87 428 90 60  
sekretariat@sp7.gizycko.pl

ul.Wodociągowa 8
11-500 Giżycko


Warning: "continue" targeting switch is equivalent to "break". Did you mean to use "continue 2"? in /templates/dd_speedtruck_109/functions.php on line 201

W piątek 14 czerwca w naszej szkole obchodziliśmy Ogólnopolski Dzień Pustej Klasy. Tego dnia każda klasa opuściła swoją salę i spędziła lekcje na łonie natury. Uczniom klas I-V zostały zorganizowane gry i zabawy integracyjne natomiast klasom VI-VIII - zajęcia plastyczne w oparciu o lektury. Wszyscy chętnie podeszli do aktywności i fajnie się bawili. Dzień Pustej Klasy został zorganizowany przez Zespół nauczycieli w ramach  Pomocy Psychologiczno-Pedagogicznej działający w naszej szkole.image0image3image5

To już kolejne spotkanie z p. Moniką i Zolą. Nie tylko zdobyliśmy nowe wiadomości dotyczące opieki, pielęgnacji i pracy z psem, ale także świetnie się bawiliśmy.
IMG 20240614 163917IMG 20240606 080650IMG 20240509 151516

Dnia 13.06.2024 roku klasa 3c wybrała się do Biblioteki Miejskiej. Gry planszowe, puzzle, klocki,  pięknie ilustrowane książki to tylko  niektóre propozycje spędzenia wakacyjnego czasu. Naprawdę warto przynajmniej raz w tygodniu odwiedzić w wakacje to wyjątkowe miejsce. 

 
 IMG 20240613 WA0001IMG 20240613 WA0002
12.06 nasze utalentowane uczennice miały możliwość zaprezentowania swoich umiejętności na XI Powiatowym Dniu Talentu organizowanym przez Powiatowy Ośrodek Rozwoju Edukacji w Giżycku. Wielkie brawa za ogrom pracy i przepiękne wystąpienia :)  
Wiktoria Ostrowska 5c - kategoria śpiew
Anna Słowikowska 7b - kategoria sport
Julia Uszyłło 4a - kategoria sport
Katarzyna Buczyńska 7a - kategoria muzyka
 
IMG 20240612 140526
 

12 czerwca na sali gimnastycznej odbył się konkurs SKOKÓW NA SKAKANCE dla chętnych uczniów z klas I -III. W konursie wzięło udział 29 uczniów, którzy walczyli o jak największą liczbę skoków, wykonanych w ciągu minuty. Cieszymy się bardzo, że rywalizacja była na wysokim poziomie. Oczywiście wśród zawodników przeważały dziewczynki, ale ogromne brawa należą się dla siedmiu chłopców. Gratulujemy wszystkim zawodnikom!

IMG 20240612 163133

IMG 20240612 161254

IMG 20240612 163133

W poniedziałek, 10 czerwca uczniowie klasy 7b odwiedzili Centrum Popularyzacji Nauki i Innowacji Kortosfera w Olsztynie. Wizyta w Centrum była jednym z zadań podczas realizacji projektu Erasmus + Fun and Engaging STEM Activities for Tomorrow’s World. Młodzież miała okazję odkrywać naukę poprzez zabawę i samodzielne eksperymentowanie w budynku kampusu Uniwersytetu Warmińsko-Mazurskiego. Podziemne królestwo; sieję, więc jestem; człowiek  - istota jedząca czy  jak wyżywić przyszłość, to tematy przewodnie różnych interaktywnych ekspozycji w Centrum Nauki, gdzie dzieci spotkały się z zagadnieniami związanymi z rolnictwem, żywnością, zdrowiem oraz koncepcją współdziałania człowieka i natury. Podczas zajęć warsztatowych Elektryczne spotkania trzeciego stopnia, uczniowie odkrywali świat prądu, badali różne rodzaje wody i sprawdzali jak przewodzą prąd elektryczny, obserwowali działanie ciśnienia atmosferycznego oraz poznawali zjawisko rozszerzalności cieplnej gazów. Największą frajdę dzieciom sprawiło stworzenie slime’a podczas eksperymentu z różnymi materiałami i substancjami, który miał właściwości magnetyczne. Sporą dawkę emocji dostarczył pokaz związany z elektromagnetyzmem w Laboratorium Wysokich Energii. Choć było dosyć głośno i niektórzy zakrywali uszy, wszystkim pokaz bardzo się podobał. W drodze powrotnej obiad smakował wyśmienicie po tak dobrze spędzonym czasie. Naładowani wiedzą można było wracać do domu.

WhatsApp Image 2024 06 11 at 15.38.02WhatsApp Image 2024 06 11 at 15.38.02 1

Czytaj więcej: Siódmoklasiści jako młodzi naukowcy.

Dziś rozpoczęliśmy cykl spotkań, podczas których p. Iwona Chruścińska z Komendy Powiatowej Policji w Giżycku rozmawia z dziećmi o bezpieczeństwie podczas wakacji.

received 1449583625685789

W sobotę 8 czerwca 2024 r. o godz. 9.00 na Pływalni Medyk Giżycko odbyły się zawody pływackie dla uczniów kl. III szkół podstawowych z  Giżycka. Uczniowie zaprezentowali swoje umiejętności pływackie płynąc na 50 m (25 m kraul i 25 m grzbiet). Wśród chłopców I miejsce zajął Aleksander Marciszewski z kl. 3 a , zaś Łucja Orczyc- Musiałek zajęła III miejsce wśród dziewczynek. Gratulacje dla wszystkich uczniów, którzy wzięli udział w zawodach.

d2D8189cYs1vCE6j

ywA723c8Uczniowie z klasy 3 a wraz z opiekunami w piątkowy ranek 7.06.2024 r. udali się na wycieczkę do Torunia. Wszyscy chętni stawili się na zbiórkę punktualnie. Podróż minęła  szybko, pomimo długiej trasy, którą musieli pokonać autobusem. Po przyjeździe były bardzo ciekawe warsztaty wypieku piernika w "Toruńscy Partacze". Następnie po pysznym obiedzie, zwiedzali Starówkę Torunia z przewodnikiem, a tam najciekawsze miejsca: dom, w którym urodził się Kopernik oraz jego pomnik, Krzywą Wieżę, Ratusz, pomniki psa Filutka, osiołka i Bulwar Filadelfiński z widokiem na Wisłę. Czekała ich  jeszcze jedna atrakcja, a mianowicie gra miejska, terenowa, podczas której w grupach musieli wykonać kilkanaście zadań. Wszystkie grupy świetnie się spisały i w nagrodę otrzymały dyplom oraz pierniki. Oczywiście był czas na zakupy pamiątek, zwłaszcza pierników.
To była bardzo udana wycieczka.

 

 

 

 

 

 

Czytaj więcej: 3A wyruszyła na podbój Torunia
447886280 969898388474807 3967879264912198606 n
 
Na sportowo i z mnóstwem atrakcji! 6 czerwca 2024r. uczniowie z Szkoła Podstawowa nr 7 im. Janusza Korczaka w Giżycku wzięli udział w projekcie #zpodwórkanabieżnię zorganizowanym na stadionie MOSiR. Miasto Giżycko wsparło tę inicjatywę w ramach konkursu grantowego.
W imprezie brało udział 7 szkół z powiatu giżyckiego.
Naszą szkołę reprezentowało 26 uczniów.
Chłopcy w sztafecie 12x200m zajęli 2 miejsce a dziewczyny 4 miejsce. Zawodnicy otrzymali pamiątkowe koszulki i medale.

b589c296 d801 40a6 8b65 538346a3e927W dniach 6-7 czerwca 2024r. uczniowie klasy VIIA Szkoły Podstawowej nr 7 w Giżycku przebywali na
biwaku w Ośrodku Wczasowym Helena w Jeziorowskich. Po przybyciu do ośrodka i zapoznaniu się z
jego możliwościami i okolicą została rozegrana gra terenowa. Prowadzący podzielił klasę na cztery
grupy. Na zewnątrz obiektu (teren jest bardzo rozległy) przygotowane zostały karteczki z numerami
zadań. Każda z grup musiała odnaleźć odpowiedni numer i wykonać przypisane mu zadanie lub
odpowiedzieć na pytanie. Uczniowie wykonywali różnorodne ćwiczenia gimnastyczne. Łamali sobie
głowy podczas pytań z zakresu różnych dziedzin nauki. Podczas podsumowania był czas na refleksję,
czy wszyscy grali uczciwie? Jeżeli nie, to dlaczego tak się stało? Było to pouczające doświadczenie w
wielu aspektach. Po zajęciach sportowo – naukowych wszyscy udali się na pyszny obiad, a następnie
do pokoi urządzonych nowocześnie i wygodnie. Pozostała część pierwszego dnia upłynęła pod
znakiem relaksu, rozmów, zabaw na boisku. W drugim dniu odbyły zawody w kręgle, nie zabrakło też
zabaw sportowych na boisku. Wszyscy uczestnicy w świetnym nastroju, choć nieco zmęczeni po
intensywnych zajęciach na świeżym powietrzu, wrócili do domów. Był to cenny czas, podczas którego
młodzież mogła zapomnieć o komputerze czy telefonie, pobyć ze sobą, skorzystać z uroków
mazurskiej przyrody i wspaniałego powietrza. Nie zabrakło pyszności, którą zaoferowała nam
restauracja ośrodka. W szczególności pierogi i racuchy znikały szybciutko i panie kucharki musiały
dorabiać kolejne porcje. Piękne chwile już minęły, teraz uczniowie czekają na zasłużone wakacje i
kolejny wyjazd w przyszłym roku szkolnym.

 

Czytaj więcej: VII A na biwaku w Jeziorowskich

20240522 122015Dnia 22 maja w Lesie Miejskim odbyły się III Igrzyska wspinaczkowe dla dzieci i młodzieży. Z naszej szkoły rywalizowała grupa pięcioosobowa w trzech kategoriach wiekowych . Zadaniem była wspinaczka na czas na mobilnej ściance wspinaczkowej. Pomimo dużej konkurencji nasze uczennice: Dorota Biedrzycka 2c oraz Amelia Sobczak 8b zaprezentowały się znakomicie, zdobywając tym samym drugie miejsce w swoich kategoriach. Natomiast pozostałe zawodniczki również świetnie sobie poradziły wykazując się sprytem i zaangażowaniem. Po zmaganiach sportowych przyszedł czas na ognisko z kiełbaskami,  słodki poczęstunek oraz drobne upominki dla uczestników. To była świetna zabawa, a za rok ponownie spróbujemy swoich sił w kolejnych zawodach .

 

 

 

 

 

 

 

 

Czytaj więcej: III Igrzyska Wspinaczkowe w Lesie Miejskim
IMG 20240527 WA0003W ubiegłym tygodniu klasa 3c wybrała się na wycieczkę do Białegostoku. Rozpoczęliśmy od wizyty w Filharmonii Podlaskiej i spektaklu muzycznego pt. „Brzydki kaczorek”. Następnie udaliśmy się do Epi-Centrum Nauki -Strefy małego odkrywcy, gdzie mogliśmy poprzez doświadczenia i zabawy poznać różne zjawiska fizyczne, chemiczne, techniczne i sensoryczne. Dowiedzieliśmy się m.in. jak działa dźwignia, fale radiowe lub jak rozchodzi się dźwięk w labiryncie rur. W strefie wodnej mogliśmy eksperymentować z różnymi urządzeniami, np. koło młyńskie, pompy, armatki wodne. Natomiast strefa sensoryczna pobudziła nasze zmysły, przez co byliśmy gotowi na dalsze przygody. Po południu odwiedziliśmy Park Jurajski wraz ze strefą gigantycznych owadów i grzybów. Dzięki przewodnikowi dowiedzieliśmy się wielu ciekawostek na temat wymarłych już dinozaurów.
Zmęczeni, ale pełni wrażeń wróciliśmy do domu. To była udana wycieczka.
 
 
 
 
 
 
 
Czytaj więcej: Wycieczka klasy 3C do Białegostoku
O pozytywnym wpływie dogoterapii chyba nie trzeba nikogo przekonywać, więc dzięki uprzejmości p. Moniki Bystrzyckiej uczniowie naszej szkoły wzięli udział w projekcie ,,Dzieciaki dbają o psiaki - zajęcia edukacyjne z psem w giżyckich placówkach oświatowych".
Uczniowie kl. 0 i I A dzięki p. Monice i Zoli dowiedziały się jak należy zachować się w kontakcie z psem, jak karmić, pielęgnować i bawić się z pupilem. Spotkanie niewątpliwie było wspaniałym doświadczeniem.
 
Messenger creation dad69391 cfa6 43d5 aeaf 62a358bd0c66 Messenger creation 01f3260d 2074 4b69 9fe5 72112d088dc1
 
Cała fotorelacja na naszym szkolnym Facebooku. 

 IMG_3524.jpg5b to prawdziwi podróżnicy i niespokojne duchy. W połowie kwietnia odwiedzili miasto piernika, czyli Toruń, w którym spędzili aż 3 dni, a już 23 -24 maja biwakowali w ośrodku „Helena” w Jeziorowskich. W dodatku doszli tam pieszo z centrum Kruklanek.  Wcześniej wspięli się na tzw. „zwalony most” pod Kruklankami. Jest to jedna z największych atrakcji okolicy,  to dawny wiadukt kolejowy z okresu I wojny światowej, częściowo zniszczony podczas II wojny światowej przez mieszkańców, którzy w ten sposób chcieli się uchronić przed rabunkiem mienia ze strony wkraczającej na te tereny Armii Czerwonej. Wędrując pieszo po okolicy i poznając jej ciekawą historię, zaliczyliśmy trasę długości  12 km! Po przybyciu do pięknego ośrodka „Helena” w Jeziorowskich zmęczenie szybko minęło. Popołudnie spędziliśmy na grze w piłkę, wędkowaniu i pluskaniu się w jeziorze. Znaleźli się wśród nas tacy, którzy postanowili wejść do wody w adidasach i skarpetkach, przy ogólnym aplauzie pozostałych. Nic dziwnego, że po tak intensywnie spędzonym dniu i licznych atrakcjach, wieczorem przy ognisku apetyty dopisywały wszystkim. Zakupione na kolację kiełbaski szybko znikły. W nocy spaliśmy niewiele, więc niektórym z nas trudno się było rano obudzić na śniadanie .  Ale takie są uroki biwaków! Dobrze, że w perspektywie mieliśmy cały weekend na odespanie tej wesołej, majowej nocy. Jak zwykle pozostaje żal, że nie było ich więcej!

 

 

 

 

 

 

Czytaj więcej: 5B na biwaku w Jeziorowskich
Podczas XXI Ogólnopolskiego Tygodnia Bibliotek, uczniowie klas II naszej szkoły uczestniczyli w zajęciach przeprowadzonych przez Panie z Filii nr 1 Miejskiej Biblioteki Publicznej w Giżycku. Dzieci poznały zasady wypożyczania książek, dowiedziały się również jak zostać czytelnikiem tej biblioteki. Uczniowie chętnie wzięli udział w grze bingo, która polegała na wyszukiwaniu określonych książek. Aby wykonać to zadanie, dzieci musiały najpierw zapoznać się z księgozbiorem biblioteki. Zwycięska para otrzymała w nagrodę słodką niespodziankę. Uczniowie doskonale poradzili sobie z grą w czytelnicze bingo i umiejętnie poruszali się wśród regałów z książkami. Na koniec każdy mógł obejrzeć i poczytać wybraną przez siebie książkę, a wybór był naprawdę duży.
Dziękujemy za zaproszenie i wspaniałą organizację!!!
 IMG20240510101022 IMG20240509102735
 
A całą fotorelację znajdziecie na naszym szkolnym Facebooku.
 

W piątek 24 maja 2024 roku w w Powiatowej Komendzie Policji w Giżycku odbył się profilaktyczny konkurs "Bezpieczny Smyk Na Warmii i Mazurach". Naszą szkołę reprezentowali uczniowie z klasy III a Łucja Orczyc- Musiałek i Mikołaj Sulęcki, którzy zajęli III miejsce. Konkurs oparty był na treściach zamieszczonych w  książeczce  pt. " Na ratunek Poli", w której zawarto  historyjki o bezpieczeństwie.

Gratulujemy uczestnikom!

jOzkvRs5 wLSokJeK

47acc7cd 5a90 47cf b4c6 05831ea6b15c9 i 10 maja naszą Szkoła Podstawowa nr 7 im. Janusza Korczaka w Giżycku odwiedzili niezwykli goście. Pan Mateusz i pani Maria zaprezentowali nam niezwykłe ptaki drapieżne. Podczas godzinnych warsztatów mogliśmy zobaczyć jastrzębie, sokoły i sowy. Dowiedzieliśmy się jak rozróżnić jastrzębia od sokoła, który ptak jest najlepszym łowcą (oczywiście sowa), czym żywią się ptaki drapieżne. Poznaliśmy unikatowe cechy ptaków, które ułatwiają im zdobywanie pokarmu. Mieliśmy również okazję podziwiać ich majestatyczny pokaz latania. Nie obyło się bez niespodzianek ale taka jest praca z żywymi istotami.
Dziękujemy bardzo Szponem i Mieczem za spotkanie pełne ciekawostek o drapieżnych ptakach.

 

 

 

 

 

 

Czytaj więcej: Pokaz dzikich ptaków drapieżnych