hymnDzień Niepodległości to ważna rocznica dla każdego Polaka. Wiedzą też o tym nasi uczniowie i pamiętają, aby co roku w szczególny sposób świętować ten dzień. Tak właśnie było 10 listopada w SP7 – znowu uroczyście i śpiewająco. Po raz kolejny bowiem nasza młodzież i najmłodsi uczniowie szkoły wzięli udział w akcji „Szkoła do hymnu”, aby uczcić kolejną rocznicę odzyskania niepodległości przez Polskę. Tym razem, z uwagi na utrzymujący się stan pandemii, nie zaśpiewaliśmy hymnu wspólnie na głównym holu, ale w klasach. O symbolicznej godzinie 11.11 na wszystkich piętrach naszej szkoły otworzyły się drzwi klasopracowni i zabrzmiał donośnie Mazurek Dąbrowskiego. Śpiewali najmłodsi i młodzież, nauczyciele i dyrekcja – z przejęciem, zaangażowaniem, z żywiej bijącym sercem i z radością, bo to już 103 lata, kiedy żyjemy w wolnym kraju! O tę wolność nasi dziadowie i pradziadowie musieli walczyć 123 lata, bo na tak długo Polska zniknęła z mapy politycznej Europy. Naród jednak przetrwał, a my dziś z dumą sławimy naszą polskość i śpiewamy „Jeszcze Polska nie zginęła…”!

Filmgaleria