sp7@gizycko.pl

ul.Wodociągowa 8
11-500 Giżycko

Zapraszam do udziału w ogólnopolskiej olimpiadzie z matematyki w dniu 5.11.2019r. Olimpiada Olimpus w sesji jesiennej przeznaczona jest dla uczniów IV, V, VI, VII i VIII klas szkoły podstawowej. Test olimpiady składa się z 30 pytań i podanych do nich 4 odpowiedzi.
Zakres tematyczny: https://www.olimpus.edu.pl/sesja-jesienna/matematyka/zakres-tematyczny
Archiwum testów: https://www.olimpus.edu.pl/sesja-jesienna/matematyka/archiwum
Na zgłoszenia czekam do 4.10. 2019r. Cena 10 zł od osoby.
Wioletta Szymowiat

Witam jak co roku w naszej szkole zostanie przeprowadzona "Żywa lekcja historii". Wydarzenie to odbędzie się 17.10.2019 roku i skierowane jest do klas IV -VIII. Tematyka zajęć to "Wrzesień 1939, oraz historia majora Hubala". Serdecznie zapraszamy klasy do wzięcia udziału w zajęciach koszt to 5 złoty od osoby. Proszę o zebranie pieniędzy w klasach i wpłacenie do pana Pawła Kordowskiego do 15.10. 2019r.

Zapraszamy uczniów klas VII-VIII do udziału w konkursie historycznym z okazji 80. rocznicy wybuchu II wojny światowej.

Co trzeba wiedzieć?

* Pakt Ribbentrop-Mołotow? (kiedy i między jakimi państwami został zawarty, kim byli Ribbentrop i Mołotow, czego dotyczył pakt, co zawierała tajny protokół)
* Ówcześni przywódcy: III Rzesza, ZSRR; Włochy, Japonia, prezydent i premier RP.
* Czego Niemcy żądali od Polski przed wybuchem wojny?
* Z jakimi państwami Polska miała zawarte sojusze przed wybuchem II wojny światowej”
* Kiedy wybuchła II wojna światowa? (dzień, miesiąc, rok, godzina)
* Kiedy Związek Radziecki zaatakował Polskę? (dzień, miesiąc, rok)
* Jaką podano przyczynę wkroczenia Armii Czerwonej na teren Polski?
* Co rozumiemy pod pojęciem kampania wrześniowa, wymień 4 przykładowe bitwy z tego okresu.
* Przygotuj 6 zdań na temat wybranego polskiego dowódcy z okresu kampanii wrześniowej.
* Dlaczego kampania wrześniowa skończyła się klęską Polski?
* Dlaczego i jak powstał polski rząd na uchodźstwie? Kto został prezydentem, a kto premierem?
* pojęcia: państwa osi, dziwna wojna

Konkurs odbędzie się 27 września o godz. 14.45 w sali B205.

Ewa Wicha, Paweł Kordowski

Jak co roku nasza szkoła bierze udział w akcji BohaterON – włącz historię! Jest to ogólnopolska kampania o tematyce historycznej mająca na celu upamiętnienie i uhonorowanie uczestników Powstania Warszawskiego poprzez wysłanie im kartek z życzeniami. W poprzednich latach autorzy akcji drukowali specjalne kartki. W tym roku jest inaczej, takich kartek nie będzie. Jeśli ktoś chce wysłać życzenia powstańcom może samodzielnie wykonać kartkę-laurkę, napisać list, ewentualnie napisać życzenia na pocztówce. Swoje kartki przynieście do nauczycieli historii (zostaniecie oczywiście nagrodzeni)do 25 października. Nie potrzebujecie znaczka, wszystko zostanie wysłane przez szkołę.

W piątek, 9 listopada 2018r. o godzinie 11:11, w ramach świętowania 100. rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości, 4-zwrotkowy hymn narodowy wspólnie zaśpiewało: 4 815 000 uczniów 468 930 nauczycieli W akcji uczestniczyło 24 120 szkół i przedszkoli z całej Polski. W województwie warmińsko-mazurskim w „Rekordzie dla Niepodległej” wzięło udział 980 szkół, w tym 189 799 uczniów i 20 635 nauczycieli.