gTalent był i pozostanie darem, za który odpowiadają wszyscy, choć otrzymuje go tylko jednostka....

Krzysztof R. Jaśkiewicz

Cele, jakie przyświecały nam podczas realizacji przedsięwzięcia:
• rozwijanie kreatywności wśród uczniów naszej szkoły;
• popularyzacja ich pasji i zainteresowań;
• motywowanie i budzenie wiary w swoje możliwości;

• podniesienie wśród uczniów poczucia własnej wartości;
• wdrażanie do samodzielności w podejmowaniu różnych inicjatyw szkolnych;
• promowanie ciekawych osobowości

21 marca 2019 roku odbyła się Szkolna Gala Talentów klas 0-III połączona ze Świętem Wiosny. Na wzór znanego na całym świecie show, a od jakiegoś czasu popularnego także w Polsce, przeprowadzono podobny popis talentów w naszej szkole. Inicjatywa spotkała się z ogromnym zainteresowaniem, gdyż do udziału w popisach mogli zgłaszać się wszyscy, którzy chcieli pochwalić się swoim talentem i pasją. Pomysłowość uczestników przeszła najśmielsze oczekiwania organizatorów. Czegóż to nie można było zobaczyć i usłyszeć podczas występów! Jak się okazało, wśród nas najwięcej było miłośników muzyki, którzy swoim wokalnym talentem zdobyli uznanie publiczności.
Usłyszeliśmy wykonania znanych piosenek w aranżacji naszych uczniów, którzy to właśnie wtedy pokazali swoje drugie oblicze. Wielu z nich fantastycznie naśladowało gwiazdy, nie tylko perfekcyjnie przygotowując występ wokalny, ale także skupiając się na wyglądzie. Zabrzmiały aranżacje znanych przebojów.
Muzyka to także gra na instrumencie i tu również znalazły się osoby, które zagrały wybrane utwory na akordeonie czy organach. Odbył się też pokaz karate z muzyką w tle, oraz popisy w tańcu towarzyskim. Popisy taneczne- to jedna z ulubionych prezentacji naszych uczniów. Niektórzy z nich przygotowywali występy indywidualne, popisując się nie tylko zwinnością i gibkością swojego ciała, ale także wymyśloną przez siebie choreografią.

Aby podnieść poziom popisów oraz zmotywować uczniów do jeszcze większego zaangażowania, popisy miały charakter konkursu. Powołane jury miało za zadanie ocenić najlepsze występy biorąc pod uwagę następujące kryteria: wkład pracy, walory artystyczne, wykorzystane pomoce do prezentacji, oryginalność tematyki i zaangażowanie. Po wysłuchaniu i obejrzeniu wszystkich prezentacji w Szkolnym Konkursie Talentów wyróżniono następujące osoby:
I miejsce-Lena K. z IIc - śpiew
II miejsce-Hania R., Ania S., Oliwia Sz., Julia A. z IIc – taniec towarzyski
III miejsce-Hania P. z IIa – pokaz karate do muzyki
III miejsce-Dawid R.-P., z Ic – śpiew
Po obejrzeniu wszystkich prezentowanych przebrań za PaniąWiosnę jury przyznało:
I miejsce-Arletce K. z 0a
II miejsce-Lenie A. z Ic
III miejsce-Lenie K. z IIc
Efektem podejmowanych działań było nie tylko wyłonienie ciekawych osobowości, ale także promowanie działań artystycznych. Z roku na rok widzimy coraz większe zaangażowanie, nie tylko w samą prezentację, ale także w sposób jej przygotowania. Oczywiście pamiątką z każdego spotkania są piękne fotografie umieszczane na stronie internetowej szkoły. Każda edycja wymaga od uczestników współpracy, wyzwala nie tylko dobrą zabawę, ale także uczy szacunku do pracy innych. Aby przygotować każdą z edycji potrzebne jest nie tylko ogromne zaangażowanie uczniów, ale także nieoceniona pomoc rodziców, którzy często wspierają w przygotowaniu strojów, dowozie potrzebnych materiałów czy sprzętu. W tym roku dekorację wiosny pełnej kwiatów wykonała p. Ewa Subocz-Hołubowicz z p. Ewą Sakowicz, napis p. Krystyna Rakowska, kwiaty z bibuły p. Iwona Stankiewicz-Ambroch, a przy wycinaniu różnych elementów pomogli rodzice dzieci z klasy 0a, za co serdecznie dziękujemy.
Program artystyczny o wiośnie przygotowała p. Krystyna Rakowska z klasą II e i p. Ewa Subocz-Hołubowicz z klasą 0a. Wszystkie klasy przebrały się wiosennie wybierając element lub kolor, razem zaśpiewały piosenkę pt. „Wiosna w błękitnej sukience” oraz zaprezentowały okrzyk, przysłowie lub powiedzenie o wiośnie. Pierwszy dzień wiosny upłynął w przyjemnej atmosferze zabawy i nauki. To był naprawdę udany i miły dzień.

Wszystkim zaangażowanym w przygotowanie i pomoc serdecznie dziękujemy i zapraszamy, by pochwalić się swoim talentem i pasją, niejednokrotnie skrzętnie skrywaną w przyszłym roku. Pamiętajmy, że "O talent trzeba dbać i szlifować jak diament".