polonistka23 listopada w Poznaniu odbyły się ogólnopolskie warsztaty pt."Chcę Wam pokazać jak..." zorganizowane dla nauczycieli języka polskiego i edukacji wczesnoszkolnej przez Dorotę Kujawę-Weinke (z SP nr 21 w Elblągu), Irminę Żarską( z Prywatnej Szkoły w Redzie) oraz Pawła Kopkę (z O! Mega Szkoła w Poznaniu). Uczestnicy mieli do wyboru 16 warsztatów (m.in. na temat integracji wychowania i dydaktyki, rozwijania uczniowskich wypowiedzi ustnych i pisemnych, metod coachingowych, inspiracji na lekcje związane z liryką, drany na języku polskim, sprawdzania informacji z lektury, sposobów na uczniowskie nieczytanie i niepisanie, metody jigsaw, sposobów kreatywnej realizacji podstawy programowej, realizacji lekcji w parku, matematyki na lekcjach języka polskiego, przydatnych aplikacji i pomocy, integracji kompetencji polonistycznych z matematyką i przyrodą).

Przeprowadzili je prelegenci z całej Polski. Wśród nich znalazła się nauczycielka z naszej szkoły - pani Justyna Kozłowska. Pani Justyna poprowadziła warsztaty pt. "Jak sprawdzić, czy uczeń przeczytał lekturę, nie robiąc kartkówki". Nauczycielka pokazała swoje pomysły (niektóre z nich zostały opisane na prowadzonym przez nią blogu www.polonistkawakcji.blogspot.com) i zachęciła uczestników do samodzielnego wykonania kilku pomocy. Spotkanie w Poznaniu zaowocowało nowymi znajomościami i zaproszeniem pani Justyny na kolejną konferencję, na której będzie mogła opowiedzieć o swoich lekcjach języka polskiego i historii.