Akcja trwa od 8 października do 19 listopada bt. Celem kampanii jest wyrażenie sprzeciwu wobec krzywdzenia dzieci w Polsce oraz uwrażliwienie na ten ważny społecznie problem. Kampania organizowana jest przez fundację Dajemy Dzieciom Siłę oraz Krajową Koalicję na rzecz Ochrony Dziecka.

Czym jest przemoc psychiczna i fizyczna? Czy publikowanie zdjęć koleżanek lub kolegów to przemoc? Czy obrażanie, wyzywanie to przemoc? Jaka jest odpowiedzialność karna nieletnich?
To tylko niektóre pytania, na które odpowiadała p. Iwona Chruścińska z Komendy Powiatowej Policji w Giżycku podczas spotkań z uczniami klas siódmych. Rozmowy te niewątpliwie uwrażliwiły młodzież na ten trudny, aczkolwiek niezmiernie ważny problem. Czekamy z niecierpliwością na podobne spotkania z uczniami klas ósmych.

IMG 20241008 085434IMG 20241008 222355