sp7@gizycko.pl

ul.Wodociągowa 8
11-500 Giżycko

Szanowni Państwo!
Dnia 21 marca 2019 r. już po raz dwudziesty ósmy na Warmii i Mazurach odbędzie się Międzynarodowy Konkurs "Kangur Matematyczny". Dedykowany jest on uczniom od klasy II szkoły podstawowej aż do klas licealnych.
Drodzy Wychowawcy i nauczyciele matematyki!
Bardzo proszę o rozpowszechnienie wśród swoich uczniów informacji o konkursie. Zachęćcie swoich uczniów do udziału w Kangurze! Wpłaty w kwocie 9,00 zł należy dokonać do 18 stycznia 2019 r. do p. Agnieszki Zima (najczęściej przebywam w sali C202).
Szkolny Organizator Konkursu - Agnieszka Zima

Walczymy z hałasem w szkole! Nadmiar decybeli rujnuje zdrowie i wywołuje agresję. Ile decybeli ma szkolny dzwonek? Około 90 decybeli – a to już powyżej progu szkodliwości, który zaczyna się od poziomu 65.Dlatego w naszej szkole przeprowadzimy eksperyment: będą tylko dzwonki wzywające na lekcję. O końcu zajęć poinformują uczniów nauczyciele. Akcja będzie miała miejsce w przyszłym tygodniu, tj. między 14 a 18 stycznia. Nauczycieli prosimy, by w swoich salach zawiesili zegary.
Zespół do spraw innowacji

Od września rozpoczęliśmy pozalekcyjne zajęcia sportowe dla dziewcząt klas IV i V . Blisko trzydziestoosobowa grupa uczestniczy w treningach z piłki siatkowej. Umiejętności zdobywane na treningach, chcemy konfrontować w rywalizacji z rówieśnikami z innych drużyn. Byliśmy już na turniejach towarzyskich. W Kętrzynie graliśmy o Puchar Burmistrza Miasta. W Wydminach uczestniczyliśmy w Mikołajkowym Turnieju Piłki Siatkowej. Rozpoczęliśmy również rywalizację w Turnieju Kinder - Sport. Grając w "dwójkach " siatkarskich rywalizujemy z zespołami z naszego województwa. 12 stycznia gramy w Olecku.

Już po raz 19 jest organizowana akcja Góra Grosza. Nasza szkoła po raz kolejny, również będzie brała w niej udział.
Celem akcji jest zbieranie tytułowych groszy na pomoc dzieciom wychowującym się poza własnym domem rodzinnym. pamiętajmy, że oddając chociażby jeden grosz, można zrealizować wielkie przedsięwzięcia na rzecz dzieci.

Akcja w naszej szkole obierze charakter konkursowy:
-klasa, która zbierze NAJWIĘCEJ MONET otrzyma specjalny bon zwalniający uczniów całej klasy z odpowiedzi ustnej i pisemnej, kartkówek itp. w jednym dowolnym wybranym dniu nauki,
-monety zbieramy do specjalnych skarbono-słoików przygotowanych przez organizatorów,
-gospodarze klas odbierają skarbonko-słoiki od organizatorów z pracowni C202 i tam je zapełnione odnoszą po zakończonej akcji
-akcja trwa od teraz do 11.01.2019r.
Zapraszamy do udziału!!!!!
Organizatorzy:
Agnieszka Zima
Agnieszka Dickti

W piątek, 9 listopada 2018r. o godzinie 11:11, w ramach świętowania 100. rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości, 4-zwrotkowy hymn narodowy wspólnie zaśpiewało: 4 815 000 uczniów 468 930 nauczycieli W akcji uczestniczyło 24 120 szkół i przedszkoli z całej Polski. W województwie warmińsko-mazurskim w „Rekordzie dla Niepodległej” wzięło udział 980 szkół, w tym 189 799 uczniów i 20 635 nauczycieli.