IMG 20240429 114216785

23 kwietnia obchodziliśmy w naszej szkole Światowy Dzień Książki i Praw Autorskich. Tym razem było nieco skromniej i ciszej niż zwykle, bo zawiodła technika i sprzęt. Można było jednak obejrzeć w holu głównym  ładną gazetkę  przygotowaną przez uczniów klasy 7a, poświęconą temu szczególnemu dniu. Na tablicy ogłoszeń w Librusie zainteresowani mogli również zapoznać się z informacjami o historii święta i jego przesłaniu. Zespół polonistów przy współpracy z biblioteką szkolną przygotował z tej okazji dwa konkursy: plastyczny i literacki. Ten pierwszy cieszył się znacznie większym zainteresowaniem niż drugi. Wykonaliście naprawdę wiele pięknych prac, będących ilustracjami do ulubionych książek. Jako jury miałyśmy naprawdę duży problem z wyłonieniem tych najlepszych. W efekcie przyznałyśmy 3 nagrody specjalne: Milenie Sakowicz z klasy 8b, Mai Makowskiej z klasy 5a oraz Michałowi Możdżerowi z klasy 1b. Na podium natomiast stanęli: Liliana Kordowska z klasy 3a (I miejsce), Anna Kulik z klasy 1b (II miejsce) oraz Wiktor Maścianiec z klasy 1a (III miejsce). W kategorii uczniów klas starszych na podium stanęli: Maksymilian Nowak z klasy 5b (I miejsce), Zuzanna Wójtowicz z klasy 7d (II miejsce) i Amelia Szepel z klasy 4b (III miejsce). Prace nagrodzonych uczniów możecie podziwiać na II piętrze bloku B oraz w szkolnej bibliotece. Pozostaje niedosyt, że nie mogłyśmy zapoznać się z żadną recenzją książki, którą należało napisać w ramach konkursu literackiego. Chyba jeszcze musimy na lekcjach języka polskiego poćwiczyć tę formę wypowiedzi! Dziękujemy jednak za Waszą aktywność, kreatywność i radość, jaką wnieśliście w organizację obchodów Światowego Dnia Książki w naszej szkole!

IMG 20240429 120513557