87 428 90 60  
sp7@gizycko.pl

ul.Wodociągowa 8
11-500 Giżycko

szymonZ głębokim żalem zawiadamiamy, że 22 lutego, po długiej i ciężkiej chorobie, odszedł od nas na zawsze

ŚP. Szymon Markiewicz

nasz drogi kolega i podopieczny.
Msza święta żałobna zostanie odprawiona w sobotę, 27 lutego, o godzinie 10.00, w kościele św. Brunona.
Łączymy się w bólu z Rodziną Szymona.

                                                            Pogrążeni w smutku,
                                                                 Koleżanki i Koledzy z klasy 7b
                                                              oraz Wychowawczyni

wazneW związku z potwierdzeniem ogniska koronawirusa w naszej szkole, od jutra 24 lutego(środa) do 01 marca (z poniedziałkiem włącznie) 2021, wszystkie klasy edukacji wczesnoszkolnej przechodzą na tryb pracy zdalnej. W tym czasie wydawanie obiadów i praca świetlicy zostają wstrzymane. Uczniowie nie przychodzą na teren szkoły.

dzien walki z depresjaDepresja towarzyszy kolejnym pokoleniom a sytuacja długotrwałej izolacji społecznej nie sprzyja profilaktyce zdrowia psychicznego, zarówno u dzieci, jak i ich opiekunów.
Okazywaniu solidarności z chorymi, oswajaniu tematu chorób psychicznych oraz rozpowszechnianiu działań mających na celu wspieranie podejmowania leczenia, ma służyć obchodzony 23 lutego Ogólnopolski Dzień Walki z Depresją.

Mimo iż, w ostatnich latach możemy mieć wrażenie, że częściej słyszymy, więcej wiemy na temat depresji, to każda okazja jest dobra, aby mówić, że depresję trzeba leczyć i można ją wyleczyć. Nie bójmy się konsultacji z psychologiem, psychiatrą czy podjęcia leczenia farmakologicznego (nowej generacji leki na depresję nie uzależniają!) Spójrzmy w ten sposób, jeśli ktoś zaczyna chorować na serce, nie ma wątpliwości, że zasadnym jest udanie się do kardiologa, a często przyjmowanie przepisanych leków; gdy mamy problemy z oczami, zgłaszamy się do okulisty itp. Lekarz psychiatra jest specjalistą od problemów natury psychicznej, a nieleczona depresja może być chorobą śmiertelną. Jasne, powiecie Państwo, dostęp do psychiatrów dzieci i młodzieży w naszym kraju jest ograniczony, to prawda. Na szczęście, z psychologami jest odrobinę lepiej, a to on może być pierwszą osobą, do której warto udać się po pomoc.

Co powinno zaniepokoić opiekuna? W pierwszej kolejności, istotna zmiana w stosunku do poprzedniego funkcjonowania dziecka w okresie co najmniej dwóch tygodni, obniżony nastrój, drażliwość lub niezdolność do odczuwania przyjemności i radości, zahamowanie lub spowolnienie psychoruchowe, zaburzenia rytmów biologicznych (trudności ze snem, problemy z apetytem), objawy somatyczne (np. dolegliwości bólowe) oraz lęk. Jeśli zauważasz powyższe, rozważ konsultację ze specjalistą, gdyż objawy chorobowe zależą również od wieku dziecka i etapu jego rozwoju. Problemy internalizacyjne inaczej przejawiają się u dzieci pomiędzy 1 i 2 rokiem życia, niż u nastolatków w wieku 13 – 16 lat.

Polecam również stronę fundacji "Twarze depresji", która powstała by walczyć ze stereotypami i zachęcać do leczenia https://twarzedepresji.pl

Moje drzwi są zawsze otwarte a telefon chętnie odbierany, porozmawiajmy.
Zapraszam do współpracy aby usłyszeć dzieci na czas.
Psycholog w SP7
tel. 798-617-079

rozdanie nagrod 2021 2Pierwszy semestr dobiegł końca, więc przyszedł czas na podsumowania, a przede wszystkim nagrodzenie pracy.
Najmłodsi wrócili do szkoły, więc to oni jako pierwsi otrzymali nagrody :-)
Poniżej prezentujemy zwycięzców z klas I - III w konkursie "Dzień Dobrej Wiadomości - kartka z kalendarza" oraz Przyjaciół Pluszowego Misia.
P. S.galeria
Niestety nie wszystkie momenty wręczenia dyplomów i upominków udało się sfotografować.

świetlicaWszystkim nam dobrze jest znana data 14 lutego, czyli walentynki. To szczególny dzień dla wszystkich, którzy darzą inną osobę szczególnym uczuciem. To święto miłości i przyjaźni, którego patronem jest św. Walenty. W naszej świetlicy przez cały tydzień można było poczuć walentynkową atmosferę. W tych dniach poznaliśmy historię walentynek, oraz zwyczaje walentynkowe w różnych krajach świata, rozwiązywaliśmy zagadki, rebusy i kodowanki walentynkowe, nauczyliśmy się robić koperty z serduszek i mieliśmy możliwość wykonania walentynek dla osób, które są nam bliskie. Działała również Świetlicowa Poczta Walentynkowa. Najwięcej walentynek otrzymały dziewczęta z klasy IId 😊 Z niecierpliwością czekamy na kolejne walentynki 😊 galeria

głowneKlasa 6 b miała możliwość spotkać się z klasą 7 z Koziegłów k. Poznania i porozmawiania o ekologii. Spotkanie odbyło się online. Goście wraz ze swoja wychowawczynią Jolantą Przygocką opowiedzieli młodszym kolegom o etapach pracy nad projektem pt. ,,Śmieci segregujesz, siebie ratujesz, czyli postaw na 5 nie 1". Celem projektu było nakłonienie uczniów, nauczycieli, rodziców i władz gminy do zastąpienia jednego kosza na śmieci pięcioma innymi, pokazanie, że mamy wpływ na nasze środowisko. Siódmoklasiści, by uświadomić ekologicznie innych, prowadzili pogadanki w klasach, urządzili pikietę na ulicy, rozdawali ulotki i certyfikaty, odwiedzili wójta i zadali mu kilka ciekawych pytań. Również nas zachęcili do działań na rzecz środowiska. Na zakończenie zaśpiewali nam motywacyjnie: ,,Bo jak nie my to kto?". galeria

2Za nami kolejna już akcja Szkoły Dobrego Wychowania. Tym razem dotyczyła pogadanek oraz inscenizacji związanych ze znajomością i stosowaniem zasad dobrego zachowania oraz szacunku na co dzień. Oczywiście odgrywanie scenek było niemożliwe ze względu na naukę zdalną, lecz mimo wszystko wychowawcy oraz uczniowie stanęli na wysokości zadania.
Na godzinach wychowawczych klasy: 4a, 4b, 5b, 6c, 6d i 7b podjęły dyskusje z wychowankami, na temat dobrych manier oraz odpowiedniego postępowania w różnych miejscach i sytuacjach. Rozwiązywano quizy savoir-vivre, wypracowano także pomysły, m.in.: jak kulturalnie zwrócić uwagę pasażerowi, który głośno słucha muzyki; jak zachować się właściwie w miejscach publicznych czy złożyć zamówienie w restauracji.
Rezultatem tego są prezentacje klasowe( klasa 4a i 6c) oraz wspaniałe projekty- prezentacje wykonane przez uczennice: Gabrielę Mróz z klasy 6d oraz Amelię Kubach, Aleksandrę Dyduch z klasy 7b.
Ponadto część uczniów wykonała ciekawe plakaty: z klasy 4b:Amelia Górko, Oliwia Szymczak, Hanna Rawłuszko, Michał Jurga oraz z klasy 5b: Patryk Wojewnik.
Bardzo dziękujemy wszystkim zaangażowanym w naszą szkolną akcję i zapraszamy do obejrzenia efektów tej pracy.galeria

Prezentacja 1

Prezentacja 2

Prezentacja 3

Prezentacja 4

Prezentacja 5

 

komunikatTerminy kwarantanny Szkoła Podstawowa nr 7

 Klasa  Początek kwarantanny  Koniec kwarantanny
 1a  28.01.2021  04.02.2021
 1b  28.01.2021  04.02.2021
 1c  28.01.2021  01.02.2021
 2a  28.01.2021  30.01.2021
 2b  28.01.2021  04.02.2021
 2c  28.01.2021  30.01.2021

tabliczka mnozenia 1W naszej szkole odbyły się rozgrywki w ramach Światowego Dnia Tabliczki Mnożenia. Chętni uczniowie klas 3-8 przystąpili do egzaminu z działań pamięciowych online lub na kartach pracy. Najlepsi otrzymali voucher w postaci dodatkowych 2 punktów na dowolnej klasówce z wykorzystaniem do końca roku szkolnego. Tego dnia dzieci przychodziły w koszulkach z tabliczką mnożenia, które sami wykonali.

 

Mistrzowie Tabliczki mnożenia z klas, które zgłosiły się do udziału w konkursie:

Czytaj więcej: Mistrzowie Tabliczki Mnożenia

pokójSzanowni Państwo!
Drodzy uczniowie!
Nowy Rok rozpoczął się miłą niespodzianką :-) Otóż Biblioteka Umysłu (sala rewalidacyjno - wyciszająca) wzbogaciła się o nowe, wspaniałe pomoce. Zostały zakupione gry, układanki, przyrządy rozwijające percepcję wzrokową i słuchową oraz kompetencje społeczne, stymulujące rozwoj poznawczy, doskonalące sprawność fizyczną. W zeszłym tygodniu podczas zajęć rewalidacyjnych przetestowaliśmy kilka pomocy. Po uśmiechu na twarzy uczniów wnioskujemy, że podobały się. P. S. Nadal czekamy na podświetlaną tablicę.
Jak tylko dotrze do szkoły zaprezentujemy ją. galeria

siodemeczkaŚwięta Bożego Narodzenia to magiczny czas i wielowiekową tradycja chrześcijaństwa. W związku z ich nadejściem uczeń klasy VIIE naszej szkoły Szymon Łaszczuk przygotował krótką, ale jakże bogatą w treści informację związane właśnie z tymi wspaniałymi Świętami. Informacja przedstawiona jest w kompozycji gazetki szkolnej pod wdzięczną nazwą „Siódemeczka”. Autor (Szymon) tym sposobem przesyła wszystkim uczniom SP-7 w Giżycku, nauczycielom i pracownikom obsługi i ich rodzinom, znajomym życzenia Bożonarodzeniowe.

wracamy1Przypominamy, że od poniedziałku, 18 stycznia 2021 roku uczniowie klas 1-3 wracają do nauki stacjonarnej w szkole. Do zobaczenia w murach SP7.

IMG 20201222 134435 1Uczniowie z klasy 3 d podczas nauki zdalnej na classroom wykonywali prezentacje na Jamboard. W ostatnich tygodniach pracowali nad klasowym Jambordem. Stworzyli wspólnie prezentację o przygotowaniach zwierząt i roślin do zimy, wydarzeniach z baśni H. Ch. Andersena „Dziewczynka z zapałkami” oraz o zwyczajach świątecznych.

Chociaż każdy pracował w swoim domu, uczniowie potrafili ze sobą współpracować oraz nabyli nowe umiejętności wykorzystując tablicę Jam. Poniżej prezentujemy zdjęcia z naszej wspólnej pracy, życząc miłego odpoczynku i szybkiego powrotu do szkoły.

Klasa 3 d i wychowawczyni Małgorzata Szabłowskagaleria

nowy rokMuzycznym akcentem w wykonianiu Bartka Skórnóg z klasy 6b oraz Mileny Sołtysek utworu "Let it snow" wchodzimy w Nowy 2021 Rok życząc wszystkim zdrowia, dużo serdeczności i spełnienia marzeń.

Montaż i realizacja GOKIR Wilkasy.

taniecW tym smutnym, szarym, covidowym roku mało jest okazji, abyśmy mogli pochwalić się sukcesami sportowymi naszej młodzieży. Tym przyjemniej jest nam więc zakomunikować, że uczniowie klasy VIIb: Amelia Kubach, Wojciech Aniszewski, Zofia Sobocińska oraz Kacper Płaczek wywalczyli I miejsce w Mistrzostwach Województwa Podlaskiego PZT, Star Winter Cup. Niewtajemniczonym wyjaśniamy, że skrót PZT to - Podlaski Związek Taneczny. Zwycięstwo w tak ważnym turnieju zapewniło naszym dwóm tanecznym parom awans do klasy sportowej E. Serdecznie gratulujemy młodym mistrzom takiego sukcesu! Turniej odbył się 19 grudnia 2020r. w Białymstoku. Naszą zdolną młodzież do zwycięstwa poprowadził inny mistrz – pan Mariusz Korzeb – trener tancerzy „Czar Par”, prezes Stowarzyszenia Promocji Tańca „Lecdance” oraz świetny pedagog i wychowawca. Gratulujemy i dziękujemy!

boules de noelDrodzy Państwo!
Niech pokój i spokój ogarnie serca Wasze
i nastrój świąteczny zagości w nich także.
Byście mogli w ten wieczór wziąć opłatek biały,
serdecznie go przełamać z tym bliskim, kochanym.
I daru miłości też życzmy sobie wzajem,
bo ci są tylko szczęśliwi, którzy ten dar znają.
Niech przy żywicznym zapachu strojnej choinki
upłyną Wam piękne chwile polskiej Wigilii.
Z gościem przy stole, uroczą kolędą,
w kochającym, rodzinnym kole.
Zdrowia, nieustającej nadziei oraz wszelkiej pomyślności w Nowym Roku

Życzy grono pedagogiczne
oraz dyrekcja Szkoły Podstawowej nr 7 w Giżycku

DudaKlasa 6 b pracowała ostatnio nad projektem ,,Stań się obrazem". Polegał on na zrekonstruowaniu dzieła. Uczniowie wybrali obraz, przygotowali strój, tło, upozowali siebie tak, by do złudzenia przypominać malarki oryginał. Pomysł na projekt narodził się podczas jednego z wirtualnych spotkań z gościem (panią Anną Lemke - Sławińską), który opowiadał nam m.in. o ,,żywych obrazach". Tradycja żywych obrazów (franc. tableaux vivants) sięga początków XVIIIw., a ich największa popularność przypada na przełom XIX i XX w., kiedy to fotografowie upozowywali amatorów lub zawodowych aktorów jak na dziele malarskim, robili zdjęcia i sprzedawali w formie pocztówek. Dzięki projektowi uczniowie poznali wiele obrazów, odwiedzili różne galerie i wykorzystali swoją kreatywność. Efekty pracy można podziwiać w galerii na stronie szkoły. 

galeria