8. listopada to Europejski Dzień Zdrowego Jedzenia i Gotowania

sniadanie-daje-moc

W Polsce powstały kampanie dotyczące dobrych nawyków żywieniowych. Jedną z nich jest kampania “Śniadanie Daje Moc”. Rozpoczynanie dnia bez posiłku, bądź niejedzenie między lekcjami, źle wpływa na samopoczucie i koncentrację uczniów. Dlatego  też  SP 7 (nasza szkoła)  kolejny raz wzięła udział w tej akcji. Zaangażowani w nią  nauczyciele  klas I-III i zerówki,  zorganizowali wspólne spożywanie śniadania. Przygotowali  kanapki i sałatki w ramach zajęć lekcyjnych.

Uczniowie klas I zapoznali się, a pozostali uczniowie,  utrwalili 12 zasad zdrowego odżywiania, które należy stosować w życiu codziennym. Dzieci z  wielkim zaangażowaniem włączyły się we wspólne przygotowywanie  śniadania. Wykonały czapki kucharskie, dekoracje stołów, a przede wszystkim wspaniałe kanapki i sałatki. Na stołach nie zabrakło owoców, soków  i wody do picia. Tego dnia z wielką przyjemnością gościliśmy również rodziców, którzy swoją pomocą wspierali "małych kucharzy".

goście

Odwiedza nas 19 gości oraz 0 użytkowników.

Zegar

Warszawa