slonceOrder Uśmiechu to pierwsza realizacja testamentu wielkiego Janusza Korczaka, który apelował o podmiotowe traktowanie dzieci. 54 lat temu postanowiono dać dzieciom głos i pozwolić oceniać dorosłych. 21 września obchodzimy Międzynarodowy Dzień Orderu Uśmiechu. Jest to bardzo ważne odznaczenie, nadawane przez dzieci, tym dorosłym, którzy szczególnie dbają o dobro dziecka. W nasze szkole można było poznać historią tego odznaczenia, a także otrzymać Mały Order Uśmiechu. W kąciku Korczaka nasi uczniowie pili sok z cytryny, jeśli po jego wypiciu na twarzy dziecka pojawił się uśmiech, zostało ono udekorowane tym orderem. Jest to jeden z elementów ceremonii nadania tego zaszczytnego odznaczenia.