prosforą. Podczas tego wieczoru uczniowie z Międzyszkolnego Zespołu Nauczania Języka Ukraińskiego zaprezentowali Bożonarodzeniową inscenizację – wertep (jasełka) oraz śpiewali ukraińskie kolędy. Nad efektem występu pracowali nauczyciele: s. Magdalena Ożańska i pan Roman Rapita – nauczyciel muzyki.Na zakończenie Ksiądz Proboszcz Bazyli, podziękował wszystkim biorącym udział w kolędowaniu, nie krył przy tym dumy z tak wspaniałych małych artystów, parafian i gości.

Czytaj więcej...

SPOTKANIE ZE ŚW. MIKOŁAJEM

W niedzielę 21 grudnia po zakończeniu Liturgii Świętej w cerkwi greckokatolickiej w Giżycku odbyło się spotkanie dzieci ze świętym Mikołajem. Uczniowie najmłodszych klas przywitali św. Mikołaja piosenkami i wierszykami. Święty Mikołaj podziękował za przywitaniei zachęcił, by częściej pamiętać o tym, że blisko nas są ludzie, którzy czekają na naszą pomoc, dobre słowo i uśmiech. Prezenty, które otrzymały dzieci, przyniosły im wiele radości i zadowolenia.

Czytaj więcej...

VI Regionalny Przegląd Wertepów, Kolęd i Szczedriwek

W sobotę 17 stycznia 2015 r. uczniowie z Międzyszkolnego Zespołu Nauczania Języka Ukraińskiego wzięli udział w VI Regionalnym Przeglądzie Wertepów, Kolęd i Szczedriwek
w Węgorzewie. Uczniowie zaprezentowali
inscenizację Bożonarodzeniową pt. „My z koladoju pid waszi strichy”. W przeglądzie wzięło udział piętnaście zespołów i grup kolędniczych
z województwa warmińsko-mazurskiego, m.in. z Pozezdrza, Giżycka, Wydmin, Bartoszyc, Pieniężna, Bań Mazurskich, Srokowa, Górowa Iławeckiego i Węgorzewa.

Czytaj więcej...

2011 MZNJUiRG. Copyright Szkoła Podstawowa Nr 7 w Giżycku, webmaster Joanna Danielczyk
Powered by Joomla 1.7 Templates