87 428 90 60  
sekretariat@sp7.gizycko.pl

ul.Wodociągowa 8
11-500 Giżycko

pasowankoOstatnie dni października dla uczniów klas pierwszych to nowe doświadczenie związane z wizytą w bibliotece szkolnej. Pierwszoklasiści zostali pasowani na czytelników. Zanim jednak do tego doszło musieli wykazać się znajomością zasad poszanowania książek i innych wypożyczanych materiałów. Okazało się, że dzieci świetnie wiedzą jak szanować książki, znają też niektóre z nich. Bez trudu rozpoznały zagadki związane z bajkami takimi jak: Czerwony Kapturek, Jaś i Małgosia, Kopciuszek i inne. Po pasowaniu uczniowie wypożyczyli swoją pierwszą książkę z naszej biblioteki. Wezmą też udział w konkursie „Jestem ilustratorem”, w którym ich zadaniem będzie wykonanie pracy plastycznej związanej z wypożyczoną książką. Pierwszy kontakt z biblioteką bardzo podobał się uczniom. Chętnie zabierali głos podczas lekcji i z radością oglądali i czytali wypożyczone książki. Mamy nadzieję, że czytanie stanie się ich pasją, którą będą rozwijać przez dalszych osiem lat uczęszczania do szkoły oraz w swoim dorosłym życiu. galeria

czytelnictwo26 października nasza szkoła uczestniczyła w międzynarodowej akcji czytelniczej „Przerwa na czytanie”. W tym dniu uczniowie i pracownicy szkoły przynieśli ze sobą ulubione książki, które czytali podczas przerw międzylekcyjnych. Projektowi temu towarzyszył konkurs międzyklasowy w dwóch kategoriach wiekowych – I – III oraz IV – VIII na najciekawszy plakat promujący czytelnictwo. Uczniowie, wraz z wychowawcami, przygotowali wspaniałe prace oraz klasowe wydarzenia. Na każdym korytarzu można było zobaczyć sylwetki czytających. Uczniowie wymieniali się informacjami na temat swoich ulubionych książek, czytali ich fragmenty, oglądali ilustracje. Liczymy na to, że dzieci będą częściej w ten sposób spędzać czas wolny między lekcjami !!! Akcja „Przerwa na czytanie” trwa do końca miesiąca. Czy w tym roku zostanie pobity rekord? Mamy nadzieję, że tak. galeria

nprcz logotyp podstawowy biel rgbSzkoła Podstawowa nr 7 im. J. Korczaka w Giżycku otrzymała dofinansowanie w ramach „Narodowego Programu Rozwoju Czytelnictwa 2.0 na lata 2021 – 2025” w łącznej kwocie 15 000 zł. Zgodnie z wytycznymi programu środki finansowe zostaną przeznaczone przede wszystkim na zakup nowości książkowych oraz elementów wyposażenia do biblioteki szkolnej, a także promocję czytelnictwa.
W celu rozpoznania potrzeb czytelniczych uczniów została przeprowadzona ankieta, z której wyłania się obraz pożądanych przez uczniów pozycji książkowych. W planach jest zakupienie nowości czytelniczych, książek opiniowanych przez dzieci oraz tych, które cieszą się ogólną popularnością.
Biblioteka wzbogaci się również o elementy wystroju, które z pewnością przypadną do gustu młodym czytelnikom i sprawią, że odwiedziny w czytelni staną się bardziej atrakcyjne.
Poza środkami rzeczowymi planowane są również działania, które będą promowały czytelnictwo wśród dzieci i młodzieży, to między innymi: wystawy, konkursy, gazetki, akcje czytelnicze itp.
W bieżącym roku szkolnym bibliotekę czeka wiele zmian, które poprawią z pewnością komfort naszych młodych czytelników.