autyzm2 kwietnia obchodziliśmy Światowy Dzień Świadomości Autyzmu. Tego dnia również w Szkole Podstawowej nr 7 w Giżycku wiele się działo... Został zorganizowany konkurs na plakat o autyzmie, Nie bądź zielony na temat autyzmu”. Uczniowie naszej szkoły wykonali bardzo dużo prac, każda z nich jest niepowtarzalna, a przede wszystkim uczy czym jest autyzm. Wszystkie plakaty można podziwiać w szkolnej galerii. Na znak solidarności z osobami ze spektrum autyzmu oraz ich rodzinami nauczyciele nosili niebieskie koszulki z napisem Światowy Dzień Świadomości Autyzmu, a uczniowie ubrali się na niebiesko. Dlaczego na niebiesko? Otóż kolor ten jest symbolem autyzmu.

galeria

W klasach wyświetlano krótkie filmy przybliżające problem autyzmu. Projekcje te często stawały się wstępem do dyskusji na temat specyfiki funkcjonowania osób z autyzmem oraz radości, trudności i wyzwań jakie napotykają każdego dnia. Grono pedagogiczne uczestniczyło w warsztatach „Autyzm oszukuje zmysły”, podczas których każdy uczestnik doświadczył czym są zaburzenia integracji sensorycznej nieodzownie wiążące się ze spektrum autyzmu. Zaprezentowano również podstawowe informacje dotyczące autyzmu. Warsztat zakończył panel dyskusyjny. Z racji tego, że kwiecień jest miesiącem szerzenia wiedzy dotyczącej autyzmu systematycznie w klasach będą przeprowadzane warsztaty „Autyzm oszukuje zmysły”, które pozwolą dzieciom i młodzieży poprzez doświadczenia, pogadankę i dyskusję zrozumieć istotę spektrum autyzmu oraz kształtować postawy tolerancji i zrozumienia.