Spotkanie z sędzią Anna Marią Wesołowską

EPSON175

Uczniowie z naszej szkoły mieli okazję, aby uczestniczyć w interesującym spotkaniu ze znaną z programów telewizyjnych sędzią Anną Marią Wesołowską. Zajęcia zostały przeprowadzone w dwóch grupach: klasy I-III oraz IV-VI.

Pani sędzia przedstawiła dzieciom zagadnienia dotyczące łamania prawa, obrazując je autentycznymi zdarzeniami przemawiającymi do wyobraźni młodych ludzi. Uczniowie dowiedzieli się jakie zachowania są przestępstwem i jaka kara jest za nie przewidziana. Anna Maria Wesołowska wyjaśniła dzieciom jak płynna może być granica między młodzieńczym wybrykiem, żartem a przestępstwem. Pani sędzia przedstawiła również konsekwencje takich zachowań jak bicie, niszczenie cudzego mienia, wyśmiewanie, kopanie czy też przemoc w Internecie.

Spotkanie z panią sędzią dało uczestniczącym w nim uczniom wiele do myślenia oraz pobudziło do analizy gdzie przebiega granica  między dobrem a złem.

Na koniec tego ciekawego spotkania dzieci otrzymały zdjęcie pani Anny Marii Wesołowskiej oraz jej autograf.

E. Witek-Pawlukojć

goście

Odwiedza nas 17 gości oraz 0 użytkowników.

Zegar

Warszawa