autyzm2 kwietnia 2019r. obchodziśmy Światowy Dzień Świadomości Autyzmu. Od tego dnia prowadzone są warsztaty „Autyzm oszukuje zmysły”. Dotychczas wzięło w nich udział wiele klas, kolejne zaplanowały takie spotkanie.

galeria

Podczas zajęć uczniowie mają okazję przekonać się jak funkcjonuje dziecko, którego zmysły inaczej odbierają rzeczywistość. Jak to jest, gdy drożdżówka pachnie octem, sok smakuje jak sól, a pluszowy miś w dotyku przypomina rozbite jajko, jak trudno komunikować się bez kontaktu wzrokowego i nie rozumiejąc mimiki ciała, a mając do dyspozycji jedynie echolalie. Wyjaśniamy czym jest autyzm, jak wpływa terapia na funkcjonowanie osoby dotkniętej tym zaburzeniem. Rozmawiamy o tolerancji, o naszej szkole, w której uczą się także dzieci z autyzmem.