dzien jpMarzec jest pełen świąt związanych z językiem polskim. I tak: 1 to Międzynarodowy Dzień Przytulania Bibliotekarza, 3 - Międzynarodowy Dzień Pisarza, 21- Międzynarodowy Dzień Poezji, 25 -Dzień Czytania Tolkiena, 27 - Międzynarodowy Dzień Teatru. Jak widać, okazji do świętowania nie brakuje. Nauczyciele języka polskiego postanowili ogłosić dzień 28 marca Dniem Języka Polskiego w naszej szkole.
Korytarze w bloku B zostały ozdobione wspaniałymi plakatami o tematyce polonistycznej wykonanymi przez uzdolnionych plastycznie uczniów. Dzięki nim można było przypomnieć sobie zasady ortograficzne, poćwiczyć dykcję na łamańcach językowych, poczytać o ciekawych lekturach czy utrwalić wiadomości z gramatyki.

galeria

Każdy uczeń mógł wziąć udział w polonistycznej zabawie przygotowanej przez panią Justynę Kozłowską. Po całej szkole zostały ukryte QR kody. Należało je zeskanować specjalną aplikacją na telefonie. Wtedy oczom grających pokazywała się zagadka, którą należało rozwiązać. Kartkę z odpowiedziami trzeba było dostarczyć organizatorce. Okazało się, że na 27 osób tylko 5 odpowiedziało prawidłowo na wszystkie dziesięć zadań. Nagrody w postaci wesołych breloczków do kluczy otrzymali:Natalia Majek, Dawid Ulatowski, Patryk Wiśniewski, Natalia Duda i Aleksandra Kulesza.