prazmoOd poniedziałku do środy byliśmy na wycieczce z programu „Poznaj Polskę” w Gdańsku. Zwiedziliśmy Westerplatte oraz starówkę. Wyszukiwaliśmy ciekawe miejsca architektoniczne, poznaliśmy okręt „Sołdek” oraz zwiedziliśmy Europejskie Centrum Solidarności, w którym oglądaliśmy zdjęcia z czasów narodzin Solidarności, w tym te z Lechem Wałęsą. Jakież było nasze zdziwienie gdy następnego dnia spotkaliśmy nad morzem samego Pana Prezydenta. Mamy z nim zdjęcia. Ostatni dzień spędziliśmy na szaleństwach w aquaparku w Redzie. Oczywiście atrakcji było znacznie więcej. Było super. galeria

poznaj polskeSzkoła Podstawowa nr 7 im. Janusza Korczaka w Giżycku otrzymała w 2023 roku wsparcie finansowe w wysokości 15 000 zł na realizację zadania w ramach przedsięwzięcia Ministra Edukacji i Nauki pod nazwą „Poznaj Polskę”.

Przyznane przez Ministra środki finansowe przeznaczone są na dofinansowanie wycieczek szkolnych związanych z obszarami edukacyjnymi wskazanymi przez Ministra w celu uatrakcyjnienia procesu edukacyjnego dzieci i młodzieży poprzez umożliwienie im poznawania Polski, jej środowiska przyrodniczego, tradycji, zabytków, kultury i historii oraz osiągnięć polskiej nauki.

Całkowity koszt zadania wynosi 20 666,00 zł, w tym wkład własny w wysokości 5 666,00 zł pochodzi z wpłat rodziców uczniów.

Dzięki pozyskanym środkom uczniowie klasy 5 d zwiedzą Trójmiasto.