87 428 90 60  
sekretariat@sp7.gizycko.pl

ul.Wodociągowa 8
11-500 Giżycko

Któż z nas nie ułatwia sobie nauki? Uczniowie klasy 4c postanowili sami sobie pomóc w nauce dużych liczb rzymskich. Ułożyli w tym celu kilkanaście wierszyków, żeby lepiej je zapamiętać. Przeczytajcie, bo warto:)

 Wierszyki, jak łatwo zapamietać cyfry rzymskie: L, C, D, M

Czytaj więcej: Radosna twórczość 4C

403399513 1067559241099790 646761651801781567 nAndrzejki to ostatnia chwila do zabawy tuż przed nadchodzącym adwentem. Z tej okazji 29 i 30 listopada w naszej szkole odbyły się dyskoteki andrzejkowe zorganizowane przez Samorząd Uczniowski. Ulubiona muzyka uczniów i wspólne tańce sprawiły, że wszyscy doskonale się bawili.

 

 

 

 

 

 

 

 

Czytaj więcej: Dyskoteka Andrzejkowa

1 grudnia klasa 4C obchodziła "Klasowe Andrzejki" w Szkoła Podstawowa nr 7 im. Janusza Korczaka w Giżycku. Nasza zabawa zaczęła się tradycyjnie od wróżb i przepowiedni na przyszłość. Każdy miał okazję poznać imię swojej drugiej połówki, dowiedzieć się co go czeka w najbliższej przyszłości oraz sprawdzić czy to o czym tak skrycie marzy spełni się czy nie. Później zrobiliśmy sobie zdjęcia na pamiątkowej ściance przygotowanej przez mamy. Po drobnym poczęstunku obejrzeliśmy film w klimacie andrzejkowym i kiedy zgasły już wszystkie światła w szkole klasa 4C wybrała się na poszukiwania zagubionych kotów cioci Karmeli. Nie była to łatwa sprawa, ponieważ chcąc znaleźć wszystkie koty trzeba rozwiązać wiele trudnych zagadek. Na szczęście udało się ;-) Rozegraliśmy rozgrywki w ręczną, kosza, siatkówkę. Około 23.00 wróciliśmy do swoich domów. Była to niezapomniana zabawa!!

400926221 1322374368480233 8908912516860114238 n

IMG 20231204 101814 W piatek 1 grudnia ucziowie klasy 6c z SP nr 7 w Gizycku dostali list od Św. Mikołaja. Mikołaj zaprasza w nim uczniów do wspólnej zabawy. Zapowiedział, że przez kolejne 24 dni uczniowie będa otrzymywać od Niego listy, ponieważ chce, aby zobaczyli, jak wyglądają przygotowania do Świąt Bożego Narodzenia. Ponieważ klasy 6c nie było już w szkole, uczniowie otrzymali aż dwa listy w poniedziałek. 
W pierwszym liście mają za zadanie sprawdzić, jak się czują renifery Mikołaja , a w drugim Mikołaj prosi o sprawdzenie, czy kopyta reniferów są w należytym stanie. Ciekawe, co bedzie w następnych listach?

 

 

 

 

 

 

 

 

Czytaj więcej: Listy do Św. Mikołaja

 Marysia już od kilku lat jest zawodniczką giżyckiego klubu piłkarskiego MAS Mazuria. 26 listopada została zaproszona przez „Stomilanki Olsztyn” do udziału w turnieju halowym „Jezioranki Cup”, który odbył się w Iławie. Jej gra i umiejętności piłkarskie zostały zauważone i dostrzeżone. Marysia reprezentująca nasze miasto zdobyła aż dwa tytuły – została Najlepszą Strzelczynią Turnieju oraz Najlepszą Zawodniczką Turnieju! Wielkie gratulacje dla naszej młodej piłkarki! Marysiu, cieszymy się razem z Tobą!

 
 IMG 4133IMG 4148
IMG 20231128 111029365
 
 
28 listopada uczniowie  klasy VB wybrali się wraz ze swoją wychowawczynią do pracowni „Ogniem malowana”, aby uczestniczyć w warsztatach ceramicznych. Celem zajęć było wykonanie świątecznych figurek, bo za oknem zimowa aura i mimowolnie wszyscy myślimy już o świętach, prezentach i Bożym Narodzeniu. A zatem  pozytywnie nastawieni, radośni i pełni zapału ochoczo zabraliśmy się do pracy, wykonując wszystkie czynności pod czujnym okiem pani Grażyny – giżyckiej artystki. A więc ugniataliśmy glinę, którą potem rozwałkowywaliśmy na cienki placek. Następnie przycinaliśmy go na kształt trapezu, z którego ostatecznie tworzyliśmy zgrabny stożek. Tak właśnie powstawały korpusy naszych Mikołajów, aniołów czy kotów. Praca twórcza tak nas pochłonęła, że zapomnieliśmy o upływającym czasie i szkolnych obowiązkach. W pośpiechu wykańczaliśmy nasze figurki, doklejając aniołom włosy i skrzydła, a Mikołajom i kotom czapeczki. Niestety naszych prac nie mogliśmy jeszcze zabrać ze sobą, bo pani Grażyna musi je przedtem wypalić w piecu. Jednak za tydzień powinny się już pojawić w naszych domach jako własnoręcznie wykonana świąteczna ozdoba. Ciekawe, czy figurki spodobają się naszym rodzicom?
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
Czytaj więcej: VB w pracowni „Ogniem malowana”

IMG 20231203 190758Środa 29 listopada upłynęła klasie 3c pod hasłem wróżb i zabaw andrzejkowych. Już od samego rana klasa zamieniła się w miejsce czarów i magii. Każdy uczestnik z niecierpliwością przekłuwał papierowe serce, aby odczytać imię swojej sympatii, losował magiczne bileciki z nazwami zawodów przyszłości, szukał swojej szczęśliwej liczby, czy też poznawał znaczenie wybranego koloru. Katalog wróżb był bogaty, a każdy pragnął wywróżyć sobie coś wyjątkowego. Zaś przy dźwiękach muzyki dzieci zjadły słodki poczęstunek i oddały się wspólnym zabawom. Tego dnia było ciekawie i wesoło!

 
 
 
 
 
Czytaj więcej: Andrzejki w 3C

IMG 20231203 184757Dnia 30 listopada klasa 3c wybrała się na wycieczkę do Teatru Lalki i Aktora w Łomży. Dzieci obejrzały spektakl pt.” Niesamowite przygody skarpetek”, który bardzo spodobał się młodym widzom. Klasa uczestniczyła także w spotkaniu z artystką tworzącą kukiełki na potrzeby Teatru. Dzieci mogły zobaczyć jak powstają lalki, z jakich materiałów powstają oraz ile czasu zajmuje proces tworzenia danego rekwizytu. Następnie wzięły udział w warsztatach z aktorem, który zdradził tajniki swojej pracy. Dowiedziały się, że odpowiednia modulacja głosu, dykcja, mimika, mowa ciała- to bardzo ważne elementy pracy aktora. Dzieci mogły choć przez chwilę poczuć się prawdziwymi artystami i odegrać krótką rolę na deskach Teatru. To było niezwykle ciekawe doświadczenie. Następnie klasa udała się do Muzeum Przyrody w Drozdowie, które znajduje się nieopodal Kotliny Biebrzańskiej. Obejrzała tam eksponaty zwierząt , ptaków oraz roślinność charakterystyczną dla tego terenu. Poznały strukturę istniejących tutaj torfowisk- bogactwo fauny i flory Kotliny. Po zakupieniu pamiątek ruszyliśmy w drogę powrotną do Giżycka. To była bardzo ciekawa wycieczka.

Czytaj więcej: Wycieczka 3C do Teatru Lalki i Aktora w Łomży