wilkDnia 10 marca na zajęciach przyrodniczych uczniowie klasy 2 A mieli okazję spotkać się i porozmawiać z niezwykłym gościem-Panem Radosławem Pietkiewiczem, członkiem Stowarzyszenia Straży Ochrony Przyrody, człowiekiem o niesamowitej charyzmie, fanatyka wilków i wielbiciela przyrody.
Pan Radosław w trakcie prezentacji opowiadał o życiu wilków i innych mieszkańcach lasu. Była to duża porcja ciekawej lekcji i nie sposób opisać tego w kilku zdaniach. Dzieci w ciszy i skupieniu z ogromnym zaciekawieniem słuchały opowieści Pana Radka z jego spotkań z leśnymi zwierzętami.
Dzieci w trakcie projekcji zadawały pytania. W szczególności dotyczyły one wilków, m.in. jak rozpoznać w lesie ślady wilka, co oznacza wycie tych zwierząt itp. Zajęcia wzbudziły wiele przeżyć i emocji. Dzieci poznały cząstkę ciekawostek z życia różnych zwierząt leśnych, m.in. żubra, borsuka, dzika, jelenia. Miały okazję posłuchać głosów tych zwierząt, pooglądać i sprawdzić ciężar poroża jeleni.
Pan Radosław przygotował również niespodziankę, były to pamiątkowe pocztówki z wilkiem. To spotkanie na długo pozostanie w pamięci uczestników zajęć. Już dziś czekamy z niecierpliwością na kolejne opowieści naszego gościa.galeria