ul.Wodociągowa 8
11-500 Giżycko

Warning: "continue" targeting switch is equivalent to "break". Did you mean to use "continue 2"? in /templates/dd_speedtruck_109/functions.php on line 201

Warning: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable in /templates/dd_speedtruck_109/library/Designer/Content/SingleArticle.php on line 198

shortW dniach 12-13.10.2019r zawodnicy Klubu Sportowego UKS SHORT TRACK MOSIR Giżycko którzy są uczniami naszej szkoły, uczestniczyli w drugiej edycji
Ogólnopolskich Zawodów Rankingowych w SHORT TRACKU. Zawody te odbywały się na naszym Giżyckim lodowisku. Uczestniczyło w nich 181 zawodników z różnych klubów sportowych z Polski jak również jedna zawodniczka z Czech. Na lodowisku wraz z młodymi zawodnikami, rywalizowali też w swych oddzielnych kategoriach przedstawiciele kadry narodowej w SHORT TRACKU, między innymi Natalia Maliszewska , mistrzyni świata na 500m. Giżycko reprezentowane było przez 16 zawodników w tym aż 11 naszych uczniów. Dla niektórych naszych reprezentantów: Judyty Sakowicz – klasa IB (najmłodsza zawodniczka tych zmagań sportowych) , Kai Kisielewskiej klasa VI D i Filipa Sztafy, klasa VI F, był to pierwszy występ na tego typu zawodach, stres i emocje związane ze stawaniem na starcie i pierwsza prawdziwa walka z innymi zawodnikami. Nie mniej każdy z w/w zawodników dał z siebie wszystko. Prawie każdy z nich uzyskał swoje pierwsze czasy, na trzech dystansach, czasy które będą podstawą do dalszej pracy i miernikiem postępu. Dla pozostałych naszych zawodników był to kolejny start i tak: Zosia Piątek z klasy IIC zdobyła trzy razy srebro i 2 miejsce w wieloboju i również nowe rekordy czasowe na dystansie 111m i 333m, Milena Sakowicz z IV B zajęła 12 miejsce na 28 startujące zawodniczki w tej kategorii wiekowej. W kat. JUNIOR E BOYS startował Łukasz Piątek klasa V F, zdobył trzy medale: złoto, srebro i brąz poprawił czasy na wszystkich dystansach i zajął 2 miejsce w wieloboju. W kategorii JUNIOR D BOYS startowało aż 3 uczniów z naszej szkoły. Najlepiej zaprezentował się Mateusz Stefanowski klasa VI D który zajął 12 miejsce w klasyfikacji, poprawił czasy na wszystkich dystansach zdobywając tym samym klasę sportową: KADET na 500m., 777m. i 1000m. Na 21 miejscu uplasował się w/w Filip Sztafa i na 24 miejscu Bartek Sobczak klasa IV A. galeria

Z pośród naszych starszych zawodniczek, na 9 miejscu znalazła się Weronika Biller VII D która na 500m i 1000m. poprawiła swoje życiówki a na 1500m nie tylko ustanowiła swoje pierwsze czasy ale też od razu zdobyła klasę sportową: KADET. W tej samej kategorii startowała też Martyna Kuchta klasa VIII B zajmując 27 miejsce. W kategorii JUNIOR C BOYS startował tylko jeden przedstawiciel klubu znad Niegocina Aleksander Sakowicz klasa VIII C. Olek po ciężkich przeprawach z zawodnikami z Białegostoku zajął 3 miejsce i zdobył brąz na 500m. i 4 miejsce na 1500m. i na 1000m. I ogólnie 5 miejsce w klasyfikacji zawodów (w swojej kategorii wiekowej). Wszystkim zawodnikom dziękujemy za postawę i walką na lodzie. Trenerom: panu Sławomirowi Treszczyńskiemu jak również Tomaszowi Sztafie, dziękujemy za przygotowanie w/w zawodników. Gratulujemy osiągniętych sukcesów i życzymy dalszych na następnych zawodach już w listopadzie w Białymstoku. Jednocześnie pragniemy zaprosić na treningi naszego Klubu Sportowego, wszystkie chętne dzieci, które chcą zacząć przygodę z długimi łyżwami na lodzie. Treningi są nieodpłatne cztery razy w tygodniu: wtorek, środa i czwartek na 16.45 i w sobotę na 8.30. Serdecznie zapraszamy.