17 listopada 2023 roku podczas obchodów Dnia Patrona Szkoły, odbyło się uroczyste Ślubowanie i pasowanie na ucznia klasy pierwszej.

DSC09838m

W uroczystości wzięli udział zaproszeni goście: Burmistrz Giżycka pan Cezary Piórkowski, Dyrekcja SP 7 w Giżycku, przewodnicząca Rady Rodziców pani Sylwia Prokopczuk oraz rodzice i dziadkowie pierwszoklasistów. Akademię zorganizowały panie: Wanda Doliasz, Marzena Pstrak i Krystyna Rakowska. Uroczystość przebiegała w patriotycznym i uroczystym nastroju, odśpiewano hymn Polski i hymn szkoły. Pierwszoklasiści przedstawili część artystyczną. Uczniowie klasy 1a zaprezentowali pokaz taneczny przygotowany przez Trenera pana Mariusza Korzeba. Dzieci z klasy 1b zaśpiewali piosenkę „Moja klasa 1 b”, a uczniowie z klasy 1c wyrecytowali wiersz „My się szkoły nie boimy”. Pani dyrektor Ewa Kamińska, pan wicedyrektor Paweł Kordowski i Dariusz Pstrak uroczyście pasowali pierwszoklasistów na uczniów Szkoły Podstawowej nr 7 w Giżycku. Akademię prowadziła pani Wanda Doliasz, a nad oprawą muzyczną i nagłośnieniem czuwał pan Wojciech Żukowski.

W klasopracowniach uczniowie otrzymali pamiątkowe dyplomy, medale i długopisy ufundowane przez Radę Rodziców SP 7 oraz odbył się słodki poczęstunek. To piękne, wzruszające wydarzenie, na zawsze zostanie w pamięci wszystkich dzieci, ich rodziców i nauczycieli. Uroczysty dzień zakończyły pamiątkowe zdjęcia.

DSC09826m DSC00408m

DSC00122m

Cała fotorelacja jest dostępna na szkolnym Facebooku