a2Dnia 24 kwietnia 2023 roku odbyła się VII. Edycja Ogólnopolskiego Konkursu Astronomicznego „Astrolabium” . Wzięli w niej udział niezwykle odważni i utalentowani uczniowie - Filip Jungiewicz z klasy 1c oraz Jakub Bortkiewicz z klasy 3b. Celem Konkursu było propagowanie nauk ścisłych, a w szczególności astronomii, wśród uczniów szkół podstawowych i ponadpodstawowych. Chłopcy przez ostatnie trzy miesiące robili obserwacje nieba, a teraz swoją wiedzę udokumentowali na teście składającym się z 20 pytań. Wyniki ich pracy zostaną wysłane do Obserwatorium Astronomicznego Uniwersytetu Jagiellońskiego w Krakowie. Trzymajmy za nich kciuki !!