HymnPiątek– 8 listopada - był w naszej szkole dniem nieco innym niż pozostałe, wspólnie bowiem świętowaliśmy Dzień Niepodległości. Było więc podniośle, biało- czerwono, patriotycznie, ale też ze śpiewem na ustach. Nasza szkoła znalazła się wśród 19 tysięcy placówek oświatowych z całej Polski, które przystąpiły do akcji „Szkoła do hymnu”. Pomysłowi temu patronuje od ubiegłego roku minister edukacji narodowej. Tegoroczna akcja jest kontynuacją ubiegłorocznej inicjatywy „Rekord dla Niepodległej”, w której uczestniczyło blisko 5 milionów uczniów i nauczycieli, w tym również i my. Teraz powtórzyliśmy tamten wyczyn i znowu zebraliśmy się wszyscy, aby o godzinie 11.11 wspólnie zaśpiewać nasz hymn narodowy. W holu głównym naszej szkoły spotkało się blisko 800 uczniów wraz z nauczycielami i jednym, silnym głosem zaśpiewaliśmy „Mazurka Dąbrowskiego”. Najmłodsi uczniowie i najstarsi ramię w ramię pięknie odśpiewali 4galeria zwrotki hymnu. Oby ta wspaniała inicjatywa przyjęła się na stałe w polskich szkołach, jako jeden z akcentów kojarzących się ze Świętem Niepodległości.