20190328 18004428 kwietnia 2019r. w Szkole Podstawowej Nr 7 w Giżycku odbył się konkurs o miano szkolnego bajarza. Uczestnicy postawili sobie za wzór antycznego aojdę, autora dwóch greckich eposów: "Iliady" i "Odysei". Chodzi oczywiście o Homera- wędrownego pieśniarza opowiadającego niezwykłe historie mitologicznych bohaterów. Każdy z nich chciał dorównać antycznemu bajarzowi.

Gdy wybiła godzina 16.30 jedenastu uczestników z klas 4-5 zgromadziło się w sali B9. Konkurs rozpoczął Dawid Bieńkowski, opowiadając historię skąpca Scrooga, który zmienił się pod wpływem spotkania z duchami. Wysłuchaliśmy wielu niezwykłych historii. Wszyscy Uczniowie dbali o to, by zafascynować słuchaczy swoją opowieścią, która działa się w baśniowej czy mitycznej krainie. Każdy pewnie zgodzi się z tym, że prawdziwą sztuką jest ciekawie opowiedzieć baśń, mit, historę. Uczestnicy konkursu doskonale poradzili sobie z tym zadaniem. Zmagania słowne uświetnił występ klasy 5B: "Jabłko niezgody". Uczniowie przedstawili fragment mitu o wojnie trojańskiej. Ale złotego jabłka z napisem "Dla najpiękniejszej" nie podarował Afrodycie.

Wyniki konkursu:
I miejsce: Dawid Bieńkowski – kl. IV C