Śniadanie daje moc-2 edycja

sniadanie-daje-moc

ŚNIADANIE DAJE MOC to program, który promuje wśród dzieci zdrowe nawyki żywieniowe. Dnia 8 listopada w naszej szkole odbyła się wielka impreza pod hasłem "Śniadanie Daje Moc!". Udział w niej wzięło 17 klas  I-III   oraz grupa "O".

Akcja ta została poprzedzona wykonaniem gazetki i umieszczeniem jej na głównym holu. Przedstawiono w niej najważniejsze zasady dotyczące zdrowego odżywiania oraz piramidę zdrowia wykonaną przez uczniów klasy IIIa. Wszyscy uczniowie z zaciekawieniem poznawali 12 zasad, które warto stosować w swoim codziennym życiu. Odbył się również konkurs promujący zdrowie pt. ,,Talerz pełen zdrowia”. Wykonano wystawę prac konkursowych, aby każdy mógł osobiście zobaczyć zdrowe zestawy śniadaniowe zaproponowane przez uczniów.

Wszyscy uczniowie z radością i wielkim zaangażowaniem włączyli się we wspólne przygotowywanie  śniadania. Wykonano czapki kucharskie, dekoracje stołów, a przede wszystkim wspaniałe kanapki. Na stołach nie zabrakło oczywiście owoców, warzyw i wody do picia. Tego dnia z wielką przyjemnością gościliśmy również rodziców, którzy swoją pomocą wspierali "małych kucharzy".

                   koordynator akcji: Joanna Piesiewicz

2011 Śniadanie daje moc-2 edycja. Copyright Szkoła Podstawowa Nr 7 w Giżycku, webmaster Joanna Danielczyk
Powered by Joomla 1.7 Templates