Konkurs1Dziś, czyli 27 marca, w godzinach popołudniowych odbyły się w szkolnej czytelni przesłuchania do konkursu recytatorskiego „Spotkania z poezją” – 2019 r. Eliminacje przygotowała, zorganizowała i poprowadziła p. Elżbieta Witek - Pawlukojć. Konkurs recytatorski „Spotkania z poezją” ma już swoją wieloletnią tradycję, a jego organizatorami są: Towarzystwo Kultury Teatralnej oddział w Olsztynie, Centrum Edukacji i Inicjatyw Kulturalnych w Olsztynie oraz Giżyckie Centrum Kultury.galeria

Konkurs adresowany jest do uczniów szkół podstawowych i gimnazjów. Uczestnicy podzieleni na trzy kategorie wiekowe prezentują wybrane przez siebie utwory poetyckie, a uczniowie klas VII i VIII dodatkowo fragment prozy. Do kolejnego etapu – rejonowego jury konkursowe typuje po jednym przedstawicielu z każdej grupy wiekowej. W naszej szkole do konkursowych eliminacji przystąpiło 12 uczestników. Najliczniejszą grupę stanowili uczniowie klas IV, klasy piąte reprezentowała Urszula Bacewicz( Vf), a klasy szóste- Aleksandra Kulesza (VIb). Niestety, zabrakło przedstawicieli klas starszych. Jak zwykle takim imprezom towarzyszą wielkie emocje: stres, zdenerwowanie, łzy, ale też radość. Tak było i tym razem. Te nastroje udzieliły się również jury, które wystąpiło w składzie: p. Marzanna Szyćko, p. Zenaida Brzozowska, p. Agnieszka Świderska. Obradujące polonistki jednogłośnie przyznały I miejsce – Aleksandrze Kuleszy, która oczarowała słuchaczy wspaniałą recytacją wiersza Czesława Miłosza „Piosenka o końcu świata”, II miejsce zajęła Łucja Suchocka z klasy IVb, a III miejsce- Michalina Kozłowska reprezentująca kasę IVe. Jury wyróżniło ponadto: Dawida Bieńkowskiego i Aleksandra Łazara z klasy IVc oraz Wiktorię Kamińską z klasy IVf. Wszystkim nagrodzonym i wyróżnionym uczestnikom serdecznie gratulujemy! Pozostałym uczniom dziękujemy za udział w konkursowych zmaganiach i niezapomniane wrażenia artystyczne! Wszyscy trzymajmy kciuki za Olę Kuleszę, która będzie reprezentowała naszą szkołę w eliminacjach rejonowych - 13 kwietnia w Giżyckim Centrum Kultury.