1232W sobotę, 8.12.2018r., uczennica naszej szkoły i Międzyszkolnego Zespołu Nauczania Języka Ukraińskiego i Religii Grecko-Katolickiej – Natalia Wikieł, wystąpiła na XV Przeglądzie Ukraińskiej Poezji Śpiewanej oraz Piosenki Autorskiej i Współczesnej w Olsztynie.

Natalia pięknie zaśpiewała w języku ukraińskim 2 piosenki: "Otaman Sirko" i "Mater Dolorosa", do której akompaniament na gitarze dała Natalii s. Franciszka Sałamaszek SNMP. Do występu na olsztyńskiej scenie Natalię przygotowywały nauczycielki języka ukraińskiego: Anna Fylak i Mirosława Chochowska.
Natalia uczy się w Państwowej Szkole Muzycznej I stopnia w Giżycku, którą zawsze kończy z bardzo dobrymi stopniami. Jest uczestniczką wielu konkursów wokalnych i imprez muzycznych. Uczy się grać na wiolonczeli, flecie i fortepianie.
Gratulujemy Natalii wielkiego talentu muzycznego i czekamy na dalsze sukcesy na wielkiej scenie.