DSCF089027 lutego 2019 r. klasy 7A i 7B odwiedziły Gminny Ośrodek Kultury w Giżycku, gdzie wysłuchały wykładu „O plusach zdrowego odżywiania i aktywności fizycznej”. Prelekcję prowadziła pani Angelika Kowalewska. Nasi uczniowie z zainteresowaniem wysłuchali praktycznych porad na temat Piramidy Zdrowego Żywienia i Aktywności Fizycznej Dzieci i Młodzieży, które opracował Instytut Żywności i Żywienia. Pani Dietetyk zaprezentowała zdrowe zamienniki znanych i lubianych produktów, które, niestety, poza walorami smakowymi, nie mają żadnych innych wartości i po prostu nas trują. Po wykładzie uczniowie ochoczo ustawili się w kolejce do eksperta na krótką, ale indywidualną konsultację. Wszyscy uczestnicy wykładu otrzymali dodatkowo materiały edukacyjne na temat zdrowej diety, wśród których znaleźli m.in. przykładowy jadłospis.