NiepodległośćJedną z piękniejszych szkolnych tradycji jest rokroczne świętowanie Dnia Niepodległości. Z tej okazji 8 listopada w SP7 odbył się uroczysty apel poświęcony temu ważnemu historycznemu wydarzeniu. Nad całością artystycznego przedsięwzięcia czuwały panie: Justyna Kozłowska i Joanna Bossowska, a o muzyczną oprawę i nagłośnienie zadbał pan Wojciech Żukowski. Ze wzruszeniem oglądaliśmy wspaniałe patriotyczne widowisko przygotowane przez uczniów klasy Vb. Młodzi aktorzy przypomnieli nam najbardziej burzliwe i dramatyczne karty naszej polskiej historii. A kiedy zaśpiewali „Rotę” wielu z nas łezka zakręciła się w oku. Nasza utalentowana młodzież recytowała też najpiękniejsze polskie wiersze patriotyczne, wśród nich znany utwór Wisławy Szymborskiej „Gawęda o miłości ziemi ojczystej”, który z wielkim artyzmem deklamowała Aleksandra Kulesza- uczennica klasy VIIb. Apel zakończył się odśpiewaniem przez młodych aktorów galeriaporuszającej pieśni „Niepodległa, niepokorna”. Podczas jej wykonania rodzice i nauczyciele nie kryli już wzruszenia. Dziękujemy naszej zdolnej młodzieży oraz ich opiekunom za tę wspaniałą lekcję historii i patriotyzmu.