WELCOME! BEM-VINDO! WELKOM ! VITAJTE! LAUKIAMAS ! WITAMY !

IMG 7207

 

 

 

 

 

Kolejny raz na korytarzach giżyckiej ,,Siódemki” słychać było powitania w języku słowackim, litewskim, holenderskim, portugalskim i polskim. W dniach 14 – 19 maja nasza szkoła gościła nauczycieli i uczniów ze szkół partnerskich realizujących wspólnie projekt programu Erasmus + School can be fun.

Uroczystość powitania rozpoczęła Dyrektor szkoły, Pani Katarzyna Banach, przedstawiając przybyłych gości. Dalszą część uroczystości w języku angielskim prowadziły dzieci goszczące w swoich domach zagranicznych przyjaciół. Powitały gości w ich ojczystych językach, co wywołało aplauz odwiedzających nas nauczycieli i uczniów. Podczas programu artystycznego uczniowie ,,Siódemki” zaprezentowali swoje talenty                                 i umiejętności : klasa I a zatańczyła krakowiaka, grupa uczennic zaśpiewała pieśni w języku ukraińskim, klasa IV b zaprezentowała tańce towarzyskie. Publiczność obejrzała też pokaz cheerleaderek, występ zwycięzców Szkolnej Gali Talentów : Natalii Narwojsz, Mikołaja Kowalskiego. Owacjom nie było końca !

Ponieważ finalnym zadaniem projektu jest stworzenie przez dzieci scenariusza idealnej lekcji, polscy uczniowie i ich goście brali udział w ciekawych zajęciach edukacyjnych : grach matematycznych, eksperymentach przyrodniczych, warsztatach plastycznych, zajęciach tanecznych. Nauczyciele z każdej ze szkół partnerskich przeprowadzili lekcje historii wykorzystując różnorodne metody aktywizujące uczniów.

Wizyta obfitowała w moc innych atrakcji ; uczestnicy projektu poznawali Giżycko
w trakcie gry miejskiej, pływali statkiem po jeziorze Niegocin i Kisajno, wędrowali po Twierdzy Boyen, zwiedzali Warszawę.

Nieocenionym efektem spotkania w naszej szkole są nawiązane serdeczne przyjaźnie
i niezapomniane wrażenia z pobytu w Polsce. Uczestnicy wymiany byli zachwyceni serdeczną atmosferą panującą w rodzinach, które ich gościły oraz otwartością giżycczan.

W przygotowanie wizyty zaangażowani byli : Grażyna Katarzyńska, Beata Harasim -koordynatorki projektu ; Ewa Kamińska, Mariola Chełkowska, Małgorzata Gawrycka, Anita Domeła, Urszula Reichert, Janina Markowska- Wróbel, Joanna Danielczyk, Bartłomiej Śnieżko, Kamila Krawczyk, Grażyna Kalińska, Katarzyna Molesta, Krystyna Rakowska, Barbara Chodakowska, Maria Borkowska, Dorota Karpowicz, Lidia Janowska, Marlena Żukowska, Elżbieta Borzejewicz, Elżbieta Krajewska, Roman Rapita, Marzanna Szyćko, Marek Wojciechowski, Wojciech Żukowski, Mariola Szerenos, Wioletta Rawłuszko oraz Gabriela Chełkowska i Artur Czurgiel z klubu „Czar Par”.

Rodziny goszczące: Mariola i Rafał Chełkowscy, Agnieszka Stefanowicz, Monika i Kamil Wasilewscy, Magdalena i Paweł Trzonkowscy, Katarzyna Szlejter, Renata i Jacek Malinowscy, Renata Perkowska, Dorota i Robert Wykusz, Beata Zduńczyk, Anna i Mirosław Koc, Agnieszka i Grzegorz Kornak, Marta Michalczyk, Dorota i Andrzej Wiszowaci.

Grażyna Katarzyńska, Beata Harasim, Anita Domeła

 

IMG 7207

Uroczystość powitania gości

 

IMG 7252

Pokaz tańca towarzyskiego kl.4b

 

IMG 7228

taniec ludowy w wykonaniu kl. 1a

 

IMG 7254

 cheerleaderki

 

IMG 7292

gry matematyczne

 

IMG 7374

Eksperymenty przyrodnicze - kl. 4a

 

IMG 7407

Warsztaty plastyczne

 

 

IMG 7418

Wieczór pożegnalny

 

DSCF5074-1

Wycieczka do Warszawy

 

 

 

 

 

 

goście

Odwiedza nas 18 gości oraz 0 użytkowników.

Zegar

Warszawa