jaselka2Na ten piątek, 21 grudnia, czekaliśmy wszyscy – zarówno uczniowie, jak i nauczyciele. To ostatni dzień nauki przed upragnioną przerwą świąteczną! W naszej szkole już od kilku dni czuło się radosny, swobodny nastrój oczekiwania. W pracowniach i na korytarzach rozbrzmiewały kolędy, w holu głównym stanęło pięknie przystrojone świerkowe drzewko, a w oknach i na drzwiach pojawiły się świąteczne dekoracje. Wielu uczniów wraz ze swoimi wychowawcami zasiadło przy wigilijnych stołach.galeria

W tym okresie na naszych twarzach znacznie częściej gościł uśmiech, a magiczna przedświąteczna aura sprawiła, że staliśmy się dla siebie życzliwsi i serdeczniejsi. To jest właśnie cud Bożego Narodzenia! Dziś doświadczyliśmy go wszyscy, uczestnicząc w tradycyjnych, szkolnych Jasełkach. Podziwialiśmy Świętą Rodzinę i betlejemską szopkę, do której przybyli Trzej Królowie. Widzieliśmy pasterzy kłaniających się Dzieciątku. Słuchaliśmy pięknych, polskich kolęd w wykonaniu chóru z klasy IVc oraz młodziutkiej skrzypaczki – Zofii Sobocińskiej, której wspaniała gra oczarowała publiczność. Szkolne przedstawienie uświetnił występ tancerzy z klasy Vb, a swoje wokalne talenty odkryli przed nami Adrianna Kuźmicka z klasy VIIId i Bartek Skórnóg z klasy IVb. Aż się raduje serce, jak bardzo mamy utalentowaną młodzież! Szczególne podziękowania należą się nauczycielom, którzy czuwali nad całością przedstawienia i przygotowali uczniów do występu – paniom: Zenaidzie Brzozowskiej i Halinie Wasilewskiej, które pracowały z aktorami z klas Va, Vb, IVb, IVc, IVf. O oprawę muzyczną zadbały panie: Mariola Chełkowska oraz Katarzyna Kowal- Łepkowska. Nad choreografią zaś czuwał p.Mariusz Korzeb. Na wszystkich wrażenie zrobiły wspaniałe dekoracje wykonane przez p. Małgorzatę Gawrycką, p.Wandę Doliasz oraz p. Ewę Subocz – Hołubowicz, którym pomagali uczniowie z klasy VIId- Ania i Justyna Dołęga oraz Sławomir Kalinowski. Szkolne Jasełka zamykają stary rok w SP7, a my z nadzieją czekamy na nowy. Oby przyniósł nam wszystkim wiele radości, fantastycznych pomysłów i spełnienia marzeń, nawet tych najbardziej zwariowanych. Do zobaczenia za rok!