Lekcja z Ozobotem

IMG 20170515 122238

 

 

 

W maju 2017r. uczniowie kl. 4c, 4d, 5a naszej szkoły mogli zaznajomić się z Ozobotem. Na zajęciach komputerowych (i nie tylko) z panią Joanną Danielczyk, mieli okazję zaprogramować dla małego robota trasę, rysując odpowiednie kody. Dzieci wykazywały duże zaangażownie, obserwowały jak porusza się robot i wykonuje ich polecenia.

Satysfakcję miały te dzieci, którym udało się poprawnie wprowadzić kody. Niektórzy uczniowie musieli poprawić swoją trasę rysując ją dokładniej.

Przygodę z Ozobotem kl.4c i 4d zaczęły od projektu matemtycznego "Ozobot wędruje po osi liczbowej". Pikanterii dodawał fakt, że musiały dowiedzieć się, co to jest ten Ozobot. Kilku dociekliwych uczniów niebawem tę zagadkę rozwiązało. Powstały piękne prace projektowe, które zdobiły korytarz na II piętrze bloku C.

Dzięki rodzicom naszych uczniów zostały zakupione dwa Ozoboty dla szkoły. W tym roku pod koniec września odbędą się pokazowe zajęcia przeprowadzone przez firmę EduSense. Z niecierpliwością na nie czekamy... i programujemy!

Korzyści dla dziecka ze stosowania Ozobotów:

"Dzięki robotowi dzieci w namacalny sposób przekonują się o tym, że programowanie jest niezwykle praktyczną dziedziną, która wykorzystywana jest w każdym obszarze ludzkiego życia. Programując z wykorzystaniem Ozobotów, robotów dla dzieci, są w stanie od razu zaobserwować efekty swojej pracy, co stwarza im przyjaźniejsze warunki do przyswajania wiedzy na zajęciach z nauki programowania dla dzieci. Co również bardzo istotne, praca z Ozobotami i scenariuszami od EduSense przyzwyczaja dzieci do projektowego podejścia do pracy: otrzymują konkretny problem do rozwiązania za pomocą dostępnych narzędzi, tj. robota i zestawu zaprogramowanych komend. Ich zadanie polega na merytorycznym przygotowaniu się do rozwiązania problemu, obmyślenie ścieżki postępowania, wdrożenie, a na końcu obserwowanie postępów i wprowadzanie działań naprawczych. Takie podejście leży u podstaw współczesnego biznesu, więc dziecko zostaje w przyjazny sposób oswojony ze stylem pracy, który towarzyszyć mu będzie w przyszłym życiu zawodowym." - EduSense

goście

Odwiedza nas 23 gości oraz 0 użytkowników.

Zegar

Warszawa