sp7@gizycko.pl

ul.Wodociągowa 8
11-500 Giżycko

Drodzy uczniowie!

Informujemy, że 27 listopada o godzinie 15.30 odbędzie się w naszej szkole konkurs recytatorski "Ojczyzna w poezji". Zainteresowani zobowiązani są do przygotowania dowolnego wiersza o tematyce patriotycznej.
Serdecznie zapraszamy do udziału w konkursie uczniów klas IV- VIII. Jednocześnie prosimy o zgłoszenie uczestnictwa w konkursie nauczycielowi języka polskiego do 23 listopada.
Wszelkich dodatkowych informacji na temat organizacji imprezy dostarczą Wam nauczyciele- poloniści.
Serdecznie zapraszamy!

Organizatorzy:
Iwona Wojtkiewicz
Agnieszka Świderska

Już po raz 19 jest organizowana akcja Góra Grosza. Nasza szkoła po raz kolejny, również będzie brała w niej udział.
Celem akcji jest zbieranie tytułowych groszy na pomoc dzieciom wychowującym się poza własnym domem rodzinnym. pamiętajmy, że oddając chociażby jeden grosz, można zrealizować wielkie przedsięwzięcia na rzecz dzieci.

Akcja w naszej szkole obierze charakter konkursowy:
-klasa, która zbierze NAJWIĘCEJ MONET otrzyma specjalny bon zwalniający uczniów całej klasy z odpowiedzi ustnej i pisemnej, kartkówek itp. w jednym dowolnym wybranym dniu nauki,
-monety zbieramy do specjalnych skarbono-słoików przygotowanych przez organizatorów,
-gospodarze klas odbierają skarbonko-słoiki od organizatorów z pracowni C202 i tam je zapełnione odnoszą po zakończonej akcji
-akcja trwa od teraz do 11.01.2019r.
Zapraszamy do udziału!!!!!
Organizatorzy:
Agnieszka Zima
Agnieszka Dickti

Zapraszamy wszystkich uczniów klas I-III do udziału w konkursie "Nasze godło - bielik w swoim środowisku naturalnym". Zadaniem uczniów jest wykonanie pracy plastycznej w dowolnym formacie oraz dowolną techniką i dostarczenie jej do biblioteki szkolnej do 26 listopada 2018 r. Praca powinna przedstawiać bielika w jego własnym środowisku naturalnym (czyli np. w gnieździe na wysokim drzewie lub w locie nad jeziorem, albo w locie na tle nieba itd). Proponuję obejrzenie zdjęć w internecie lub atlasie ptaków i zwrócenie uwagi na cechy charakterystyczne zarówno środowiska jak i wyglądu. Na zwycięzców czekają nagrody!!!

W piątek, 9 listopada 2018r. o godzinie 11:11, w ramach świętowania 100. rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości, 4-zwrotkowy hymn narodowy wspólnie zaśpiewało: 4 815 000 uczniów 468 930 nauczycieli W akcji uczestniczyło 24 120 szkół i przedszkoli z całej Polski. W województwie warmińsko-mazurskim w „Rekordzie dla Niepodległej” wzięło udział 980 szkół, w tym 189 799 uczniów i 20 635 nauczycieli.

Ślubowanie uczniów klas I odbędzie się 16.11.2018r. o godz. 9.00  w sali gimnastycznej. Zapraszamy

Przypominamy wszystkim uczniom, rodzicom i nauczycielom o konkursach organizowanych w bibliotece szkolnej. Termin oddawania prac mija 16 listopada 2018 r.
Klasa IV-VIII - konkurs na najciekawsze hasło promujące bibliotekę szkolną,
Klasa II-III - konkurs plastyczny pt. "Moja biblioteka szkolna".
Zapraszamy wszystkich chętnych. Nagrody czekają!!!
Zapraszam uczniów klas VI do wzięcia udziału w konkursie matematycznym "100 zadań w 100 minut na 100 - lecie Niepodległej". Konkurs odbędzie się 8 listopada o godzinie 14:45 w sali C201. Nauczycieli matematyki proszę o dostarczenie do 5 listopada list uczniów, którzy wezmą udział w konkursie.

Organizator konkursu: Janina Markowska-Wróbel
Serdecznie zapraszamy uczniów klas II do udziału w konkursie plastycznym „Moja biało-czerwona”, który odbędzie się dn. 30.10.2018r.(wtorek) w godz. 15.45-16.45 w s.B105.

- Każdy uczestnik wykonuje tylko jedną pracę;
 - Format pracy: A 4;
 - Technika: dowolna;
 - Uczestnicy przynoszą potrzebne materiały do wykonania pracy.

Organizatorzy konkursu: Elżbieta Borzejewicz i Małgorzata Szabłowska

Drodzy uczniowie!
Gminny Ośrodek Kultury i Rekreacji w Wilkasach zaprasza młodzież klas VII i VIII na XX Powiatowy Turniej Pięknego Czytania.Impreza odbędzie się 16 listopada (piątek) o godzinie 10.00 w GOKiR w Wilkasach.
Do turnieju szkoła może zgłosić jedynie trzech kandydatów, którzy zostaną wyłonieni w drodze szkolnych eliminacji. Wszyscy zainteresowani wzięciem udziału w konkursie proszeni są o przygotowanie wybranego fragmentu z dzieł dowolnego klasyka polskiego lub obcego. Czas prezentacji nie może przekroczyć 2 minut.
Wszyscy zainteresowani udziałem w turnieju zgłaszają swój akces nauczycielowi - poloniście.

Pozdrawiamy,
Zespół polonistów