swaDziś obchodzimy Światowy Dzień Życzliwości i Pozdrowień. Jego tradycja wywodzi się ze Stanów Zjednoczonych, a pomysł był inicjatywą dwóch braci Briana i Michaela McCornacków, którzy w 1973 roku zaprotestowali przeciwko wojnie pomiędzy Egiptem a Izraelem.

Ta wspaniała idea jest aktualna do dziś, jej najważniejsze hasło to: Bądźmy dla siebie życzliwi, rozwiązujmy problemy w sposób pokojowy, nie siłowy. Doskonale wiemy, że miłe słowo, uśmiech, serdeczny gest mogą zmiękczyć nawet najbardziej zatwardziałe serca. Praktykujmy takie zachowania na co dzień, a nie tylko od święta. Po prostu, bądźmy dla siebie mili! Właśnie z tej okazji odwiedziła dziś naszą szkołę młodzież z Zespołu Szkół Kształtowania Środowiska i Agrobiznesu. Starsze koleżanki i koledzy rozdawali naszym uczniom kolorowe naklejki z uśmiechniętą buźką oraz częstowali słodkościami, które bardzo szybko zniknęły. Od razu na szkolnych korytarzach zrobiło się cieplej i radośniej. Bardzo dziękujemy młodzieży i nauczycielom z Zespołu Szkół Kształtowania Środowiska za ten serdeczny gest w naszą stronę. Odwzajemniamy się pięknym uśmiechem i życzliwym słowem.