87 428 90 60  
sp7@gizycko.pl

ul.Wodociągowa 8
11-500 Giżycko

twierdza11 września 2021 r. uczniowie Szkoły Podstawowej nr 7 im. Janusza Korczaka w Giżycku wzięli udział w rajdzie rowerowym „Szlakiem Twierdzy Boyen”. Tym razem trasa przebiegała wokół murów giżyckiego zabytku. Podczas wycieczki panowała radosna atmosfera. galeria

received 568344794277730Kochani!
Dzień Dobrej Wiadomości za nami, jednak mamy nadzieję, że zaszczepiłyśmy w Was chęć, zwyczaj, potrzebę obdarowywania innych dobrymi nowinami.
Pamiętajcie!
Każde dobre słowo, jest jak samospełniająca się przepowiednia. Słysząc informacje na swój temat, w jakiejś określonej sytuacji, zaczynamy zachowywać się zgodnie z tym, czego oczekują od nas inni ludzie. Kiedy ktoś mówi Ci, że masz piękny uśmiech, zauważ, że natychmiast się uśmiechasz :) Kiedy słyszysz, że jesteś wartościowym człowiekiem, zapewne czujesz dumę, czujesz, że możesz wiele i chętniej podejmujesz działania, które to udowadniają.
Obdarzajmy się dobrymi wiadomościami, pozytywnymi słowami, łaskawymi myślami na swój temat.

P. S. Statystyka Dnia Dobrej Wiadomości w naszej szkole: galeria
* ponad 400 osób (uczniów i pracowników szkoły) zostało obdarowanych dobrą nowiną z cukiereczkiem
* prawie 30 osób (rodziców, nauczycieli, uczniów) napisało dobrą wiadomość do innych w komentarzu na FB
Dziękujemy za wspólną, dobrą zabawę!

images8. września obchodzimy Dzień Dobrej Wiadomości. Święto to proklamowano tzn. ogłoszono w 2001r. Celem Dnia Dobrej Wiadomości jest pokazanie, że świat jest przyjazny człowiekowi, a ludzie są mili, życzliwi i empatyczni.
Jest to bardzo ważny dzień, ponieważ każdy z nas potrzebuje być wśród osób, które są przyjazne, potrzebuje wiedzieć, że jest wartościowym czlowiekiem
Naszym marzeniem byłoby, żeby każdego dnia każdy człowiek otrzymał choć jedną dobrą wiadomość.
Popatrz jakie to proste!
Chcesz otrzymać dobrą wiadomość - przeczytaj komentarze pod postem na fb.
Chcesz podarować dobrą wiadomość - napisz ją w komentarzu na fb.
Miłego Dnia Dobrej Wiadomości i nie tylko :-)

logo RRSz 2021 2022

Rozpoczęcie roku szkolnego 2021/2022 odbędzie się 01.09.2021 r. Zapraszamy uczniów na pierwsze spotkanie z wychowawcami, które odbędą się na wyznaczonych korytarzach. Uczniowie nie wchodzą do klas. W oddziale przedszkolnym oraz w klasach I i IV w spotkaniach może uczestniczyć jeden z rodziców/opiekunów ucznia z zachowaniem warunków bezpieczeństwa sanitarnego (maseczka, dystans społeczny).

Prosimy o zachowanie warunków bezpieczeństwa sanitarnego i kierowanie się we wskazane miejsca w budynku szkoły.

Szczegółowe informacje.

4Wychowawcy klas IV w roku szkolnym 2021/22:
IV A - Marlena Żukowska
IV B - Katarzyna Kowal-Łepkowska
IV C - Zenona Skomra
IV D - Andrzej Prażmo
Uczniowie klas III przechodzą do klas IV w takim samym składzie osobowym.

0Szanowni Rodzice przyszłych zerówkowiczów!
Prosimy o zapoznanie się z wyprawką dla dzieci, które w roku szkolnym 2021/22 będą uczęszczały do oddziału zerowego.
Wyprawka 0
Więcej informacji

received 487171295714954Przed wakacjami w dniach 21- 23 czerwca 2021 roku uczniowie czterech klas z naszej szkoły: I a, I b, III c i III d wzięli udział w zajęciach dydaktycznych związanych z ochroną przyrody. Pogadankę na temat działalności i roli strażników ochrony przyrody przeprowadziła Pani Jolanta Futera z Komendy Powiatowej Straży Ochrony Przyrody w Giżycku.galeria

6.05.2021W świetlicy szkolnej organizowane były zajęcia rozwijające zainteresowania podczas, których powstało wiele ciekawych prac z origami. Dzieci ćwiczyły obrysowywanie kółek, wycinanie, składanie ich. Następnie układały z nim wiele kształtów: arbuza, jabłek, Hubę i Bubę (bliźniacy z opowiadań G.Kasdepki), pomarańczowego kota, delfina oraz niebo z chmurkami. Zajęcia cieszyły się dużym zainteresowaniem i będą kontynuowane w następnym roku szkolnym.galeria

Ania2W ramach ogólnopolskiej akcji „Zaproś mnie na swoją lekcję” uczniowie klasy 6h uczestniczyli w bardzo ciekawych zajęciach, dotyczących omówienia utworu Juliana Tuwima ,,Słowocowe hybrydy". Na zaproszenie pani Justyny Kozłowskiej lekcję poprowadziła pani Anna Stasiak – nauczycielka języka polskiego z Bełchatowa, która w bardzo przystępny i interesujący sposób przybliżyła młodzieży problematykę neologizmów i pomogła zrozumieć wiersz. Pani Ania przedstawiła przygotowaną przez siebie wspaniałą, barwną prezentacją w genially, którą zmotywowała wszystkich do pracy. Energia prowadzącej zajęcia, Jej sympatyczny uśmiech i wspaniały kontakt, jaki nawiązała z uczniami sprawiły, że „wyszli” oni z lekcji zachwyceni.

192166381 233469731609176 7070152131944307923 n12 czerwca 2021 r. uczniowie Szkoły Podstawowej nr 7 im. Janusza Korczaka w Giżycku wzięli udział w rajdzie rowerowym „Szlakiem fortyfikacji wojennych”. Tym razem trasa przebiegała przez Giżycko-Pozezdrze- Kruklanki-Giżycko. Udało nam się odwiedzić kwaterę Heinricha Himmlera, znajdującą się w Pozezdrzu. Niestety załamanie pogody nie pozwoliło na zwiedzenie zburzonego mostu kolejowego, mieszczącego się w Kruklankach. Mimo to podczas wycieczki panowała radosna atmosfera, co widać na załączonych fotografiach.galeria

IMG 20210615 13034715.06.2021r. odbyło się uroczyste nagrodzenie zwycięzców konkursu "Sensoryczny Świat". Nagrody wręczała p. Katarzyna Banach dyrektor naszej szkoły, p. Paweł Kordowski w-ce dyrektor naszej szkoły oraz p. Ewa Ostrowska dyrektor Centrum Profilaktyki Uzależnień i Integracji Społecznej.
Każdy ze zwycięzców oraz uczennice, które wspierały organizację konkursu otrzymał upominki oraz uczestniczył w zajęciach z Milką - wspaniałym cocker spanielem.
Serdecznie dziękujemy p. Ewie Ostrowskiej dyrektor Centrum Profilaktyki Uzależnień i Integracji Społecznej za ufundowanie nagród rzeczowych i zajęć dogoterapii.
Zapraszamy do obejrzenia zdjęć z tej wspaniałej uroczystości.galeria

IMG 20210610 095754Korzystając z zaproszenia II LO im. Gustawa Gizewiusza Dyrekotorzy i nauczyciele naszej szkoły wraz z przedstawicielami uczniów (Martną Melnyk, Łucją Suchocką, Bartoszem Skórnóg, Julianem Zielińskim) wzięli udział w uroczystej gali podsumowującej kilkuletni projekt "GOAL - GOOGLE APLIKACJE DO LEKCJI", który został zrealizowany w ramach projektu Erasmus+ Edukacja Szkolna.
Nasi starsi koledzy z II LO podzielili się własnymi doświadczeniami z podróży m.in. do Irlandii Północnej, Turcji, Słowacji, Włoch, Martyniki, co zaowocuje w naszych przygotowaniach do projektu Erazmus +. Wszyscy zebrani świetnie bawili się rozwiązując Quizz o Google. Na koniec Pan Michał Dębkowski IT Manager Google przedstawił nam historię Google.
Niech ostatnie wypowiedziane słowa Pana Michała napędzają naszą zdolną młodzież do działania "myślcie globalnie i zmieniajcie świat".galeria

wolontariat 1Szkolne Koło Wolontariatu serdecznie dziękuje Uczniom, Rodzicom, Nauczycielom, Pracownikom administracji i obsługi oraz osobom spoza naszej szkoły za pomoc i wsparcie kotów, pozostających pod opieką Giżyckiego Stowarzyszenia BRAT KOT.
Dla Kociętnika już przekazaliśmy:

 • karmę w workach 15 kg – 2 szt.
 • karmę w workach 2 kg – 5 szt.
 • karmę w workach 1,8 kg – 2 szt.
 • karmę w workach 1,5 kg – 1 szt.
 • karmę w workach 1 kg – 3 szt.
 • karmę w workach 0,8 kg – 1 szt.
 • karmę w workach 0,4 kg – 2 szt.
 • karmę w workach 0,3 kg – 1 szt.
 • karmę w saszetkach – 137 szt.
 • karmę w puszkach – 2 szt.
 • rękawice gumowe – 4 szt.
 • worki na śmieci – 7 op.
 • ręcznik kuchenny – 1 szt.

 Jesteście Ludźmi o wielkich sercach :)

received 750229352312335Uczniowie naszej szkoły wzięli udział w VIII Powiatowym Dniu Talentów - online, Giżycko 2021, organizowanym przez Powiatowy Ośrodek Rozwoju Edukacji w Giżycku.
Naszą szkołę reprezentowali uczniowie:
🎶 talent muzyczny:
klasa Ic - Wiktor Wojtkowski
klasa VIb - Bartosz Skórnóg
🎨 talent plastyczny:
klasa VIIIb - Natalia Majek
🚲 talent sportowy:
klasa IIIc - Wiktoria Bełbot
🎲 logiczne myślenie
klasa VIII a - Piotr Maciulewicz
Uczniowie otrzymali puchary, dyplomy i upominki.

Serdecznie gratulujemy uczniom za godne reprezentowanie naszej szkoły.
Pokaz zaprezentowanych prac można będzie obejrzeć na stronie PORE Giżycko.galeria