wycieczkaW piątek 16 listopada autobusem w kolorze złota klasy IV c i IV h wyruszyły na wycieczkę do Olsztyna. Pierwszą atrakcją było widowisko „Królowa Śniegu” przygotowane przez Moskiewską Rewię na lodzie. Dzieciom szczególnie podobały się barwne stroje i oczywiście ewolucje na łyżwach. Wrażenie robiło też to, że w Hali Urania przebywało jednocześnie dwa i pół tysiąca osób. Kolejną atrakcją był pobyt w Zamku w Olsztynie. Nie było to jednak tradycyjne zwiedzanie muzeum z przewodnikiem, lecz warsztaty zatytułowane „Szpieg w muzeum”. Podzieleni na grupy uczniowie musieli w ciągu trzydziestu minut znaleźć odpowiedzi na pytania dotyczące Mikołaja Kopernika i eksponatów znajdujących się na wystawie. Zadania były trudne ale pracownicy muzeum służyli dzieciom swoją pomocą. Po wysiłku intelektualnym trzeba było coś zjeść, oczywiście w Restauracji McDonald’s. Czekały tam już na uczniów gotowe zestawy Happy Meal.
Uczestnicy stwierdzili, że wycieczka była prestiżowa, gdyż poruszali się złotym autobusem, mieli super sympatycznego kierowcę, na przedstawieniu mieli świetne miejsca, a restauracji nie musieli stać w kolejce.