historiaJak co roku nasza szkoła wzięła udział w akcji BohaterON- włącz historię, która ma na celu upamiętnienie i uhonorowanie uczestników Powstania Warszawskiego. Warunkiem udziału w projekcie było przeprowadzenie zajęć o Powstaniu Warszawskim według scenariusza zaproponowanego przez autorów akcji. Takie lekcje zorganizowali nauczyciele historii w czterech klasach ósmych. Uczniowie obejrzeli film z cyklu „Co za historia” a następnie przygotowali infografiki dotyczące zagadnień związanych z Powstaniem Warszawskim. Przedstawienie tematu w przystępny, jasny i przykuwający uwagę sposób, było nie lada wyzwaniem. W poprzednich latach uczniowie wykonywali też kartki – laurki dla Powstańców. Obecnie zastąpiły je wpisy na portalu www. dumnizpowstancow.pl. Jest to nowe, wirtualne miejsce pamięci o Powstańcach i Powstaniu Warszawskim. W imieniu społeczności szkolnej wpis zamieściła kl. 8h. „Kochani Powstańcy Warszawscy. Chcemy Wam serdecznie podziękować za Waszą niezwykłą wytrwałość i odwagę; za to, iż gdy nie było nadziei uparcie walczyliście do ostatniej kropli krwi.” Serdecznie dziękujemy za zaangażowanie nauczycielom historii oraz ósmoklasistom.