87 428 90 60  
sp7@gizycko.pl

ul.Wodociągowa 8
11-500 Giżycko

flaga Unii EuropejskiejjpgUczniowie naszej szkoły od 9 maja mieli okazję uczestniczyć w akcji „Tydzień z UE”. Codziennie otrzymywali materiały dotyczące Unii Europejskiej. Miło nam poinformować, że zakładkę umieszczoną na platformie Classroom odwiedziły 54 osoby. W piątek 14 maja odbył się konkurs wiedzy o Unii Europejskiej, w którym wzięło udział 38 uczniów. Maksymalną ilość punktów uzyskało 13 uczestników.

Gratulujemy i dziękujemy za udział w akcji.

wracamy 2W dniu dzisiejszym wielu uczniów wróciło do szkoły. Dzięki naszym nauczycielom był to czas odbudowania relacji.

Witajcie w szkole 🖐️

IMG 20210430 122406Wyniki Szkolnego Pokazu Talentów prezentują się następująco:

Klasy I - III
🥇I miejsce Wiktor Wojtkowski Ic (gra na instrumencie), Amelia Sawczuk/Julia Stankiewicz I b (śpiew), Malwina Ambroch II a (malarstwo), Wiktoria Bełbot III c (sport), Jakub Buńko III d (logiczne myślenie)

🥈II miejsce Jan Słowikowski III d (gra na instrumencie), Zosia Drapała III b (kabaret), Emilia Szyszkowska II a (grafika), Nikola Letkiewicz II b (Sport), Iga kornak III b (kulinaria)

🥉III miejsce Olaf Andryka II a (gra na instrumencie), Wiktoria Ostrowska II a (śpiew), Oliwia Majek II a (rysunek), Bartek Bałtakowski III b (sport), Hanna Bartczak III b (kulinaria)

Czytaj więcej: Wyniki Szkolnego Pokazu Talentów

wykrzyknikNauczanie stacjonarne (szkoła) klas IV-VIII – przydział pracowni 17-18.05.2021

IV a – C 201 V a – B 202 VI a – B 6
IV b – B 208 V b – C 2 VI b – B 7
IV c – B 204 --------------- VI d – C 202
IV d – B 02 --------------- VI h – C 101
Pozostałe klasy pracują zdalnie.

 

Nauczanie stacjonarne (szkoła) klas IV-VIII – przydział pracowni 19-20.05.2021

IV a – C 201 V a – B 202 VI c – B 6
IV b – B 208 V b – C 2 VI f – B 7
IV c – B 204 --------------- VI g – C 202
IV d – B 02 --------------- VI e – C 101
Pozostałe klasy pracują zdalnie.

Nauczanie stacjonarne(szkoła) klas IV-VIII – przydział pracowni 21.05.2021

IV a – C 201 V a – B 202 VII a – B 6
IV b – B 208 V b – C 2 VII b – B 7
IV c – B 204 --------------- VII c – C 202
IV d – B 02 --------------- VII d – C 101
--------------- --------------- VII e – C 03
--------------- --------------- VII f – C 102
Pozostałe klasy pracują zdalnie.

korkiW ciągu tych kilku tygodni nauki stacjonarnej, udało nam się zebrać prawie cały 120l worek korków, które zostaną przeznaczone na pomoc w leczeniu i rehabilitacji Pawła Ościaka.

Mocno wierzymy w to, że korków w Waszych domach jest dużo więcej, a my z chęcią je przyjmiemy :)

Także nasza zbiórka jeszcze się nie kończy :)

Korki zbieramy w świetlicy szkolnej :)

Szkolne Koło Wolontariatu.

kocietnikWitajcie!

Chccemy pochwalić się Wam rezultatem naszej zbiórki dla Kociętnika :) Serdecznie dziękujemy osobom, które zechciały wesprzeć kociaki i podarowały takie wspaniałości!

Ale na tym nasza zbiórka i pomoc nie kończy się.

Nadal zbieramy:

- worki na śmieci 60 l. i większe,

- karmę mokrą i suchą dla kotów w oryginalnych opakowaniach,

- ręczniki papierowe,

- rękawice jednorazowe (rozmiar M),

- domestos

- papier ksero.

 Wyżej wymienione rzeczy mogą przynosić tylko uczniowie mający lekcje stacjonarne (czyt. w szkole).

Zbiórkę prowadzimy w świetlicy szkolnej :)

Serdecznie zachęcamy do wsparcia kociaków :)

Szkolne Koło Wolontariatu

plakat dzien rodziny15 maja obchodzimy Międzynarodowy Dzień Rodziny. To święto ustanowione przez Zgromadzenie Ogólne ONZ 20 września 1993r.

Celem święta jest podniesienie świadomości o problemach i trudnościach, z którymi borykają się współczesne rodziny.

To także wspaniała okazja, by przypomnieć sobie, jak ważna dla nas jest rodzina, podziękować za obecność swoim najbliższym: rodzicom, dzieciom, rodzeństwu czy dziadkom. To także okazja do uświadomienia sobie, że to właśnie rodzina jest tą enklawą, w której wychowują się nasze dzieci, czerpiąc z niej wzorce i wartości wyznawane w życiu dorosłym.

tytulNa czym polega atak wirusów na komórkę? Czym są wirusy? Jak działają szczepionki? Jak działa najnowsza szczepionka mRNA? Na te pytania, które obecnie zadaje sobie wiele osób, uczniom klasy 6 b udzieliła wyczerpujących odpowiedzi Pani Magdalena Jarzębowska, nauczycielka biologi i przyrody w Montessori School oraz właścicielka fundacji JAKU - Edukacja, Wsparcie, Rozwój, w ramach projektu ZAPROŚ MNIE NA SWOJĄ LEKCJĘ. To była naprawdę niezwykła prelekcja, podczas której w bardzo ciekawy i obrazkowy sposób przedstawione zostały zagadnienia tak mocno zajmujące nas od roku. galeria

procenty23.04.21r. Baretk S. z 6b przeprowadził lekcję „Poznajemy pojęcie procentu”. Przygotował się do tego zadania rewelacyjnie. Był wstęp, przykłady z życia wzięte, zadania na utrwalenie tematu. Widać było zangażowanie dzieci na lekcji. Lekcja przebiegała sprawnie. Bartek wykorzystał slajdy do przedstawienia zagadnienia, był też pokaz z jabłkiem. Taka lekcja na pewno utkwi w pamięci i dzieci zapamiętają co to jest 100%, 50%, 25%, 10%. Moim zdaniem Bartek wykonał swoją pracę na 200%!

logo autyzmMiesiąc kwiecień w naszej szkole był w tym roku niezwykle wyjątkowy. To miesiąc poświęcony osobom dotkniętych autyzmem, często dyskryminowanych i izolowanych przez społeczeństwo. Aby lepiej zrozumieć czym dokładnie jest autyzm, jak czują i postrzegają jednostki z ASD, z jakimi problemami zmierzają się na co dzień – to jedne z wielu zagadnień, które zostały poruszone . Nauczyciele oraz uczniowie włączyli się w szereg akcji związanych z tym tematem. Celem działań było nie tylko zwiększenie świadomości społeczności szkolnej dotyczących kwestii autyzmu, ale przede wszystkim solidarność z osobami niepełnosprawnymi ze spektrum.

Przez cały miesiąc nasza placówka włączyła się do obchodów Światowego Dnia Świadomości Autyzmu ( który przypada 2 kwietnia),poprzez realizację następujących działań:
- Została przygotowana prezentacja multimedialna dotycząca problematyki autyzmu.
- Na godzinach wychowawczych -wychowawcy przeprowadzili rozmowy i pogadanki z uczniami. Prezentowane były również materiały i filmy, aby przybliżyć omawiane zagadnienie. Także dwoje uczniów z ASD przygotowało na godzinę wych.wzruszające wypowiedzi o sobie, skierowane do koleżanek i kolegów.
- Udział naszych uczniów w Powiatowym Konkursie Plastycznym „Niebieskie natchnienie”zorganizowanym przez SP4 w Giżycku. Dzieci wspaniale poradziły sobie, zajmując wysokie noty w rankingu giżyckich szkół.
- „Niebiescy dla autyzmu” to kolejna akcja, którą pobiliśmy ubiegłoroczny rekord szkoły. Bardzo wielu uczniów oraz nauczycieli wzięło w niej udział, zamieszczając zdjęcia z niebieskim akcentem (ok. 100 zdjęć) jako znak solidarności z osobami z ASD.
- „Marszobieg dla autyzmu” jeszcze przed nami, organizatorem jest SP3 w Giżycku. W tym roku został przesunięty na 19 czerwca i mamy nadzieję, że uda się „niebieski pochód” oraz jak największa grupa z naszej szkoły weźmie udział w tym wydarzeniu.
- „Sensoryczny świat” to konkurs, którego termin dobiega końca, czyli jak za pomocą zmysłów, wykorzystując różnorodne przedmioty przedstawić otaczającą nas rzeczywistość.

Chciałybyśmy bardzo serdecznie podziękować uczniom, nauczycielom oraz rodzicom, którzy zaangażowali się w nasze „niebieskie akcje”. Dość sporo tego było, ale nie zawiedliście. Ogromne podziękowania składamy również rodzicom, że wspieraliście i zachęcaliście swoje dzieci do udziału w nich. To ważny temat i tylko od nas samych zależy wzrost świadomości społeczeństwa na temat autyzmu. Pamiętajmy o tym każdego dnia.

jpgOd 26.04.2021 roku w szkole na poziomie klas I-III uruchomione zostaje nauczanie hybrydowe. Poniżej mają Państwo przedstawiony plan na najbliższy tydzień nauki.

ROZKŁAD KLAS I –III 26-30.04.2021

1 a – zdalne

2a -B 102

3 a - zdalne

1 b – zdalne

2 b - B 104

3 b - zdalne

1 c – zdalne

2 c – D 16

3 c – B 204

 

2 d – B 9

3 d – B 7

halasMiędzynarodowy Dzień Świadomości Zagrożenia Hałasem – święto ustanowione przez Ligę Niedosłyszących w celu zwrócenia uwagi na powszechne występowanie hałasu w życiu ludzi, jego wpływu na zdrowie, i zwiększanie świadomości występowania tego szkodliwego zjawiska.
Po raz pierwszy było obchodzone w roku 1995 przez Ligę Niedosłyszących. Obchody tego dnia w Polsce zapoczątkowało Towarzystwo Higieny Akustycznej w roku 2000. Święto jest obchodzone co roku na świecie i przypada w kwietniu. Początkowo jego data była ruchoma i przypadało ono zazwyczaj w ostatnią środę kwietnia aż do roku 2006, kiedy to ustalono ją na 25 kwietnia (nadal funkcjonują obie daty).
W naszej szkole obchodzimy ten dzień 22 kwietnia (ze względu na niedzielę 25 kwietnia).
Zachęcam w tym dniu do zapoznania się z materiałami umieszczonymi na stronie internetowej szkoły, zarówno indywidualnie jak i na godzinach wychowawczych, czy lekcjach biologii/przyrody.
Przygotowałam również quiz jako formę sprawdzenia się w dziedzinie świadomości zagrożenia hałasem. Link umieszczam niżej.
https://quizizz.com/join?gc=21976434
Życzę dużo zdrowia i relaksu w ciszy nie tylko w tym dniu.