andrzejkiPo udanej andrzejkowej dyskotece, która odbyła się w naszej szkole ,w czwartek - 29 listopada, przyszedł czas na andrzejkowe wróżby. W dzień św. Andrzeja, czyli 30 listopada, już od rana na głównym korytarzu było tłoczno, kolorowo i wesoło. Wzrok przykuwały wspaniałe dekoracje Chaty Mazurskiej Szeptuchy - ludowej wieszczki, do której ustawiały się długie kolejki tych, którzy chcieli poznać tajemnice swojej przyszłości. Wróżby przygotowały i odczytywały uczennice klasy VIIIb – Zuzia, Natalia i Julia oraz VIIIc – Julia, Anastazja i Ania. Z dawnej polskiej tradycji wywodzi się też zwyczaj, że w wieczór św. Andrzeja, dziewczęta prosiły tego patrona, aby dał im poznać, kiedy w ich sercu zagości miłość i kim będzie wybranek. Nasze dziewczyny poświęcały całe przerwy, aby się tego dowiedzieć, stojąc cierpliwie w długich kolejkach. Jak każdego roku, impreza cieszyła się ogromnym zainteresowaniem.
Bardzo dziękujemy głównym organizatorom- Samorządowi Uczniowskiemu, jego opiekunowi – P. Sławomirowi Treszczyńskiemu oraz chłopcom z klasy VIIIc – Pawłowi, Bartkowi i Michałowi za przygotowanie wspaniałych dekoracji i czuwanie nad przebiegiem całości imprezy.