nprcz logotyp podstawowy biel rgbSzkoła Podstawowa nr 7 im. J. Korczaka w Giżycku otrzymała dofinansowanie w ramach „Narodowego Programu Rozwoju Czytelnictwa 2.0 na lata 2021 – 2025” w łącznej kwocie 15 000 zł. Zgodnie z wytycznymi programu środki finansowe zostaną przeznaczone przede wszystkim na zakup nowości książkowych oraz elementów wyposażenia do biblioteki szkolnej, a także promocję czytelnictwa.
W celu rozpoznania potrzeb czytelniczych uczniów została przeprowadzona ankieta, z której wyłania się obraz pożądanych przez uczniów pozycji książkowych. W planach jest zakupienie nowości czytelniczych, książek opiniowanych przez dzieci oraz tych, które cieszą się ogólną popularnością.
Biblioteka wzbogaci się również o elementy wystroju, które z pewnością przypadną do gustu młodym czytelnikom i sprawią, że odwiedziny w czytelni staną się bardziej atrakcyjne.
Poza środkami rzeczowymi planowane są również działania, które będą promowały czytelnictwo wśród dzieci i młodzieży, to między innymi: wystawy, konkursy, gazetki, akcje czytelnicze itp.
W bieżącym roku szkolnym bibliotekę czeka wiele zmian, które poprawią z pewnością komfort naszych młodych czytelników.