IMG 20191027 17414825 października zakończyliśmy akcję BohaterON – włącz historię! Jest to ogólnopolska kampania o tematyce historycznej mająca na celu upamiętnienie i uhonorowanie uczestników Powstania Warszawskiego poprzez wysłanie im kartek z życzeniami. Projekt ma edukować Polaków, wzmacniać poczucie tożsamości narodowej, krzewić postawy patriotyczne oraz budować wrażliwość społeczną. Początkowo byliśmy zaniepokojeni, czy uczniowie w ogóle zaangażują się w akcję, ponieważ w tym roku organizatorzy nie drukowali gotowych kartek, trzeba je było zrobić samodzielnie. Okazało się, że dzieci stanęły na wysokości zadania, gdyż wykonały sto pięćdziesiąt kartek-laurek ( w zeszłym roku było osiemdziesiąt). W laurkach oczywiście piękne życzenia, czasem napisane nieudolnie, niejednokrotnie z błędami, jednak wzruszające, płynące prosto z serca.
Oto przykład:
„Drogi Powstańcu!
Zrobiłam tę laurką dla Ciebie. Chciałabym Ci serdecznie podziękować i przywitać. Mieszkam w Giżycku, jestem uczennicą klasy 2. Dziękuję Ci za to, że naraziłeś swoje życie w czasie powstania i walczyłeś o Naszą Ojczyznę. Walczyłeś dzielnie, dzięki Tobie mogę żyć bez strachu wiedząc, że jesteś wspaniałym powstańcem”
Dziękuję, Dorotka

Niektóre kartki były dedykowane konkretnym osobom, jak ta, wysłana do Pani Alicji Stocheckiej-Śliwińskiej.
„Bardzo Panią doceniam i to co zrobiła Pani w tamtych czasach. Po krótkim opisie na stronie internetowej widać, jaką jest Pani serdeczną i kochaną osobą. Chciałabym aby Pani dobrze się czuła i wiedziała, że jest bohaterką. Życzę Pani wiele spokoju. A tu dla Pani serce i kwiatki.”
Maja

Mamy nadzieję, że kartki sprawią radość Powstańcom Warszawskim. Dziękujemy wszystkim uczniom, rodzicom i nauczycielom za zaangażowanie i wspaniałe życzenia.