Przez cały grudzień klasa 6c z SP nr 7 w Giżycku pomagała Mikołajowi w przygotowaniach do Świąt Bożego Narodzenia. Ustawiali renifery na odpowiednim miejscu w zaprzęgu, naprawiali im kopyta, szykowali sanie do podróży. Sprawdzali, ile dobrych worków ma Mikołaj, pomagali odczytywać listy i sprawdzali, czy elfy są gotowe do pracy. Nie zabrakło też zabawy: lepili wspólnie z elfami bałwany i zjeżdżali na sankach. Dowiedzieli się też, czego Mikołaj nie lubi robić najbardziej. Stworzyli wspólnie z elfami śpiewnik ulubionych kolęd i przypomnieli Mikołajowi o tym, że.... musi zadbać o swoją brodę. Mikołaj zdradził uczniom, co kupił w prezencie swojej ukochanej Pani Mikołajowej.Wspólnie z Mikołajem przygotowali wieniec świąteczny, ubrali choinkę, przygotowali nakrycie do stołu i sprawdzili, czy na Wigilii będzie 12 potraw.

IMG 20231204 101907

Wszystkie te przygotowania były oparte na zadaniach matematycznych. Było ich mnóstwo!!!! Uczniowie ciężko pracowali przez cały miesiąc, dlatego też Mikołaj postanowił Ich nagrodzić:) Pierwszego dnia po świętach otrzmali od Niego szklane kuleczki szczęścia, drugiego dnia - coś słodkiego, trzeciego dnia - notesik i długopis, aby mogli zapisywać pomysły na prezenty. A czwartego dnia otrzymali bileciki szczęścia. Największą popularnością cieszyło się słuchanie muzyki. Stąd bonus od Mikołaja: na ostatniej w tym semestrze pracy klasowej uczniowie będą mogli słuchać swojej ulubionej muzyki.

Dziękuję klasie 6c za zaangażowanie. Podziwiam za wytrwałość i cieszę się, że mam takich uczniów. Czy Młodzież nie jest wspaniała?

IMG 20231205 094305 IMG 20231204 101850