Dzień Edukacji

IMG 8376Dzień Edukacji to wyjątkowe święto w każdej szkole. Tego dnia wszyscy są mili, uśmiechają się do siebie, nikt nie sprawdza pracy domowej i nikt nie łobuzuje. Sprzyja temu odświętne ubranie uczniów, którzy w taki sposób akcentują wagę i wyjątkowość tego dnia.

Tegoroczny Dzień Edukacji uczciliśmy uroczystym apelem, który przygotowała Pani Małgorzata Szabłowska z klasą IIIb. Zgromadzeni w dużej sali gimnastycznej nauczyciele, pracownicy administracyjni, rodzice

i uczniowie obejrzeli wspaniały program artystyczny. Trzecioklasiści stanęli na wysokości zadania i ugościli zebranych wierszykami, rymowanymi życzeniami i piosenkami, wykazując się dużą muzykalnością oraz umiejętnością pięknej recytacji. Program zakończył pokaz tańca towarzyskiego, jako że młodzi artyści uczą się w klasie o profilu tanecznym.

Następnie głos zabrała przedstawicielka Samorządu Szkolnego, która w imieniu wszystkich uczniów złożyła życzenia dyrekcji, nauczycielom i pracownikom szkoły.

A były to piękne życzenia:

„Dziękujemy, że znosicie to,

czego nie sposób jest znosić,

że robicie coś z niczego,

że siejecie, mając niepewny grunt,

że wybaczacie, choć nie przepraszamy,

że kochacie, gdy kochać się nie daje,

że nas wychowujecie.

Za to wszystko niech Wam

los z kwiatów życie splata,

niech nie da poznać żadnych trosk

i rzuci Wam pod nogi piękny trzos!”

Święto Edukacji to również okazja do tego, aby uhonorować tych, którzy wyróżnili się szczególnym zaangażowaniem w pracy dydaktyczno-wychowawczej.

W tym roku najwyższą nagrodą została nagrodzona
p. Janina Morska, nauczycielka matematyki w naszej szkole, która otrzymała Nagrodę Ministra Edukacji.

Nagrodą Burmistrza Miasta uhonorowano:

p. Katarzynę Banach

p. Bożenę Gago

Nagrodą Dyrektora Szkoły wyróżnione zostały:

p. Marzanna Szyćko

P. Ewa Kamińska

p. Halina Wasilewska

p. Joanna Piesiewicz

p. Małgorzata Gawrycka

p. Elżbieta Krajewska

p. Irena Patra

p. Teresa Tiesler

p. Elżbieta Witek-Pawlukojć

Wszystkim nagrodzonym nauczycielom składamy serdeczne gratulacje i życzymy dalszych sukcesów!