MGłosują11 października uczniowie klas VI – VIII naszej szkoły mogli wziąć udział w symulacji wyborów parlamentarnych w ramach projektu edukacyjnego Młodzi Głosują.
Projekt prowadzi Centrum Edukacji Obywatelskiej, a jego celem jest zwiększenie uczestnictwa młodych ludzi w życiu publicznym, w tym zachęcenie ich do świadomego udziału w wyborach poprzez:
• umożliwienie młodym udziału w wyborach szkolnych i oddania głosu na konkretne komitety wyborcze;
• dostarczenie informacji na temat procedur demokratycznych i znaczenia wyborów.
Lokal wyborczy zorganizowaliśmy w stołówce szkolnej. Przygotowaliśmy prawdziwą urnę , listy wyborców i karty do głosowania. Nad wszystkim czuwała komisja wyborcza. Uczniowie mogli głosować podczas przerw od godz. 7.50 do 10.45. Krótki czas funkcjonowania lokalu wyborczego przełożył się niestety na niską frekwencję, która wyniosła 26 %.
Młodzi ludzie – także niepełnoletni – mają swoje zdanie i poglądy. Wśród naszych uczniów zwyciężyła Koalicja Obywatelska, na drugim miejscu uplasował się Komitet Wyborczy Prawo i Sprawiedliwość, a na trzecim Konfederacja Wolność i Niepodległość.