Kolejny triumf w sportowym rankingu

9 grudnia pucharw Olsztynie odbyła się V Gala Sportu Szkolnego, na której dokonano podsumowania rywalizacji sportowej szkół województwa warmińsko - mazurskiego za rok szkolny 2012/13 prowadzonej przez Zarząd Wojewódzki Szkolnego Związku Sportowego.

Na uroczyste ogłoszenie wyników zaproszeni zostali dyrektorzy wyróżnionych placówek oświatowych: szkół podstawowych, gimnazjów i szkół ponadgimnazjalnych z całego województwa. Obecni na gali, prezes Wojewódzkiej Federacji Sportu, pani Kurator Oświaty Grażyna Przasnyska i Alicja Rutecka dyrektor Departamentu Sportu Urzędu Marszałkowskiego w Olsztynie, podkreślali znaczenie i rolę, jaką odgrywa sport młodzieżowy w kształtowaniu właściwych postaw nowych pokoleń.

  Przewodniczący ZW SZS w Olsztynie  p. Wacław Wasiela, przechodząc do prezentacji wyników tegorocznej rywalizacji, zwrócił uwagę na stale rosnącą liczbę szkół przystępujących  do rywalizacji na sportowych arenach całego województwa (ponad 30 więcej niż w roku 2011/12 w gronie szkół podstawowych). Były to bardzo przyjemne chwile dla obecnych na gali pani dyrektor Katarzyny Banach i Sławomira Treszczyńskiego z giżyckiej „Siódemki”.

W gronie aż 264 sklasyfikowanych szkół podstawowych, które rywalizowały w 27 dyscyplinach sportu, sportowcy z naszej szkoły już po raz 3 z kolei odnieśli bezapelacyjne zwycięstwo z ponad 250 punktową przewagą.

puchar

Pierwsza „10” w klasyfikacji szkół podstawowych za rok 2012/13:
DYPLOM --> zobacz

1. SP 7 Giżycko                     1505 pkt.

2. SP 1 Pisz &nbsp 1250

3. SP 4 Giżycko                     1246

4. SSP 2 Iława                        775

5. SP 3 Olecko                       607

6. SP 7 Bartoszyce                          548

7. SP 2 Olsztyn                      481

8. SP 1 Bartoszyce                          477

9. SP 2 Górowo Iławieckie     430

10. SP3 Gołdap                      430

Tegoroczny sukces naszych młodych sportowców jest wynikiem 15 czołowych miejsc na podium w finałach wojewódzkich.

Na najwyższym stopniu podium stawały :

- drużyny dziewcząt i chłopców klas IV-VI w biegach przełajowych na Inauguracji Sportowego Roku Szkolnego w Gołdapi;

- sztafeta przełajowa 10x800m dziewcząt kl. VI w Biskupcu;

- mieszane sztafety przełajowe dziewcząt i chłopców kl. IV 10x 500m i kl. V

10x600m w Biskupcu;

- drużyna dziewcząt kl. IV w Trójboju LA w Pasłęku.

Drugie pozycje wywalczyły :

- zespół piłki siatkowej chłopców kl. IV w Bartoszycach;

- zespół piłki nożnej chłopców kl. VI w turnieju ORLIK 2012;.

Trzecie lokaty zajęły:

- zespół piłki ręcznej dziewcząt kl. VI;

- mieszana sztafeta przełajowa dziewcząt i chłopców kl. VI 5x600m +5x1000m;

- drużyna dziewcząt kl. VI w Czwórboju LA w Lidzbarku Warmińskim;

- zespoły siatkarskie dziewcząt i chłopców kl. VI w Turniejach ORLIK 2012.

 

puchar1 
 puchar2
 puchar3
 puchar4
 puchar5
 puchar6

 

 

                                    

Największy wkład w tegoroczny sukces „Siódemki” wnieśli :

Aleksandra Kłodnicka, Martyna Harasimowicz, Aleksandra Kaczarowska,    Julia Bieluczyk, Patrycja Bekalska, Julia Olbryś, Natalia Lelis, Agata Czujko, Aleksandra Milkamanowicz – VI b, Biernacka Joanna – VI a, Jolanta Burzyńska – VI d,

Alicja Pałuszyńska, Natalia Kutnik, Zuzanna Kierul, Weronika Kajpust, Katarzyna Bitowt, Julia Klepadło, Agata Plaga – V b, Natalia Dobuszewska, Monika Kałamarz – V a,

Oliwia Panaś , Beata Borowy, Julia Dąbrowska, Ola Warda - IV b, Wiktoria Augustyniak – IV d.

Bartosz Sawora, Hubert Danowski, Kacper Michalak, Dawid Dereszkiewicz Hubert Wiśniewski, Piotr Maleszewski - VI b, Maciej Witkowski, Jakub Domysławski - VI a, Maciej Leoniuk - VI c, Tomasz Bańkowski, Jakub Brzozowski, Jakub Czetyrbok - VI d, Fabian Fejzuloski - VI e,

Maciek Harasimowicz, Wojciech Maślij, Bartosz Sieradzki, Kuba Szymakowski, Borys Leczycki, Bartosz Kozakiewicz, Miłosz Wołodkiewicz – V b, Dawid Dowgiałło – V a,

Szymon Dowgiałło, Bartłomiej Andrzejewski, Oliwer Andrukiewicz, Bartosz Litawa, Igor Sielawko, Andrzej Franciszkowicz - IVb, Wiktor Czetyrbok, Michał Krzeszowski – IV e.

         Mamy nadzieję, iż w kolejnej edycji sportowej rywalizacji szkół podstawowych nasi sportowcy ponownie uplasują się na czołowych pozycjach.

goście

Odwiedza nas 24 gości oraz 0 użytkowników.

Zegar

Warszawa